şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yap işlet devret sistemi ile yapılan devasa hastane. yakın zamanda hizmete açılacak. mali bakımdan vatandaşın lehine mi, aleyhine mi soru işaretleri var. sağlık hizmetleri daha mı pahalı olacak belli değil. yine de iyi hizmet. hayırlısı olsun.
  • bugün hayırlısıyla açılışı yapılacak sağlık tesisidir.
    ve fakat değerli sağlık bakanımız recep akdağ, açılış öncesi gevezelikleriyle bu hayırlı hizmeti sıvamaya başladı.

zât-i âlileri buyurmuş:
    "son 15 gündür, 1 aydır ilgili firma gece gündüz çalıştı. bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. avrupa'nin su anda en mükemmel hastanesini hizmete sokuyoruz. ben iddialı konuşmayı sevmem ama işin gerçeği bu. yeni türkiye'nin yeni cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni hastanelerini yapıyoruz. sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini şehir hastaneleriyle taçlandıracağız. 41 bin yatak yapacağız. türkiye'de sağlık bakanlığına ait yatakların 3'te biri şehir hastanelerinde olacak. allah izin verirse zaten 2020'lere kadar türkiye'de her yatağı 1 kişiye mahsus olan hastaneler dışında hastanemiz kalmayacak. allah bir kaza bela vermezse 2020-2021'lere kadar türkiye'deki bütün hastaneleri modernleştirmiş olacağız. avrupa bugün bu işin bize göre çok uzağında. allah'a şükürler olsun."

neresinden tutup da başlayayım; neresini irdeleyeyim; neresini düzelteyim, yamultayım bilemedim. kibirle karışık cehâlet akıyor her cümleden yapış yapış...

neyse;
    hastane güzel olsun, cümlemize, maddî ve mânevî cümle hastalıklarımıza şifâ olsun.
  • sanırım suriyelilere hizmet verecek. mersin'e en son gittiğimde ortalıkta türk yoktu çünkü. kent merkezi büyük bir suriye şehrine dönmüş.
  • kapısına "son 15 gündür, 1 aydır ilgili firma gece gündüz çalıştı. bizim arkadaşlarımız gece gündüz çalıştılar. avrupa'nin su anda en mükemmel hastanesini hizmete sokuyoruz. ben iddialı konuşmayı sevmem ama işin gerçeği bu. yeni türkiye'nin yeni cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni hastanelerini yapıyoruz. sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini şehir hastaneleriyle taçlandıracağız. 41 bin yatak yapacağız. türkiye'de sağlık bakanlığına ait yatakların 3'te biri şehir hastanelerinde olacak. allah izin verirse zaten 2020'lere kadar türkiye'de her yatağı 1 kişiye mahsus olan hastaneler dışında hastanemiz kalmayacak. allah bir kaza bela vermezse 2020-2021'lere kadar türkiye'deki bütün hastaneleri modernleştirmiş olacağız. avrupa bugün bu işin bize göre çok uzağında. allah'a şükürler olsun." yazan firma.
  • içini doduracak hasta bulunur lakin o kadar doktor bulunabilir mi , kafamdaki soru işaretidir.
  • çok iyi iş, çok iyi proje. takdir ettim.
  • an itibariyle hastane önünden bildiriyorum.

rte:eski türkiyede hastaneler çok sıkıntılı idi, doğru düzgün doktor hemşire yoktu.o eski sisteme evet mi hayır mı?

toplanan halk:eveğğttttttt.

bıyık altından gülerek rte:peki yeni sisteme ?

toplanan halk: eveğğttttg.

rte yine bıyık altından gülerek konuyu değiştirdi.

ulan utandım resmen.

hastane önünde toplanmış kalabalık ve daha öncesinde hastane önüne ulaşmaya çalışanların ettikleri muhabbetleri duyunca referanduma evet diyesim geldi.yahu bu millete cumhuriyet ve demokrasi fazla.inanın bu millet haketmiyor cumhuriyeti.
  • (bkz: ppp projelerinin ülkeyi kanırtacak olması)

köprüden farkı araba geçişi yerine hasta garantisi verilmesi.

--- spoiler ---

finansman uyarısı son yıllarda tüm büyük projelerin finansmanında kullanılan kamu-özel ortaklığına ilişkin olarak geçtiğimiz aylarda kalkınma bakanlığı’ndan dikkat çekici bir uyarı geldi. kalkınma bakanlığı, türkiye’de kamu özel ortaklığıyla yapılan projelerde uzun vadeli fon sıkıntısı yaşanabileceğini belirti ve kamunun bu nedenle oluşacak yükümlülüklerinin iyi analiz edilmesini istedi. türk tabipler birliği de ppp modelinin riskli olduğu görüşünde. birlik yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “kalkınma bakanlığı tarafından açıklanan raporda da şirketlerin sabit yatırım için 9.5 milyar dolar ödeyeceği, devletin de buna karşılık uzun dönemde 27 milyar dolar ödeme yapacağı belirtildi.
    --- spoiler ---
  • yap-işlet-devret sistemiyle yapılmış devlet kasasından neredeyse hiç para harcanmamış hastanedir.

fakat halka seslenirken yaptık, ettik, halka helal hoş olsunlar havada uçuştu.

bakalım ne kadar sürede dökülmeye başlayacak 5 yıldızlı otel kalitesindeki hastanemiz.

bu arada hastane önüne otobüslerle getirilen kalabalığın performansını baya kötü buldum, çalıştırmadan getirmişler. işte olmayınca olmuyor mersin burası, ne kadar adam toplasanız da eliniz ayağınıza dolaşıyor.
  • karıştırıyorsunuz.

bu halka bu kadarı fazla bile. *