şükela:  tümü | bugün
 • mersin'in biraz kuzey taraflarında kurdali yolu üzerinde bulunan okul. 2001 öss'de türkiye eşit ağırlık 2.si çıktı, 2002'de de mezunların 3'te 1'i (15/45) ilk 1000'e girdi. her fen lisesi gibi o da az mezun vermeye mahkum.
  (bkz: orta ogretim basari puani)
 • ilk muduru mehmet ali erten'dir. yesile boyali bir arabasi vardi, turbe derdik. catisindan yildizlar cok guzel gozukurdu. biyoloji laboratuarinda sabote edilen deneylerin haddi hesabi yoktur. bir de fizik hocamiz vardi ki asansor'e asonsor, reosta'ya reasto derdi. feyzullah derslerde hiss bah demekten ders anlatamazdi ve adini hatirlamadigim bir cografya hocasi cetvele yawslanip disariyi seyrederek ders anlatirdi. o cetvel kirildi mi acaba?
  eskiden protakal bahcesi olan bir yerin ortasina kurulmus guzel bir okuldu. her gece aydinlatma fisegi atilirdi ve silah sesleri gelirdi cevre mahallelerden. rivayete gore arazinin portakal bahcesi oldugu zamanlarda teror orgutleri buraya yiginak yapmis ve zamanin mahalle bekcisi burayi bulup ihbar etmis. butun portakal agaclari sokulmus ve arazi uzun sure bos kalmis. daha sonra da uzerine okul yapilmis. ilk zamanlarinda agaclarin sokuldugu yerlerdeki bosluklar dururdu. simdi ne oldu bilmem. bir de geceleri kimya laboratuarindan yuruttugumuz magnezyum seritleri yakardik eglence olsun diye. milliyetci bir tarih ogretmenimiz vardi ki ayagindaki reebok'lari eskitmek icin giydigini iddia ederdi.
  mudurumuz yemekleri az dagitiyor diye asciyi kovmustu da bir hafta hic yemek yiyememistik. neydi o gunler...
 • din dersine ateist felsefe hocasının girdiği okul.
 • hayatimin en guzel gunlerinin gectigi yer.
 • kızlar yatakhanesine gece aşağıdaki rehber yardımı ile inilebilecek okul.
 • il milli eğitim müdürünün okulu ziyareti sebebiyle akşam yemeği menüsüne rosto dahil eden, ilerleyen günlerde bu rostonun acısını bolca makarna ile çıkaran, okuduğum ama mezun olamadan ayrıldığım okul. bir de manasızca büyük bir meydanı vardı okulumun, müdür* olmadığı zamanlarda* maç yapardık fütursuzca bu meydanda, ah ahh ne günlerdi o günler!..
 • tuzluk'un nobetinde 6 kisi birden arkadaki duvardan kactigimiz okul. hatta apotem'in nobetinde bir arkadasimiz kafasini ranzaya vurdu, hastaneye goturuyoruz diye kacmisligimiz, ustune bir de hocam yanimizda yeterli para yok su iki arkadasimiz bize para getirebilirler mi diye okuldan iki kisiyi daha yanimiza kattigimiz lisedir. catisinda battaniyelere sarilinip sarap icilir. yeni baslayacaklara duyurulur.
 • (bkz: şen lahmacun)
 • kahvaltıyı geç bitirirseniz erkekler yurdunun altındaki yemekhanesinde kilitli kalır, dolayısıyla gün içerisindeki derslerden de yok yazılırdınız ...
 • üç senemi geçirdiğim, türkiye'nin belki de en garip öğretmenlerini bünyesinde barındıran, hayatı öğreten ilim irfan yuvası.