şükela:  tümü | bugün
 • ilki 20 ekim 2018 cumartesi günü mersin kushimato sokağında mersin rotary kulübünün projesi dahilinde gerçekleşecek festivaldir.
  aslında karnaval demek daha doğru olur;

  türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek ve özellikle istanbul istiklal caddesi’nde performans gösteren ve çoğumuzun yakından tanıdığı sokak müzisyenlerinin katılımının yanı sıra, karnaval şenlik ekipleri, sokak koroları, ressamlar, yeme-içme ve alışveriş standları , akşam saatlerinde yine sanatçılar eşliğinde fener alayları ile mersin de bugüne kadar denenmemiş büyüklükte bir karnaval olacağını söyleyebilirim.

  sokakta özgürce dans edebilmek, bağıra çağıra şarkılarımızı söyleyebilmek için gün sayıyoruz..
 • adana'da baslayan festival havasi guney'de gitgide yayiliyor. oyle mutluyum ki bu guzel sehirlerimizin festivallerle anilmasina. bizim insanlarimiz da baska ulkelerdeki gibi sokaklara dokulsun, eglensin, dans etsin..dilegim butun sehirlerimizde benzerlerini gormek.
 • mersin rotary klübü projeleri dahilinde bu sabah itibari ile ikincisi başlamış olan, türkiye’ den ve yurt dışından çok yetenekli sokak performans sanatçılarına ev sahipliği yapan festival.
  bu seneki onur konuğu gani müjdeile birlikte mersin kushimato sokağı şu an tam bir karnaval havasında.
  henüz ikinci kez düzenleniyor olmasına rağmen aylardır her bir ayrıntı çok incelikli düşünülüp planlandığı için festivalin avrupa standartlarını şimdiden yakalamış olmasının keyifle tadını çıkartıyoruz.
  “sokakta sanat, sanatta hayat var” diyebilmek için çok güzel bir gün.