şükela:  tümü | bugün
 • çok iyi bir haber
 • peki bu işlemi nasıl yapıcaz nerden başlamak gerekiyo ögrenci işleri pek ilgilenmiyor dekanlığa falanmi sorsak?
 • tam tekrar sınava hazırlanmayı düşündüğüm sırada varlığından haberdar olduğum harika olay. yanlış tercih yapanlar için getirilmiş ama yanlış yerde olduğunun geç farkına varan insanlar için de bulunmaz nimet.

  yalnız öğrenci işleri her zamanki gibi bu konuda pek bir şey bilmiyor. kendi çabalarımla çeşitli haber kaynakları ve yök'ün sitesinden birkaç şey buldum. anladığım kadarıyla sınava girdiğimiz yıl aldığımız puan geçmek istediğimiz yerle aynı ya da yüksek olacak ve ağustos ayı içerisinde üniversiteye başvuru yapmamız gerekecek. umarım daha ayrıntılı bir olayı yoktur çünkü bunun ne olduğunu bilen birini bulmak gerçekten zor.
 • son sınıfın son döneminde yapmak istediğim hede. yoksa şu andaki üniversitem üzerime yapışıp kalacak gibi hissediyorum. neye elimi attıysam elimde kaldı burada. gidemedim de. belki son bir umut. son bir ışık. başka bir yere gideyim, bir dönem değil fazlasını da okurum. belki de bunalımdayım bilmiyorum. gitmek istiyorum. hazır yök hak vermiş falan filan. olur mu ki? mümkün değilse hiç boşuna ümitlenip kontenjan falan araştırmayayım. bu konuda fikri, bilgisi olan yazarlar yeşillendirebilirse mesut oliciim.
 • bu seneki yerleştirmeleriyle ilgili bilgiye ihtiyaç duyduğum yenilik..
 • sözlükçülerin çok büyük yardımına ihtiyaç duyduğum yatay geçiş türü.

  şöyle ki 2013 ygs-lys sonuçlarında adnan menderes'i kazanmıştım ve sakarya üniversitesi alt sırada yazıldığı için gelmemişti fakat onun da puanı yeterliydi. sonrasında ailevi sorunlar nedeniyle kaydımı sildirdim ve 2014'te tekrar ygsye girip, geçen senekinden daha düşük bir puanla, ailemin zoruyla beykent'e kaydoldum.(2014 teki puanlar adü ve sakarya için yeterli değil) asıl soru şu, bu yatay geçiş türü ile 2013 teki ygs-lys puanımı kullanarak adü veya sakarya'ya yatay geçiş yapabiliyor muyum?

  kafam cidden karışık. eğer olmuyorsa yatay geçiş için 1 sene beklemek zorunda kalıcam ki, 1. sınıfı güzel bi ortalama ile bitireyim.
 • 2013'te özel üniversiteye yerleşmiştim.bu sene değiştirmek istiyorum agno ile başvurunca fiyatlar uçuyor(2015 fiyatiyla üniversiteye gireceğimden).

  peki bu sene merkezi yerleştirmeyle yatay geçiş yapsam başka bir vakıf üniversitesine 2013 fiyatları mı uygulanacak?tam bilgisi olan var mıdı?
 • benim 2012 de fen puanim vardi ancak 2013 te tm den daha yuksek yaptigim icin 2013 senesinde okula yerlestim. simdi mf puanimi kullanarak sayisal bir bolume gecis yapmak istiyorum ancak 2013 senesinde okula yerlestigim icin onceki senenin mf puaniyla basvuru yapabilir miyim diye kafam cok karisti.
 • her sene her bölümde kontenjan açılıyor mu merakta kaldığım olay. üstelik okullar da bu durumdan haberdar değil. kesin bilgi alabileceğim bir mecra varsa yeşillendirin lütfen.
 • beni korkutan yerleştirme biçimi puan yetmesi önemli midir bu nane için? yada başka şeyler var mıdır bu konuyu etkileyen, bilmek isterdim şahsen.
  ankara üniversitesinden marmara üniversitesine geçme planım var.
  marmara üniversitesi 377, ankara üniversitesi 367 ile almış 2013 yılında. benim ösys yerleşme puanım ise 380

  fakat üçüncü sınıfta okuyorum. merak ettiğim konu şu; marmara üniversitesine geçişim garanti midir? yoksa umut etmemeli miyim?