şükela:  tümü | bugün
 • 2 senelik aradan sonra fenerbahçenin onu yaş haddinden emekli etmesniden dolayı eski kulübü kocaelispora geri dönen oradan da elazığspora yollanan defans oyuncusu.10 yıl kadar önce kocaelispor birinci lige yükseldiğinde daha sonraları gsye transfer olankuzmanovski ve uzun yılar türkiyede top oynayan ömeroviçle beraber türkiye'ye gelmişti.
  ayrıca bir defans oyuncusu olmasına rağmen hiç kart görmemesiyle ünlüdür.
 • turk futbol tarihinde birinci ligde 300 den fazla maç oynayan tek yabanci futbolcu, 1966 dogumludur, kocaelispor, fenerbahce ve elazigspor da bugune kadar 302 defa oynayip 24 gol atmistir, bu sure icerisnde "0" kirmizi", "17" sari kart gorerek bir defans oyuncusu icin oldukca efendi bir yapisi oldugunu da gostermistir.
 • http://www.ntvmsnbc.com/news/227857.asp#body
  "yeni sezonda, türkiye’ye ilk geldiği dönemde formasını giydiği ve bu sezon ikinci lig (a) kategorisi’nde yer alacak kocaelispor’da oynayacak misko mirkoviç (mert meriç) de, 1993-94 sezonunda transfer olduğu türkiye’de 11. sezonunu geçirecek."
 • misko mirkoviç'in türk vatandaşlığına geçtikten sonra almış olduğu isim.
 • yıllarca kocaelispor'da oynadıktan sonra mustafa denizli fenerbahçe'sine yabancı kontenjanının ihlal edildiği maç olan beşiktaş maçında dahil oldu. ilk yıl 30 numaralı formayla daha sonraki sezonda ali güneş ile yer değiştirerek 2 numaralı formayla yeşil sahalarda arzı endam etti. 2000-2001 sezonunda ligte maddi zorluklardan dolayı sıkıntılı günler geçiren kocaelispor'a maaşının bir kısmını verecek kadar körfez çocuğuydu. adaşı zoran mirkovic gibi agresif değildi. sahada ne görev verilirse onu yapardı.
 • kocaelispor taraftarlarının "mirko"su, türkiye'nin ilk modern sağ bekidir.

  mikrofonların izmit ismetpaşa stadyumuna uzandığı günlerde, yeşil çimler üzerindeki en güzel çalımları hep "mirko" atmıştır.
 • fenerbahçe'ye transfer olduğu ilk sezon 30 numaralı formayı giymiş bir sonraki sezon ali güneş ile formaları değişmiş 2 numaralı çubuklu forma ile sarı lacivert kariyerini noktalamıştır. şampiyonluğun geldiği 2000 2001 sezonunda ligin bitmesine üç hafta kala erzurum deplasmanında krtik bir gol atmıştır.
 • ofk beograd takımının sportif direktörlüğünü yapmakta olan eski futbolcu.

hesabın var mı? giriş yap