şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor'un alt yapısında oynuyor olup bugün itibariyle 5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladığı, 16 kasım 1995 doğumlu futbolcu..

geçen sezon trabzonspor formasıyla a2 ligi ve u19 liginde çıkmış olduğu toplam 41 maçta 15 gol atmış.. bu 15 golün 7'sinin penaltıdan olduğunu da belirtelim..

http://www.trabzonspor.org.tr/…tay&ind=15944#icerik

kendisiyle aynı gün profesyonel olan bir diğer futbolcu için;

(bkz: oğuzhan acar)
  • oynadigi ilk karsilasmada gol atmasini cok istedigimiz guzel hareketler sergilemesine ragmen amacimiza ulasamasa da takdirimizi kazanan futbolcumuz. genc ve akli basinda birisine benziyor. umarim guzel islerle goruruz kendisini ileride. kupa maclarinda iyi sureler alirsa sezon sonlarinda guzel bir yedek olur.

yerim o saclari.

topla tum bulusmalari : https://vt.tumblr.com/tumblr_nh5q6hmunc1u4ue6v.mp4
  • ilk kez trabzonspor forması giydiği maçta 9-0'lık manisaspor galibiyeti ile güzel başlangıç yapmış genç futbolcu. topu alışı, sürüşü, dağıtımı gayet güzel. kendisinde hafiften willian havası sezdim. henüz 95'li ve kendini geliştirip orta sahanın vazgeçilmezi olacağından adım gibi eminim. en önemli özelliği dik oynaması.
  • hep böyle olur. yıllar önce genç yetenek diye oğuzhan acar'ı izlemiştik. heh dedik yıldız geliyor. sonra tam 18'e geldiği vakit mert ile birlikte trabzonun a takımına yükselirler. ardından da a2 takımı ile sahaya çıkarlar. ama gel gör ki takımına asıl katkı sağlaması gereken oğuzhan iken (beklenti) asıl katkıyı mertcan sağlar. bu hep böyle olur ronaldo-quaresma 16-17 yaşındayken de quaresmadan beklenti de bu şekildeydi lakin ronaldo aldı gitti.
    neyse bizim için farketmez. yeter ki kendi altyapımızdan iyi bir oyuncu çıksın. a2 sonuçlarını ne zamandan beri takip ediyordum. maçları izleyemediğimden dolayı sadece istatistiklere göre değerlendirmede bulunup mert'in oyuna yaptığı katkının diğer oyuncuların çok daha önünde olduğunu tahmin ediyordum. nitekim dün buna şahit olduk. mert kumaş olarak çok iyi bir futbolcu. düşünerek oynuyor, ayaklarına hakim ve çok hızlı-seri. dün çok fazla pozisyon hatası yaptı. bu çok doğal. ilk kez çıkıyor böyle bir maça. çok heyecanlıydı, nerede duracağını pek bilemedi. ama ayağına top geldiği zaman kalitesini gösterdi. bir çok pozisyonda baskı altında verdiği pasları süperlig takımlarında oynayan topçuların %80'i veremez. şuan fizik durumu olarak çok zayıf. kendini fizik olarak hazır hale getirirse trabzonspor'un vazgeçilmez oyuncusu olur. inşallah alır gider. genelde maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor o sebeple bu tarz adamları çok övmeme kararı almıştım ama bu totem yüzünden de bu kardeşimizi burada anlatmamak olmaz.
  • şanlıurfaspor'a tekrar kiralanan trabzonsporlu.

15/16 sezonunun yarısını ve 16/17 sezonunu urfa'da geçirmişti.
  • darp sonrası; 00:30 itibarıyla ailesinin, arkadaşlarının ve habercilerin ulaşamadığı futbolcu.
    bir duyuma göre şu anda uçakta ve trabzon'a inmek üzere. ama net bilgi yok.
    çok acayip...
  • 3-4 saattir aspor'da bu konu tartışılıyor; ancak olay henüz sözlük gündemine intikal etmemiş.

duyumcular tarafından şanlıurfaspor başkanı emin yetim'in mertcan çam'ı dövdüğü iddiası aspor'da yayınlanan "son sayfa" programının yorumcularına iletiliyor.

şanlıurfaspor başkanı emin yetim, programa bağlandı ve "mertcan'ı bulamadıklarını, mertcan'ın kaçırıldığını düşündüklerini, oyuncuyu kendilerinin kesinlikle darp etmediğini" söyledi.

akabinde mertcan çam'ın dayısı bağlandı; "başkanın söylediklerine asla inanmıyorum. başkan, çelişkili konuşuyor" dedi.

aynı programda, şanlıurfaspor'da top oynayan diğer futbolcuların da bu konuda konuşmamaları konusunda "tehdit edildiği" söyleniyor.

gelişme oldukça editleyeceğim.

edit: mertcan'ın menejeri metin korkmaz programa bağlandı ve futbolcunun darp edildiğini onayladı. sırtında darp izleri olduğunu ve burnunda çatlak olduğunu söyledi. oyuncunun trabzon'a gitmek üzere yolda olduğunu söyledi.

edit2: içişleri bakanı süleyman soylu'nun konuyla yakından ilgileneceği aktarıldı.

edit3: mertcan'ın ağabeyi yiğitcan çam telefona bağlandı. ağlayarak; kardeşinin onu aradığını ve kötü birşey olduğunu söylediğini söyledi. mertcan'ı başkan ve birkaç kişi dövmüş ve çocuk koşarak tesisten uzaklaşmaya çalışmış. telefonlarına, kimliğine vs başkan tarafından el konulmuş. mertcan, klüpten alacaklarını almak üzere tff'ye başvurduğu için bunların yaşandığını söylemiş.