şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yola kontrolsüz çıkan tırdan ziyade sürat kurbanı oluyorlar.
  edit: başlık başa kalmış.
 • o motorlarla sadece pistte hız yapsalarmış keşke. yazık olmuş.
 • yola kontrolsüz çıkan tırın ve süratın kurbanı oluyorlar.ama daha çok tırın. normal hız sınırlarında giderken de o şekilde çıkan bir tır güvenliği tehlikeye atar.
 • insan paraşüt takıp uçmaz. dağlardan karların üzerinden kaymaz. dalıp denizin altında yüzmez.

  koşu hızını geçen hiçbir şeye karşı korunma mekanizması geliştirmemiştir.

  insan tabiatı gereği yürür. şunu anlayamadınız. yazık oluyor ölüp gidiyorsunuz ve arkanızdan insanlar ağlıyor. hayatları mahvoluyor. bir ömür acınızla yaşamak zorunda kalıyorlar.

  edit: gelen mesajlar kafalarin bir hayli boş ve rahat oldugunu gosterdi. halkimiza ve kalitenize olan guvenim bir paket makarna miktarinca artti.
 • normal hız sınırlarında giderken o tır güvenliği tehlikeye atar evet, ancak normal hız sınırlarında gidilse fren sonucunda ölümlü kaza olma ihtimali düşer.
  videodan da anlaşılıyor ki sürücü hızını kesiyor ama yeteri kadar toparlayamıyor kendini.
 • mersin yenişehir ilçesi 34. cadde.

  yol, yerleşim yeri içerisinde bölünmüş yol ve tır tali yoldan çıkmıyor kavşaktan dönüyor. motorcular da kavşağın boş olduğunu kontrol etmeden bodoslama kavşağa giriyorlar

  babası "kazanın olduğu günde mersin stadı'nda orada yeni aldığı motoru denediğini" belirtmiş.

  meskun mahalde kavşaklara yaklaşım hızı nedir? yaya yoğunluğu var ise 30 kmh, yok ise 50 kmh. gençler kazık atlamakla iştigal ediyorlarmış, kazık bir yerlerine monte olmuş.

  er kişi niyyetine.

  ek : tırın orada, motorcuların yolu üzerinde olmaması gerektiğini savunanlar şunu bir düşünsünler ; üç araç birbirine girdi yol kapandı. sonuç farklı mı olacaktı? belki toplanan kalabalıktan bir iki kişiyi de beraberlerinde götüreceklerdi.

  şu güzel yorumu iyi okuyunuz. (bkz: #73399354)

  buyrun bir de kamyon şöförünün gözünden bakın olaya. (bkz: https://i.hizliresim.com/yg3vrz.jpg)

  trafikte güvenliğin birinci şartı neydi? "gör ve görül" motorcular yaptıkları hızla ne kendilerine görme ve görülme şansı tanımışlar, ne de kamyoncuya görme şansı tanımışlar.

  not : bir arkadaş orada kavşak filan yok demiş, linkteki resimde açıkca sola dönüşe izin veren bir levhanın bulunduğu görülüyor.

  katrei matem nickli arkadışımızı bu mesajından dolayı kutlarım.
 • hayat ve yaşamın bu kadar ani ve ucuz olması insanı gerçekten üzüyor , empati yaparsak kameradan anlaşılacağı gibi gerçekten yüksek hızla geliyor motorcu kardeşlerim . tır uzakta görmüş ve geçerim çok uzakta zaten diyerekten kavşaktan dönmeye çalışmış . allah rahmet eylesin ..
 • bence sürat ölüme sebebiyet vermiş.
 • motorcuları sevmem ama

  --- spoiler ---

  tır şoförü bilirkişi raporunda yüzde 75 oranında suçlu olarak görüldü.

  --- spoiler ---
 • büyük ihtimalle tır yola çıktığında, motor süren arkadaşlar henüz tır şoförünün görüş alanında değillerdi. çünkü görüntünün en başında tır yola halihazırda çıkmış görünüyordu.
  not: mesaj atacaksanız kaba ifadeler kullanmayın, sadece görüşümü bir nedene bağlayarak söylemeye çalıştım.