şükela:  tümü | bugün
 • 2018-2019 sezonunda denizli'yi tb2l de temsil edecek olan basketbol kulubüdür. maçlarını paü spor yerleşkesinde oynayacak ve eminim ki önceki senelerde olduğu gibi gene denizlili basketbol severler takımını yalnız bırakmayacaklardır.
  bu sene yeni kurulan takım koçuyla , oyuncularıyla , yönetimi ve staff ıyla şampiyonluğun ve üst lige çıkmanın en büyük favorilerinden. sezon içinde de istenen kimya oturur ve kenetlenme sağlanırsa muhtemelen bir üst lige de çıkacaklardır.
  ilk maçını samsun anakent ile 27 ekim tarihinde samsun'da oynayacak ardından 2 kasım cuma günü saat 18:00 de haliliye ile sahasında karşılaşacaklar.
  bir denizli'li ve bir basketbolsever olarak takımımıza başarılar diliyorum..
 • şampiyon olarak tbl ye yükselme başarısı göstermiş efsane takım. oynanan 29 maç ve tek mağlubiyet ile üst lige yükselme.. helal olsun çocuklar
 • basketbol süper ligi takımlarından eski adıyla bandırma banvit yeni adıyla teksüt bandırmanın çekilmesiyle süper ligde mücadale edecek takım.

  bir alt ligde olmasına rağmen her maçı 5 bin seyirciyle oynayan, iyi kadrolar kursa da playofff'tan yükselemeyen bir takımdık. nihayet layık olduğumuz yere geliyoruz. seyircili oynanmaya izin verilirse adımızdan çok söz ettiririz.
 • bir üstteki entry'yi yazdıktan sonra tbf, denizli basket'in başvurusunu kabul etmedi ve ligi 15 takımla oynatma kararı aldı.

  denizli, basketbolu seven ve maçlara ilgi gösteren bir şehir. bir alt ligde olmasına rağmen 5 bin seyirci ortalamayı yakalayabilen bir takımı, yarısı istanbul takımında oluşan ligde basketi ve heyecanı anadoluya yayabilme sansin varken ve de finansal açıdan güçlü bir takım iken ne diye lige almamaya karar verdiler akıl alır gibi değil.

  yazık, gerçekten çok yazık. madem öyle, biz de bilegimizin hakkıyla çıkarak en iyi cevabı size vereceğiz.
 • bandırma'nın ligden çekilmesi sonrası yaptığı bsl katılım başvurusu, tbf tarafından kabul edilmemiş olan kulüp.

  federasyonun gerekçelerini tam anlayamadım. denizli şu an borçsuz bir kulüp, iyi de yönetiliyor. katılım şartlarını sağladığı daha önce dile getirildi. hatta hidayet türkoğlu, kulübü dün arayarak lige alinacaklarını belirtmiş. daha sonra alınan bu karar kafa karıştırıcı. ligin 15 takımla oynanması türk basketbolunu ileriye değil, daha da geriye taşır. denizli, basketbol anlamında anadolu'da gerçekten yükselen bir değer. çok güzel bir spor salonu mevcut, üniversiteye ait ve kampüs içerisinde olduğundan gençler tarafından maçlara yoğun ilgi oluyor. kaliteli bir seyirci atmosferi yaratıyor bu da. bandırma gibi güzide bir kulübü kaybetmişken, onun yerine bu potansiyeli değerlendirmek gerekir. akılcı olan budur.

  velev ki maddi problemleri olsun ki kulüp de böyle bir sorun olmadığını açıkladı, maddi olarak sıkıntı yaşamayan kaç kulüp var ki türkiye'de? mesela denizli, sezon tamamlanıp katılım hakkı elde etseydi, aynı gerekçelerle lige kabul edilmeyecek miydi?

  bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • sorun siyasi olabilir. merkezefendi belediyesi son seçimde akp'den chp'ye geçmişti.
 • taraftarlar #tbfbirdahadüşün başlığı altında twitter'da tepkilerini dile getiriyorlar. bu skandal karar biranönce geri alınıp lig tekrardan 16 takımlı hale getirilmeli.
 • istanbul, izmir ve bir kaç tane daha şehrin dışında çoğu yerde basketbol ciddi anlamda ilgi ve destek görmezken bir alt ligde 5000 kişi kapasiteli salonu hemen her maç en az %80-90 oranında dolduran ve basketbol kültürü olan bir seyirci potansiyeline sahip takım. ayrıca hem bsl hem de tbl takımları içinde borçsuz ve başarılı yönetilen sayılı kulüplerden biri. şimdi tüm bu şartlar altında bandırma takımı ligden çekildiğini açıklamışken bir üst lige başvuru yapan tek takım olan merkezefendi belediyesi denizli basket’in başvurusu reddedilip gelecek sezon 1 eksik takımla ligi oynatmaya çalışmak federasyonun ve hidayet türkoğlu’nun ayıbıdır. bir an önce bu hatadan dönülmesi için sosyal medyada kampanyalar düzenleniyor. umarım ilgili merciler yanlışı farkeder ve türkiye basketboluna çok değer katacak bu kulübün basketbol süper ligine alındığını açıklar.

  not: merkezefendi belediyesinin chp’li olmasının bu skandal kararda etkisi olmadığına inanmak istiyorum.
 • an itibarıyla takhim kurulu kararıyla süper lige çıkmıştır. tbf yöneticileri iyi izlesin.
  denizli 8-9 yıldır süper lige çıkmak için canla başla çalışan,ama hep direkten dönen bir takımdı. böyle bir fırsat varken sebepsizce reddedilmesi çok sinir bozucuydu.
  hayırlı olsun.
 • hala "sebepsizce reddedilmesi" yazıyorlar, "sebepsizce" reddedilmişmişmiş...

  arkadaş, bırakın bu mağdur edebiyatını ya! bu ligde efes gibi, fb, gs, karşıyaka gibi, daçka gibi, avrupada zirveye oynayan kulüpler var. demek ki bir seviye var.

  sen de bu seviyede yer alacağın iddiasındaysan, bi zahmet bir adet teminat mektubunu bul getir dimi?
  sen bi teminat mektubu bulup getiremiyorsan, federasyon ne yapsın?
  demekki sen "ben o kadar da sağlam bir kulüp değilim, yarın ne olacağı hiç belli olmaz" diyorsun. sonra da mağdurum da mağdurum...