• pardon'u yöneten, umut vaat eden genç yönetmen.
  • pardon ve fi gibi işleri çekmiş olmasına rağmen yeterince duyulmamış olmasının sebebi yönetmen falan olmamasıdır. ne herhangi bir estetik algısı ne de oyunculara verecek iyi yönelimleri var. tek bildiği çekebileceği her şeyi her açıdan çekmek ve oyuncuların performansını her tekrarda yavaş yavaş düşürmek. gün başında bir sahneye takılıp 50-60 tekrar alır, gün sonuna doğru da "hadi arkadaşlar hızlı hızlı" diye milleti darlar. ekibiyle "oğlum" lu "lan" lı falan konuşur bi de. bulunduğu yer olması gereken yerin çok daha üstünde, egolarının esiri, pek yakında kaybolup gidecek veya çektiği dandik reklamlarla sanat yaptığını sanmaya devam edecek garip kişi.
  • pardon filmini bu kadar akılda kalıcı yapan ferhan şensoy'dur. onun oyunculuk becerisi ve senaryosudur. filmin yönetmenliği (kimse kusura bakmasın) berbattır. film, mert baykal sayesinde değil, ona rağmen bu kadar sevilmiştir.
  • şaka mı bu? 12 bölümünü ayıla bayıla izlediğiniz, "yeni bölüm yüklendi mi? ne zaman yükleniyor bilen? yeşillendirin olm!" diye diye bitirdiğiniz fi'nin yönetmeni bu çocuk ve 2,5 aydır hakkında girilen entry sayısı 1! (bir)

tamam azra kohen'de bu çocuk da dahi..

yeryüzünün tüketilemeyen tek filmi pardon'un da yönetmeni bu çocuk!

neyse ben ön alayım.

mert baykal, seni bilen biliyordur ve kesin iyi yönetmensindir ama hasbelkader sinemayı takip eden birisi olarak türkiye'de beni senin kadar şaşırtan başka bir yönetmen olmadı. çok güzel bir iş çıkardın, eline sağlık kardeşim..
  • kendi kuşağımdan birinin bir film çekmesi bile bu adamı sevmeme yeterde artar bile
  • derya baykal'ın öz, ferhan şensoy'un üvey oğlu olan yönetmen. soyut padişah oyununda padişah ferhan şensoy'un dokuz yaşındaki bir kızdan olan şehzadesi rolünde oynmıştır. oyunun sonunda padişah olmuştur.
  • derya baykal'ın levent baykal ile 1976 yılında yaptığı evlilikten dünyaya gelen oğlu. zihin açıklığı adlı bir film şirketi bulunan baykal, berna parlak ile dünya evine girdi.
  • türk tiyatrosunun en kaliteli, içi dışı bir sanatçılarından olan derya baykal ın oğlu. zaga da seyrettiğimiz kadarıyla annesi gibi piyasanın klişelerinden uzak, düzgün karakterli ve cidden başarıları diz boyu olacak olan genç yetenek.
  • fi dizisinde çıkarttığı işi oldukça beğendiğim yönetmen. yabancı dizilerde sıklıkla gördüğümüz kaliteyi ve açıları yakalaması beni cezbetti.

lakin, serenay sarıkaya'nın golot ve iri ayaklarına çok fazla zoom yapması beni derin üzüntülere gark ediyor. o paletimsi ve big foot'tan hallice ayakları sokma böyle gözüme gözüme sayın baykal.
  • herkes derya baykal'ın oğlu demiş ancak, kimse ferhan şensoy'un üvey oğlu dememiş.
hesabın var mı? giriş yap