• zeytinburnu merkezefendi'de açılmış olan bir kütüphane. içecekler ücretsizmiş. https://www.facebook.com/…/videos/1155941844475995/
    istanbul'da çok yok, bir karaköy'de filbooks var, türk alman kitabevi var, ada var ama millet artık makarna yemeye geliyor sadece, alkım filan var hem kitap okunacak hem de çay, kahve içilecek. avrupa'da uzak doğu'da sebil gibi bu book cafe olayları. kitaplıktan kitabını al, kahveni söyle, takıl. bu anlamda yapılmış olması sevindirici. bir de isteğim bir kedi cafe açılması. artık yapılsın yani.
  • 13 mart'tan itibaren 24 saat açık olacak kütüphane.
  • bugün merkezefendi'de köfte yemek için yollara düşerken buraya da uğradım. söyledikleri gibi varmış. gerçekten çok güzel bir kütüphane. ama sanki bana biraz ufakmış gibi geldi. hiç boş yer yoktu.

bir başka kötü yanı ise kütüphanenin yanında zeytinburnu belediyesi'nin etkinlik alanı var. ben ordayken konser vardı! kütüphane dediğin sessiz, sakin bir yer olur ama maşallah bu kütüphanenin içi eminönü gibiydi. o curcunayla ders çalışmak/kitap okumak pek zor.

neyse birkaç tane ödünç kitap alayım dedim fakat ibb kütüphanelerine üye olmanız burada bir anlam ifade etmiyor. bu kütüphane için ayrıca üye olmak gerekiyormuş. vesikalık istediler, yanımda yoktu. üye olamadım, kitap alamadım.

bir daha ki sefere artık..
  • millet kıraathaneleri'nin rol modeli imiş burası.
  • türkiyeye örnek olacak bir mekandır.
  • 19 mayıs pazar günü açık olup olmadığını merak ettiğim kütüphanedir
  • her gun sabah dokuzda giriş yapıp akşam çıktığım şirin kutuphane. öğlen ve aksam ucretsiz corba verilmekte çalışan öğrencilere. bunun yaninda cay ve kahve de ücretsiz. etrafinda köftecilerden baska yemek secenegi pek yok. çalışanlar genel anlamda guler yüzlü ancak suistimal ihtimaline karsi bazen haksizliklar olabiliyor. zamanla rayina oturacaktir.

not: eger ogleden sonra gelecekseniz yer bulma ihtimaliniz yok diyebilirim. (ozellikle haftasonu) öğlen olmadan bütün çalışma masalari dolmus oluyor.

edit: artik 7/24 açık olan kutuphanede ekseriyetle yer problemi yaşanıyor. bir nevi etut merkezine dönmüş durumda ama ozellikle lys gibi sinavlar bittikten sonra inanilmaz bi rahatlama olacaktir.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap