şükela:  tümü | bugün
 • zeytinburnu merkezefendi'de açılmış olan bir kütüphane. içecekler ücretsizmiş. https://www.facebook.com/…/videos/1155941844475995/
  istanbul'da çok yok, bir karaköy'de filbooks var, türk alman kitabevi var, ada var ama millet artık makarna yemeye geliyor sadece, alkım filan var hem kitap okunacak hem de çay, kahve içilecek. avrupa'da uzak doğu'da sebil gibi bu book cafe olayları. kitaplıktan kitabını al, kahveni söyle, takıl. bu anlamda yapılmış olması sevindirici. bir de isteğim bir kedi cafe açılması. artık yapılsın yani.
 • 13 mart'tan itibaren 24 saat açık olacak kütüphane.
 • bugün merkezefendi'de köfte yemek için yollara düşerken buraya da uğradım. söyledikleri gibi varmış. gerçekten çok güzel bir kütüphane. ama sanki bana biraz ufakmış gibi geldi. hiç boş yer yoktu.

  bir başka kötü yanı ise kütüphanenin yanında zeytinburnu belediyesi'nin etkinlik alanı var. ben ordayken konser vardı! kütüphane dediğin sessiz, sakin bir yer olur ama maşallah bu kütüphanenin içi eminönü gibiydi. o curcunayla ders çalışmak/kitap okumak pek zor.

  neyse birkaç tane ödünç kitap alayım dedim fakat ibb kütüphanelerine üye olmanız burada bir anlam ifade etmiyor. bu kütüphane için ayrıca üye olmak gerekiyormuş. vesikalık istediler, yanımda yoktu. üye olamadım, kitap alamadım.

  bir daha ki sefere artık..
 • bi üstteki arkadaşın çok kalabalık olduğunu söylediği tarih üniversite giriş sinavlarindan(lysler) hemen önceye denk geldiği için genellikle liseliler tarafından dolu oluyordu kütüphane. onun yanında, evet, biraz küçük olduğu doğru. ama genel itibariyle talebi karşılayacak kapasiteye sahip diye düşünüyorum(bölgesel olarak)

  yine yukarıda yazılmış ama 24 saat açık. çay kahve ücretsiz. bunlar çok güzel şeyler değil mi? öğrenci için cezbedici özellikler.

  eski kozlu mezarlığı ile topkapı 1453 panoroma müzesinin arasında, merkez efendi camiinin hemen yanında bulunan bu kütüphaneye 93, 93c, 93t ve 93m araçlarıyla (topkapı-zeyinburnu) durağında inip beş dakika yürüyerek veya t1ve t4 tramvaylarının topkapı duraklarından yine beş dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • bu kutuphaneye iki defa gittim. kaynaklar vs kısıtlı olsa da, burasını şiddetle tavsiye ediyorum. arkadaşların dediği yoğunluk prime timeda zirve yapıyor, ama vakıt gece yarılarına yaklaşırken tenhaşmaya başlıyor içerisi. bunun dışında, düzenli mi bilmiyorum ama gece 3 civarı çorba servisi yapıldığına tanık oldum, hakikaten zarif bir hareket. hasılı kütüphane yönetiminde emeği geçenleri kutlarım... her ilçede bura gibi birkaç mekan olsa, memleket cennet olur.
 • konforlu ve hatrı sayılır kaynağa sahip kütüphane. içerisi belli vakitlerde doludur, yer bulması zordur.

  kış aylarında tecrübe ettiğim kadarıyla hep iyi bir sıcaklıkta, kimi yerler gibi buz kesmiyor insanı. bazen bulunduğu yer dolayısıyla görgüsüz insanına rastlanır ama bu kötü kılmaya yetmez gibi onu
 • katalog taraması yapılamayan bir kütüphane.

  bir kez gittim. çalışmak ve sabahlamak için tercih edilebilir. gece yarısı çorba ikramı da yapıyorlar. bu bakımdan iyi olmasının yanında katalog tarama yapılmaması çok büyük bir eksiklik.

  aslında orası bir kütüphane değil, çalışma masalarının yer aldığı bir yer. raflardaki kitaplar ise süs olsun diye duruyor. görevlilier var, aradığınız kitabı onlara sorduğunuzda onlar katalog taraması yapıp size o kitabın hangi rafta olduğunu söylüyorlar. ancak biz neden bu sisteme erişemiyoruz merak konusu.

  ha bu arada, görevlilier katalog taraması yaptıktan sonra cevaplarının şu olması muhtemeldir: o kitap burada bulunmuyor.