şükela:  tümü | bugün soru sor
 • spor malzemeleri üreticileri dizaynlarda iyice çığrından çıkmışken, şatafatlı olmayan ama gayet şık tasarımları ile güzel alternatifler sunan, şık olduğundan daha kaliteli spor malzemeleri üreticisi.
 • inanılmaz rahat ayakkabı üreten ve 47-48 numara seçeneklerini bulabileceğiniz nadir markalardandır. misal 3 sene önce aldığım ayakkabılarının astarı aşındı ama dışı hala sapasağlam aşınma bile yok. 3 sene önce 200 ytl verildiği düşünülürse inanılmaz performanslıdır kendileri.
 • inanılmaz ucuza bulduğum sandaletlerini kelebekler vadisine gideceğim şu günlerde hemen kaptım.
  40 ytl inanılmaz..80' den aşağıya hiçbiryerde bulamamıştım ve bu yüksek fiyata bile almaya razıydım ama internette gezinirken outdoor malzemeler satan adrenalin adlı mağazada kampanyada olduğunu gördüm. halen sürmekte bu kampanya ve stoklar erimekte.
 • yaklaşık beş sene kullandığım botlarımın markası. gerek vibram tabanıyla gerekse rahatlık ve mukavemetiyle bendenizi derinden etkilemiştir. (bkz: fevkalâdenin fevkinde)
  kendilerini hasretle anıyorum...

  şâyet kıçımdan uydurmuyorsam kanada quebec menşeli bir şirkettir.
 • ingiliz dağcıları tarafından sıklıkla kullanılan bot markası. sahip olduğum 2008 modelinde 6 ayrı özellik sertifikalı olarak yer almaktadır. önceliği vibram taban, gore-tex teknolojisi ve polartec teknolojisine veriyorum. polartec olmasının özelliği botun içinin polar olması ve yürüdüğünüz sürece sürtünerek ısı kazanması. asla ayağın üşümüyor. vibram taban ise tabanın yere uyumu ve rahatlığı konusunda çoğu bot markası gibi vazgeçilmezlerden; ancak dikkat edilmesi gereken nokta vibram tabanın islak zeminde kayıyor olması. yağmurlu havalarda asfalt üzerinde giyilmesi kesinlikle tavsiye edilmez, zira buz pateni yapıyor hissiyatı uyandırabilir bünyede; ama kuru zeminde, dağda taşta mükemmel performans gösteriyor.
  işık hızıyla gelen edit: efendim vibram tabanın kayma özelliğini belirttikten sonra botlar bana nispet yaparcasına kaymamaya başladı. ne yağmurda ne de karda kaymıyor an itibari ile. tabanın, kullanılmaya başlanılan andan itibaren zemine ve koşullara alışmasına yordum ben bu olayı cahil halimle. bilgilerinize.
 • tasarim, kullanislilik ve dayaniklilik kriterlerinin hepsinde birden asmis kanadali ayakkabi markasi. yesil kundura'nin internet sitesinde (www.yesil.com.tr) indirimli satilirlar, ancak her modeli bulmak munkun degildir.
 • "uzun sureli dag tas, bayir cayir kullanilacak, eskimeyecek, yipranmayacak, ustune ustluk rahat olacak hulen!!" kriterlerini saglayan ayklara yardimci ekipmanin ureticisi ve de markasi...
 • şimdiye kadar kullandığım en sağlam botların üreticisi olan firma. vibram taban ve gore tex/waterproof hemen her modelinde standarttır, bunun yanında air cushion filan bir araba sertifikalı özelliğe sahiptir. türkiye temsilcisi olan yeşil kundura'da kış sezonunda bir çok bot modelini, yaz sezonunda ise daha hafif modellerini bulmak mümkündür.

  http://www.merrell.com/
  http://www.yesil.com.tr/merrell.html
  http://www.amazon.com/…eak-waterproof/dp/b000by3hg4
 • yazın sezonu için aşağı yukarı %80'i fileden oluşan vibram tabanlı ayakkabılar üretirler. benim gibi sandalet/terlik giymeyi sevmeyen insanlar için süper kullanışlıdırlar.
 • özellikle outdoor sporları için uygun olan ayakkabı ve bot markası.