şükela:  tümü | bugün
 • twitter'da gördüğüm ve insanların çaresizliğine dayanamadığım için buraya taşımak istediğim bir iddia.
  okuduğum kadarıyla özet şu:
  mersin'de 10 yıldır köpekleri kaçırıp tecavüz eden, akli dengesi yerinde olmadığına dair rapor olan bir şahsı durdurmak için aylardır uğraşan bir grup arkadaş mevcut. başvurmadıkları merci kalmamış. bu şahsın vasisi konumunda olan aile bireyleri, evde çocukları olduğu için bu kişiye kendi evlerinde bakmak istemiyor ancak şahsın hastaneye yatırılmasını da reddediyor anlamadığım bir şekilde. aile ve mahalleli, mahallenin adının 'kötüye çıkmasını' istemediklerinden durumu örtbas etmeye çalışıyorlar ancak daha bu sabah ihbar sonucunda bir canı daha belediye alıp götürmüş.
  bu şahsın toplum içinde yaşamasının çevresindeki canlılar açısından tehlike oluşturduğunu kanıtlamak için daha ne yapması gerekiyor anlamış değilim.
  konuyla ilgilenen ancak sonuç alamayan arkadaşların yazdıkları için:

  https://twitter.com/…ngl/status/1014916438476427265

  https://twitter.com/…diii/status/978964522118631426

  edit: mesajlarımın kapalı olduğunu fark etmemişim. bu şahsın ablası mersin'de bir dernek başkanıymış ve attığım link'in flood'unda bahsedildiğine göre bu konuyla ilgilenen kadınları tehdit ediyormuş zaten:

  https://twitter.com/…diii/status/978998914975232001

  seftaligibibisey de zaten bunu teyit etmiş: (#78888310)

  ancak kendisine söylendiği gibi şahsın cezaevinde olduğunu zannetmiyorum zira mahalleye bu şahsı linçten korumak için polis gönderildiğine dair şöyle bir bilgi var:

  https://twitter.com/…iii/status/1015142840408657921
 • icimi acitan bir haber daha.

  kanser olacagim artik. biz kotulukle daha nasil mucadele edebiliriz, bilmiyorum.

  konu ile ilgili ne yapabiliriz, deneyimli arkadaslarimiz konuya bir el atsa keske.
 • derhal çözüm bulunması gereken korkunç olay.
 • (bkz: up)
 • akli dengesini sikiyim. inşallah gebertilip çöpe atılır.
 • "tecavüzcü bizim tecavüzcümüz size ne?"

  ulan ne oluyor lan bu ülkeye?
  tanım: köpeklere tecavüz eden fakat mahalleli tarafından çok benimsenmiş bir adamdır.
 • tecavüz gibi eğilimler özne ayırt etmez. bugün köpeğe duyarsız kalıp "size ne!" diyen her mahalleli bireyin karısı, çocuğu, kendisi tecavüz riski taşıyor.

  umarım daha fazla can yanmadan devlet görevlileri gerekeni yapar.
 • duyarlı bir arkadaşın mesajı sayesinde haberini aldığım olaydır. siz bizden önce cezalandırılmadan bize ölüm olmasın.
 • susan mahalleli suçludur. bu adam yarın çocuklara yönelecektir. kişisel olarak bimer, cimer ne varsa yazdım ama bir baskı uygulamalıyız. bu sapığı akıl hastanesine yatırsınlar.
 • up onun bunun evladı pezevenk herif up! ne beddua edeyim, ne ceza isteyeyim ben bunlara bilmem ki? öyle hayatsız şerefsizler var ki idam getirsen de işlemez, adam skini sokacağı delik bulsun da sonra gebermiş gebermemiş umurunda değil öyle çok ki bu tipler. insan ırkı toptan gitse şu dünyadan da cennet olsa şuralar.

  cibiliyetini sktiğimin mamağı bulsam dövsem gene soğumaz içim. ve o hayvancıklara olanlar da geri gelmez. delircem.

  edit: ayrıca sizin de kafa yapınızı seveyim şu "bugün köpeğe yarın çocuğa"cılar. lan ha köpek ha cocuk o da can bu da can o da masum bu da masum. illa "anana bacına yapılsa hoş mu" seviyesine mi getirmek lazım muhabbeti insanların vicdanlarını dürtebilmek adına?

  edit 2: pek sevgili "uyutulmalı"cı arkadaşlar. ben de bazen diyorum bu yavrucak böyle yaşayacağına yaşamasa mı acaba? ama bunun çözümü sizin gözünüzün içine bakan, hoplayan zıplayan, mutlu olan, gözleri görmese sesinizi tanıyıp kuyruk sallayan, nefes alan bir canın canını almak mı, yoksa kısırlaştırmak mı? sokaktaki köpekleri kaldırsan bahçendeki tavuğa hallenecek, tavukları bitirince duvarına sürtünecek şerefsizleri uyutsak daha iyi değil mi?