şükela:  tümü | bugün
 • ara ara can sıkıntısından youtube'dan gezi videoları izlerim. bu nedenle çok fazla vlogger'ı izleme şansım oldu. hatta başlarda sevdiğim birkaçını sonrasında itici bulmaya başladım. mutlaka her tarzın bir alıcısı vardır ama üslup çok önemli bence.

  mert sezer'e de tesadüfen rastladım, özellikle gezdiğim yerlerin videolarını bu şekilde izleyip "aaa nasıl kaçırmışım" diyip acı çekmeyi ya da gelecek seyahat için listeye almayı severim.

  bir kere adamın üslubunu beğendim. şu ana kadar izlediğim videolarda 4 kişilerdi, kendinizi arada 5. gibi hissediyorsunuz. bu keyifli bir his. arada bulunduğu yer ile ilgili bilgi de veriyor, bu keyifli.

  takipçileriyle iletişimi de güzel bence.

  kahve sever, star wars ve action figure'lere bayılıyor gördüğüm.

  naçizane tavsiyem gittiği yerlerde çok turistik yerlerin dışında da birkaç yer ziyaret edebilir bence, hatta videoların daha uzun bir kısmını oralara ayırmalı.

  yeri gelmişken önerebileceğiniz gezi vloggerları olursa lütfen yeşillendirin.

  kanalı için; https://www.youtube.com/user/dortcekerjip
 • kadim dostum, yüzyıllık arkadasım. gezi vidyoları yapmak icin yola cıktı, cok da guzel yaptı, aslan gibi vlogger oldu.
  tanıyorum diye soylemiyorum, her vidyosunu koşa koşa izliyorum. gittikce de hem vidyoların düzeni, hem cekimi, hem de editlemesi daha da güzelleşti ve esprili, oldukca izlemesi zevkli vidyolar yapar oldu.
  en son amerika seyahatini gün gün cekip koydu, gitmek isteyenlere sadece gezi degil, seyahat ile ilgili bastan sona dikkat edilmesi gerekenleri de anlattıgı icin ayrıca başarılı buluyorum.
  umarım böyle devam eder ve bol bol subscriber edinir. ben bu işler nasıl işliyor hic bilemesem de, mert in bu işi zevkle yaptıgını görebiliyor, ve zevkle yaptıgı bu işi devam ettirip bu konuda bilinen bi insan olmasını cok istiyorum.
 • adam artık gezi videolarını aştı ve kişisel gelişim içeren sorular sormaya başladı videolarında. kendini tanıdığını ve artık belli bir yere geldiğini düşünen insanlara bile "hmmm acaba?" dedirten vbloglar çekiyor, sorular soruyor.

  geçen haftaların birinde yolda gördüm yanına gittim, insanı sıcak karşılayan bir duruşu var kendisinin ve eşi buket hanım'ın. yolu hep açık olsun... tanımadan çok sevdiğim insanlardan biridir. kahve üstadıdır eyvallah ama ben kendisiyle rakı sonrasında da çay içmek isterim o nasıl olur acaba? :)
 • ara ara açıp videolarını izlediğim vloger.

  o kadar kibar ve medeni bir havası var ki, gezdiği yerler kadar kendisine de odaklandığımı fark ettim. çok dozunda bir sempatiklik ve ciddiyet yakalamış. oturmayı kalkmayı bilen insan denilen şeyin bence tam karşılığı. eğlenmeyi de biliyor ki bu çok önemli. türkiye'de keşke daha çok olsa kendisinden.

  ilgiyle takip ettiğim tek gezi videolarını kendisine ait.
 • vloglarını beğenerek izlediğim vlogger , gerçekten şu an youtube için planlama aşamasında iken çektiği videolar ve vlog çekmek ile ilgili verdiği bilgiler işe yarıyor ve motive ediyor.bence gezi vlogları üzerinde durmalı.diğer türlü youtube da boş konuşan tipler kadar beğeni ve izleyici toplaması zor çünkü verdiği bilgiler ,içi dolu dolu şeyler.bizim insanımız sevmez bilgiyi.
  kendisine başarılar diliyorum yolu açık olsun
 • geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği videoda takipçilerinden bazı ricalarda bulunmuştur. öncelikle bir şekilde vloglarına denk geldiyseniz ne kadar samimi, mütevazi ve "bizden" biri olduğunu görmüşsünüzdür.

  her yayınladığı videoda kendisini bir adım daha ileri taşımaya çalışan, izleyenlerine daha farklı ne sunabileceğini araştıran ve bence her şeyden önemlisi istediklerinin peşinden koşma cesaretine sahip nadir insanlardan biri olduğunu düşünüyorum.

  ricalarına gelirsek; eğer bir şekilde yolunuz sayfasına düşerse ve vloglarını beğendiyseniz bir yorum bırakın, emoji bile olur. bunu istemesinin nedeni youtube'un yorum yapılan içerikleri daha sık başkalarına gösterme algoritmasına sahip olması. bu sayede sayfasını daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/…ser/dortcekerjip/playlists

  bir diğer durum ise; patreon üzerinden bağış kabul etmeye başlamış olması ve içeriklerini daha kaliteli bir şekilde devam ettirebilmek adına desteklerimize ihtiyacının olması. söz konusu bağışlar; 1-3 dolar gibi rakamlardan başlıyor yani herhangi bir kahvecide videolarını izlerken kendinize aldığınız kahvenin aynısından mert sezer'e de ısmarladığınızı düşünün :)

  https://www.patreon.com/join/mertsezer

  ha bu arada bu tarz entrylerin genel yorumlanma şeklini tahmin ediyorum ama söylemem gerekir ki bir kere yolda karşılaşmak dışında herhangi bir tanışıklığımız söz konusu değildir. belki de sadece benim cesaret gösteremediğim bir şeye cesaret etmiş ve buna devam etmeye çalışan birine ufak bir destek olma amacındayım.
 • keyifli bir mühendis kardeş, izlediğim videolarda oldukça samimi ve heyecanlı olduğunu ,bu işi severek yaptığını anlıyoruz.
  şanslı , yolu açık olsun
 • eskilerin inşaat mühendisi yenilerin youtuberı.(bkz: haluk tatar) ın bir videosunda denk gelmiştim o zamandan beri takipteyim.gezi ağırlıklı paylaşım yapan sohbeti güzel abimiz.sayesinde geziyoruz valla.
 • biraz önce kendisinin instagram hikayesine "yeni mertflix yayını ne zaman " diye sorarak arayı açtığını hatırlattım.izleyecek bişey yok youtubeda reis hadi da
 • tüketim çılgınlığı bahsinde söylenecek onca şey var belki ama mevzuya "marka tutkusu" ile başlayıp, "son çıkan ürününü" almak için tüm varlığını ortaya koyma, ona erişmek için her yolu deneme gibi pek çok alt başlık atılabilir... herkesin iphone 11 ve iphone 11 pro almak istemesi ama şemsiyenin de büyük gelmesi gibi birtakım problemlerin konuşulduğu dönemde sevgili mert sezer, derde deva bir video çekmiş. şa ha ne olmuş!

  https://youtu.be/d-agqbfe-04

hesabın var mı? giriş yap