şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: hayaller silikon vadisi gerçekler imar rantı)
    4 haneli telefon şifresini kıramayan devletten, inşaat betonundan başka bir şeye yatırım yapmasını bekliyoruz. istiyoruz ki; bilgi teknolojisinde, endüstriyel ürün imalatında, uzay bilimlerinde ön alalım, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışalım. yazık la bize.
  • alt tarafı 29 harfe tek tek basıp deneyeceksiniz amk. çok mu zor.

gelen mesajlar üzerine edit: bir şeyin ironi olduğunu anlamanız için illa büyük puntolarla i-ro-ni mi yazmamız gerekiyor lan? olum bak az kitap okuyup çok otuzbir çektiğiniz için anlamıyorsunuz bence ironiyi.
  • rusya da bulamıyorsa bize ne kalmış.
  • `_` dir o. lakin bu simgenin olduğu şifreler zorlukla kırılır.
  • yazıcığlu işhanı ve civarındaki telefoncu/bilgisayarcılar tarafından 5 tl karşılığında kırılabileceğini düşündüğüm şifre;
  • immhtplrkptlsn olabilir bence denenmeli.
  • o kadar kolay mı lan hiçbir fikir sahibi olmadan atıp tutuyorsunuz. fbi bunun için apple'ın peşinde uzun süre koştu, sonra israilli bir firma yapabildi.

bir suser'de android hack'le ilgili link paylaşmış, kırılmak istenen telefon ios bunu da belirteyim. te allam ya..

zorunlu edit: ironi anlamayan nesil denmiş, 1. ironi nedir ona bakalım, sonra da entry'yi tekrar okuyalım.
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İroni

2. hangi kuşaktan olduğum size vahiy olarak mı indi?
  • bu habere göre ruslar tarafından kırılmıştır.
    http://www.ibtimes.co.uk/…s-evidence-report-1597971
  • bu yavşağınpiçi ioskullanıyor.
    android veya ios olması farketmez, şifreyi elle brute attack yapıyorlardır, yani sırayla 0001.0002 =) gibi. yani benim varsayımım bu.
    bunu da 10 dakikada bir deniyor olabilsen nöbetleşe. bence 300 ila 700 gün arası değişebilir bunu süresi.

adam belki de telefonunda 10 yanlış denemeden sonra verileri sili aktif etmiştir.

bir de açsalar ne bulacaklar merak ediyorum, adam içindeki bütün verileri silmiş olsa, o verilere tekrar ulaşabilcekler mi?

bence max yapabilecekleri, whatsapp facebook kullanıyorsa, onlardan kullanım geçmişini istemek

apple zaten yardımcı olmuyor, yavsaklar.

ha bu arada, bylock kullandigi tespit edilmistir falan demis bir arkadas.
    bylock'u nasil yakaladılar?alttaki senaryo bildiğim kadarıyla, hatalar olabilir.

telefondan gidip gelen verileri; turkcell, vodafone gibi operatörlerin trafiğinden izleyip takip edebilirler.
    gelen giden paketleri süzüp belli portu dinleyebilrsin.
    (bkz: man in the middle attack) yapılmış olabilir, bylock verileri şifrelenmemişse.
    şifrelenmişse de, belki paketlerin header'ındaki adreslerden yakalamışlardır, belki de
    şifreyi çöznüşlerdir.

edit: apple'a da yavsaklar dedim de, sonra üzüldüm. yaptıkları orosplu çocukluğundan başka bir şey değildir. bana verinin gizliliğini savunmayın.

edit2: bu arada balıkçıoğlu geyikleri falan dönmüş, gülümsetti ama kendizi çok düşürmeyin geyik yapcam derken.
    meraketmeyin bu ülkenin her kurumunda işini çok iyi bilen ve yapan(teknoloji.güvenlik.siyaset.vb...) insanlar da var.

edit3: bu arada telefonu niye türkiye kırmaya çalışıyor. rusyaya paslasın işi, orda daha ileri seviye şirketler veya uzmanlar vardır illa ki. yani turkiyeden daha yuksek telefonu kırma şansları.