şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zeytinburnu merkezefendi'de açılmış olan bir kütüphane. içecekler ücretsizmiş. https://www.facebook.com/…/videos/1155941844475995/
  istanbul'da çok yok, bir karaköy'de filbooks var, türk alman kitabevi var, ada var ama millet artık makarna yemeye geliyor sadece, alkım filan var hem kitap okunacak hem de çay, kahve içilecek. avrupa'da uzak doğu'da sebil gibi bu book cafe olayları. kitaplıktan kitabını al, kahveni söyle, takıl. bu anlamda yapılmış olması sevindirici. bir de isteğim bir kedi cafe açılması. artık yapılsın yani.
 • 13 mart'tan itibaren 24 saat açık olacak kütüphane.
 • bugün merkezefendi'de köfte yemek için yollara düşerken buraya da uğradım. söyledikleri gibi varmış. gerçekten çok güzel bir kütüphane. ama sanki bana biraz ufakmış gibi geldi. hiç boş yer yoktu.

  bir başka kötü yanı ise kütüphanenin yanında zeytinburnu belediyesi'nin etkinlik alanı var. ben ordayken konser vardı! kütüphane dediğin sessiz, sakin bir yer olur ama maşallah bu kütüphanenin içi eminönü gibiydi. o curcunayla ders çalışmak/kitap okumak pek zor.

  neyse birkaç tane ödünç kitap alayım dedim fakat ibb kütüphanelerine üye olmanız burada bir anlam ifade etmiyor. bu kütüphane için ayrıca üye olmak gerekiyormuş. vesikalık istediler, yanımda yoktu. üye olamadım, kitap alamadım.

  bir daha ki sefere artık..
 • bu kutuphaneye iki defa gittim. kaynaklar vs kısıtlı olsa da, burasını şiddetle tavsiye ediyorum. arkadaşların dediği yoğunluk prime timeda zirve yapıyor, ama vakıt gece yarılarına yaklaşırken tenhaşmaya başlıyor içerisi. bunun dışında, düzenli mi bilmiyorum ama gece 3 civarı çorba servisi yapıldığına tanık oldum, hakikaten zarif bir hareket. hasılı kütüphane yönetiminde emeği geçenleri kutlarım... her ilçede bura gibi birkaç mekan olsa, memleket cennet olur.
 • konforlu ve hatrı sayılır kaynağa sahip kütüphane. içerisi belli vakitlerde doludur, yer bulması zordur.

  kış aylarında tecrübe ettiğim kadarıyla hep iyi bir sıcaklıkta, kimi yerler gibi buz kesmiyor insanı. bazen bulunduğu yer dolayısıyla görgüsüz insanına rastlanır ama bu kötü kılmaya yetmez gibi onu
 • millet kıraathaneleri'nin rol modeli imiş burası.
 • türkiyeye örnek olacak bir mekandır.
 • zeytinburnu'nda da mı merkezefendi varmış? denizli'de sanıp sazan gibi atladığım kütüphanedir.
 • yeni adı (bkz: merkezefendi millet kıraathanesi) olmuştur. millet kıraathanesi açmak yerine şehir kütüphanelerini millet kıraathanesine çevirmek tam da akp propaganda makinesinden beklenecek bir hamle olmuş.