şükela:  tümü | bugün soru sor
  • http://www.karaktera.com/…t10/content/view/574/140/ adresindeki röportajı yapan kişinin sorduğu sorular direkt ahkam kesmeye ve ukalalık yapmaya çanak tutar cinsten olsa da yaptığı işten ve kendinden emin ve iddiasız (esasında iddiasız görünmeyi becerebilmek en büyük iddiadır) cevaplarıyla takdirimi kazanmış kişi. çünkü kendini tutmak, kendini korumaya çalışmak önemlidir! ne yaptığını ne ettiğini biliyor gibi, bakalım tırt çıkmaz herhal. çok sık güncelleniyor gibi durmasa da özenli blogu için: http://www.mertaslanfashion.blogspot.com/
  • ruhundaki karanlıkları renklerle kapatmaya çalışan sahte imajının gölgesinde zıpır zırtlanlıklar yapmaya çabalayan komik tip meykır.
  • hakkında şöyle şeyler yazılmış:
    ----------------
    1982’de doğdu. istanbul üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdi. renk, desen, doku ve kumaşa dair her şeyi özlem süer’den öğrendi. all dergisinin hazırlık sayısında stil ekibinde asistanlıkla başlayan moda editörlüğü kariyerini, alem dergisinde sürdürdü. ardından, elle ve harper’s bazaar dergilerine freelance moda editörü olarak katkıda bulunan aslan, markafoni ve enmoda.com’da moda ve stil danışmanı olarak görev aldı. pek çok dergi, reklam ve tv programı için styling yaptı. burcu esmersoy’la çalışmaya başladı ve onun stil danışmanlığını üstlendi. marie claire dergisinin moda direktörlüğünü yaptı. mert aslan aynı zamanda l’oreal paris’in resmi stylist’i.
    http://voguekimkimdir.com/projects/mert-aslan/