şükela:  tümü | bugün
  • az önce yaptığım eylem.

facebook'ta aşk fotoğrafları paylaştığım küçük bir sayfam vardı. dün bir mesaj geldi, amerika askeri olduğunu ve denizaşırı bir göreve gittiğini, sevgilisiyle 8 aydır uzak kaldıklarından bahsetti. tek isteği uzaktaki sevgilisine sevgisini gösterebileceği ve kızı mutlu edeceği bir video hazırlatmakmış. profilini inceledim, gerçekten söyledikleri doğruydu.

çok da iyi olmayan ingilizcemle nasıl bir şey istiyorsun dediğimde çok fazla şaşırdı, birçok sayfaya mesaj attığını ve kimsenin yanıt vermediğini söyledi. ardından bu konularda pek yetenekli olmadığını ve sadece elinde fotoğrafların bulunduğunu söyledi. ben de fotoğrafları bana yollamasını ve birkaç içinden geçen güzel cümle söylemesini rica ettim. kişisel hesaplarımızdan da birbirimizi ekledik.

bugün fotoğrafları ve cümleleri yolladı. ben de bir telefon programı aracılığıyla arkaya müzik ekleyip birkaç efekt verip fotoğraflara yazılar ekleyip montajlayarak sevimli 3 farklı video yaptım. oldukça amatör videolar. toplamda yarım saatimi aldı.

3 videoyu da yolladığımda o kadar mutlu oldu ki, sürekli teşekkür etmeye başladı. benim için bir şeyler yapmak istiyormuş, amerika'da bir işiniz düşerse yeşillendirmeniz yeter. * ben de sevindiğimi, sevgilisinin de videoyla mutlu olursa benim için yeterli olduğunu söyledim. tekrar birçok kez teşekkür etti ve sohbeti bitirdik.

böyle durduk yere insanları mutlu etmek çok hoş bir duygu. mutluluklar david kardeş.
  • --- spoiler ---

çok da iyi olmayan ingilizcemle
    --- spoiler ---

başlığa bakılırsa dil konusunda ingilizce ile sınırlı olmayan bir sorun var sanırım....