şükela:  tümü | bugün
 • eyyamcı hakem atamalarına hız kesmeden devam etmekte olan kuruldur.
  antalya - fenerbahçe maçına hüseyin göçek'i vermişler. hani şu fenerbahçe'nin gol attığı anlarda ağlamaklı olan göçek.. hani şu eski galatasaray basketbolcusu göçek..

  her hangi bir kazaya uğramamak isteyen galatasarayın maçına mete kalkavan verilmiş! hani şu beşiktaş maçından fenerbahçe'yi doğrayan mete kalkavan!

  yuh arkadaşım yuhhh! niyetinizi bu kadar da belli etmeyin.
 • bu sezon fener'in kuvvetli kadro kurması nedeniyle ligi dengeleme görevini üstlenen, fener'i frenlerken galatasaray ve beşiktaş'ı itekleyen kurum.
 • var, hakemler, mhk başkanları falan hikaye. galatasaray bu kurumu komple ele geçirmiş. hangi hakem olursa olsun tehdit, baskı ya da bonuslarla yola getiriliyor.

  üç başkan değişti, ama galatasaray'a yapılan kıyaklar değişmedi.
 • geçtiğimiz sezon derbilerde ve ilk yarıdaki galatasaray rize maçında galatasaray'ı doğrayan ve şampiyonluk maçında galatasaray başakşehir maçına verilip doğramaya bu maçta da devam eden ali palabıyık ve cüneyt çakır ikilisinin ve fırat aydınus'un, yine galatasaray konya maçının son dakikasında yan hakemlerin uyarısını dikkate almayarak ve ısrarla vara gitmeyerek penaltıyı veren ikili halis özkahya ve hüseyin göçek'le beraber adı mete kartalpençesine çıkmış mete kalkavan ve alper ulusoy ile aleks taşçıoğlu adlı yan hakemin, hakemlikleri de bülent ve serkan gibi sezon başlamadan bitirilmezse merkez hakem kurulu tüm tarafsızlığını yitirmiş olacaktır...

  şunu unutmayın ki artık var var... ve var'da her şey kayıtlı... ve zekeriya alp ve oğuz sarvan başta olmak üzere hepiniz var'ın altında kalırsınız... ve bu var sistemi her geçen gün uefa ve fifa tarafından güçlendirilecek ve çok yakında hepiniz var tarafından yok olacaksınız... bunu hızlandırmak da, yavaşlatmak da sizin elinizde...

  maçların adaletle yönetilmesi için cüneyt'e, fırat'a, halis'e, hüseyin'e, mete'ye, aleks'e, alper'e, ali'ye, veli'ye, kırk dokuz, elliye... bunların hiçbirine ihtiyacınız yok...var sistemine eski köye yeni adet geldi diyerek başından beri düşman olan ve var sitemiyle uyumlu çalışmayı inatla ve ısrarla reddeden bu eski tip köhnemiş hakemlerin yerine gelecek genç hakemler var sistemi ile yüzde yüz uyumlu olarak adaletle yöneteceklerdir tüm maçları...

  maçların adaletle yönetilmesi sizin için de önemli ise bu eskimiş yüze sahip hakemlerin hepsini emekli edersiniz...
 • hemen bıraksınlar bu işi, fıfa ya başvuralim bize hakem yollasınlar daha ilk maçtan bu kadar rezil kararlar verilemez şaka gibi bu nasıl rezillik böyle sokaktan gsli adam cevirsem daha objektif yönetir.
 • ligden soğumama neden olan, maç izleme zevkimin içine eden kurul. bütün üyeliklerimi falan iptal edeceğim. futbolla uzun süre ilgilenmeyi düşünmüyorum.
 • aslında hakem merkez kurulu demek daha doğruymuş gibi duruyorken dikkat edilmesi gereken burada merkez sıfatının kurulu değil hakemi nitelediğidir. maçların odağında hakemler olduğu için merkez hakem kurulu deniyor buna. yan hakemler için ayrı kurul var. gıh gıh gıh.
 • bu haftasonu için sağlam kombo çekmişler..

  (bkz: fenerbahçe)
  (bkz: kuddusi müftüoğlu)
  (bkz: trabzonspor)
  (bkz: mustafa kamil abitoğlu)
 • futboldaki "uzatmaların uzatması" kuralındaki hakem insiyatifini acilen ele alması gereken kurumdur.

  bir maçta üç dakika uzatma verildi ve vakit geçirerek avantaj kazanacak takımın oyuncusu sakatlanma bahanesiyle iki dakika oyunun durmasına sebebiyet verdi. bu iki dakikalık süre verilen üç dakikanın sonuna kesinlikle eklenmelidir. aksi taktirde bu konuda boşluk olduğunu bilen kötü niyetli futbolcuların "ya tutarsa" diye düşünerek yok yere yerde yatmasına, vakit geçirmesine davetiye çıkar.

  yeterince "net".