şükela:  tümü | bugün
 • saat 18:00'de barış meydanı'nda toplanacağız. ayrıca 17:00 forum avm önünde fide dağıtımı yapılacaktır. yeşilini ve ülkesini seven herkesin katılımını bekliyoruz.
 • ayrıca, forum avm nin önünde toplanılmasının ironik olduğu destektir! * illa bir şeyler yapmak istiyorsanız, özellikle de mersin'in can damarı olan o beton yığını avm den uzak durun!
 • mersin'in can damari oldugu kabul edilmisken, insanlara ulasmanin kolayligi dusunulerek forum'da dagitimi yapilacak fideye dahi bok atmayi kendine gorev bilmis gerizekalilari bize gostermis hareketlenme
 • son gelen haberlere göre: 1 haziran cumartesi günü saat 18'de forum avm gönül kahvesi önündeki meydanda buluşarak devam edecek olan eylem.
 • dün çok kalabalık değildik, bugün daha çok gelin ulan!
 • bugun saat 18:00'de forum avm'den barış meydanına yapılacak yürüyüşle ve en az üç katı katılımla gerçekleşecektir.
 • forumun avm nin önünden değil de, başka bir noktadan katılacağım destek! yazarların gruplaşacağı bir nokta varsa msj bekliyorum.
 • özgür çocuk parkında hareketin olduğu eylem. yani öyle duydum. ayrıca yazarların iletişim kurması da çok faydalı olur kanaatindeyim.
 • medyanın yandaşlığından dolayı işin özü bazı sığ bireylere göre hala " pkk şeysidir o " diye algilandigi için, dedemin narenciye bahçesini de şeyetmişlerdi zaten kimsenin sesi çıkmadı şimdi istanbul' un parkı için niye rahatımı kaçırayım diyen gizli vatan hainleri mersin' de fazlasıyle türedigi için ve en onemlisi mersin' e sahip çıkmakla tüm yurduma sahip çıkacağımı bildiğim için şerefle katılacağım protestodur.

  bunları okuyup aman kaç kişi gidecek sanki diye düşünen ve şu an bulundugu şehirdeki protestoya katılmaktan imtina edenlere söylemek isterim ki bugün üzerimize düşeni layığıyla yapmazsak, henüz doğmamış çocuklarımız yarın bizden hesap sorar.

  ülkemiz genelindeki bu onurlu protesto hareketini arap baharıyla karıştıranlara da akıllarini başlarına almalarını salık veririm. bu ülkenin mayası ortadoğuya benzemez. ıyi bilirim ki biz tum etnik alt kültürlerimizle oralardaki yapıdan cok ama cok farklıyız. oraların insanları bu olaylar patlak vermeden önce de şuursuzlardi. onlar yaş sebze meyve hariç her türlü gıdadan eğitime ve hatta altlarındaki arabaya kadar koyun gibi sıraya girip diktatör elinden teslim almaya, evde göbek büyütmeye, öğleden sonraları muhakkak uyumaya alışmıış ve en kötüsü üç kuruş için ciddi ciddi kafa kesebilecek, kesemezse canlı canlı seyredebilecek, seyredemezse evine girip bir şey olmamis gibi kıçını kaşıyıp yatıp zıbarabilecek insanlardir cogunlukla. insanı da vardır ama en insanının bile toprak bilinci veya bizim anladığımız tarzda fedakarlık anlayışı yoktur. en ufak pürüzde ardına bakmadan ülkesinden kaçar. öyle bizimkiler gibi tepesi attiginda " giderim lan ben bu ülkeden " diyerek tepki göstermek degildir yaptığı. harbiden sabah alış veriş yaptığı bakkalın kolu koparken, evdeki kız kardeşi tecavuze uğrayabilecekken ilk fırsatta kendini atar bir baska ülkenin kollarına multeci adı altında. gittiği yeni ülkede eşinin ve kendinin ayrı ayrı insanlarla evlenmesi şartı getirildiğinde kabul eder düşünmeden. sığınmacılık hakkı elden gitmesin diye cocuklarının - annesinin nikahını bir baska erkeğe teslim ediverir. bir şeyi protesto edecekse bunu kendini havaya ucurarak, baskalarının canını alarak yapar. en sık rastlanan bireysel protestoları ise kendini yakmaktır. genelde bu yaptıkları da kendilerinin düşünüp taşınıp karar verdigi değil, birileri tarafindan onlara dayatilmış eylemlerdir zira tum hayat tarzları güdülme üstüne kuruludur.

  bilmem aradaki yapı, kültür, gelenek artık adı önemli olmayan ama varlığı kesin olan farkı anlatabiliyormuyum. bizim bu protestolarda yapmaya calıştığımız şey ise istanbul' daki haklı duruşa destek vermektir. tepki emir kulu olan ve hatta pek çoğu ehil olmadığı halde önemli ve çok kutsal bir göreve getirilip hakkını veremeyen kolluk kuvvetlerine veya devlete değildir. burda mesele bir olmak ve bu ülkenin insanlarının klasik ortadogu usulleriyle yönetilmeyi hazmetmeyeceğini birilerine ve hatta tüm dünyaya göstermektir. gezi parkı da, reyhanlı da bizimdir. bu memleketi yönetenler, etnik köken veya din kavgası çıkarıp o cok saglam köklerimizi ayırmaya çalisacagina halkın iradesini dikkate alarak adım atmalıdır, babasının tarlasını sürer gibi degil.

  bu ülkede çok uzun zamandır nifak tohumları kararlı bir şekilde ekilirken, aleviyle sünni, turkle kürt birbirine kırdırılmışken ve en abuk örnek olarak biz futbol müsabakaları uğruna birbirimizin agzını burnunu çok seferler dağıtmışken o meşhur sabır taşımız çatladığında birleşip sel olabileceğimiz hesaba katılmadı. sözlukte veya sağda solda üç beş tane " vay türbanlı da gitmiş, acep içine don giymiş mi " diye çatal dilini uzatanından, ülkü ocakları solcu grupların mevcut bulunduğu eyleme gidiyor en gerideeen " diye kendince teneke çalanina kadar çesitli çirkin yaklaşımlar olsa da neticeye bakmalı. biz varız, biriz, burdayız ve şartlar cok daha kötüyken ve sayıca cok daha azken bile daha zorlarını başarmis bir neslin evlatlariyiz. tıpkı sudan sebeplerden birbirinin kafasını kıran kardeşler gibi, iş başa düşünce birbirimizin arkasını çok da guzel kollarız.

  not: mersin katılımcılarının kozmopolit yapıyı göz onunde bulundurarak taşkınlıktan özellikle uzak durmasını temenni ediyorum. ayrıca orayı burayı yakmaya, anarşikçilik oynamaya değil bu toprağın insanına yakışır şekilde medenice desteğimizi vermeye gidiyoruz. polisin yiyeceği muhtemel haltlar bırakın yarın polisi utandırsın. haklı bir duruşta haksız duruma düşmeyelim. sağduyuyu elden bırakmayacak kardeşlerimle şimdiden gurur duyuyorum.
hesabın var mı? giriş yap