şükela:  tümü | bugün
  • ara ara can sıkıntısından youtube'dan gezi videoları izlerim. bu nedenle çok fazla vlogger'ı izleme şansım oldu. hatta başlarda sevdiğim birkaçını sonrasında itici bulmaya başladım. mutlaka her tarzın bir alıcısı vardır ama üslup çok önemli bence.

mert sezer'e de tesadüfen rastladım, özellikle gezdiğim yerlerin videolarını bu şekilde izleyip "aaa nasıl kaçırmışım" diyip acı çekmeyi ya da gelecek seyahat için listeye almayı severim.

bir kere adamın üslubunu beğendim. şu ana kadar izlediğim videolarda 4 kişilerdi, kendinizi arada 5. gibi hissediyorsunuz. bu keyifli bir his. arada bulunduğu yer ile ilgili bilgi de veriyor, bu keyifli.

takipçileriyle iletişimi de güzel bence.

kahve sever, star wars ve action figure'lere bayılıyor gördüğüm.

naçizane tavsiyem gittiği yerlerde çok turistik yerlerin dışında da birkaç yer ziyaret edebilir bence, hatta videoların daha uzun bir kısmını oralara ayırmalı.

yeri gelmişken önerebileceğiniz gezi vloggerları olursa lütfen yeşillendirin.

kanalı için; https://www.youtube.com/user/dortcekerjip
  • kadim dostum, yüzyıllık arkadasım. gezi vidyoları yapmak icin yola cıktı, cok da guzel yaptı, aslan gibi vlogger oldu.
    tanıyorum diye soylemiyorum, her vidyosunu koşa koşa izliyorum. gittikce de hem vidyoların düzeni, hem cekimi, hem de editlemesi daha da güzelleşti ve esprili, oldukca izlemesi zevkli vidyolar yapar oldu.
    en son amerika seyahatini gün gün cekip koydu, gitmek isteyenlere sadece gezi degil, seyahat ile ilgili bastan sona dikkat edilmesi gerekenleri de anlattıgı icin ayrıca başarılı buluyorum.
    umarım böyle devam eder ve bol bol subscriber edinir. ben bu işler nasıl işliyor hic bilemesem de, mert in bu işi zevkle yaptıgını görebiliyor, ve zevkle yaptıgı bu işi devam ettirip bu konuda bilinen bi insan olmasını cok istiyorum.
  • esi ile birlikte cektigi gezi vloglarindan buyuk keyif aldigim youtuber. birbirleriyle muthis bir uyum icinde olduklari cok asikar. ozellikle los angeles ve sevilla kisimlari harikaydi. takipteyiz efem.
  • adam artık gezi videolarını aştı ve kişisel gelişim içeren sorular sormaya başladı videolarında. kendini tanıdığını ve artık belli bir yere geldiğini düşünen insanlara bile "hmmm acaba?" dedirten vbloglar çekiyor, sorular soruyor.

geçen haftaların birinde yolda gördüm yanına gittim, insanı sıcak karşılayan bir duruşu var kendisinin ve eşi buket hanım'ın. yolu hep açık olsun... tanımadan çok sevdiğim insanlardan biridir. kahve üstadıdır eyvallah ama ben kendisiyle rakı sonrasında da çay içmek isterim o nasıl olur acaba? :)
  • ara ara açıp videolarını izlediğim vloger.

o kadar kibar ve medeni bir havası var ki, gezdiği yerler kadar kendisine de odaklandığımı fark ettim. çok dozunda bir sempatiklik ve ciddiyet yakalamış. oturmayı kalkmayı bilen insan denilen şeyin bence tam karşılığı. eğlenmeyi de biliyor ki bu çok önemli. türkiye'de keşke daha çok olsa kendisinden.

ilgiyle takip ettiğim tek gezi videolarını kendisine ait.