şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öz babası tarafından ödevini yapmadığı için dövülerek öldürülen altı yaşında bir çocuk.

aynı yaşta öğrencilerim var. düşündükçe gözlerim doluyor..
  • annesinin, babası tarafından şiddet gördüğü için boşanması sonucu velayetinin hakim tarafından babaya verilen ve daha sonra aynı baba tarafından demir sopayla döve döve öldürülen yavrucak.

sebep olan herkes yaşattığını yaşar umarım
  • guzel cocugum, guzel bir yerde mutlu ve iyi olduguna inanmak istiyorum. senin gibi cocuklugu, hayati elinden alinan masum yavrularin yasadiginiz kahredici her seyin vebalini tasiyor ve varligimdan utaniyorum. cocuk yapanin velayet hakkini sorgusuz sualsiz kazanmasini, cocugun istismara en guvendigi kisi tarafindan ugramasini hazmedemiyorum. cocuguna bile sahip cikamayan bir devletin ‘en az uc cocuk’ diye canina kastettigi yavrulara kiyamiyorum. beddualarim seni kurtaramaz ama umarim simdi hicbir yerinde aci yoktur, yureginde yara kalmamistir, gozlerin yasarmiyordur. seni cok sevdigimi bil. beni affet.
  • hani bazı başlıkları hiç görmek istemezsiniz ya, hiç olmamış gibi, onun canı hiç yanmamış gibi, canı yanarken bile üç gün boyunca hayata , bu boktan ve acımasız dünyaya tutunmaya çalışmamış gibi...
    kim, kimin kaderini, neden yaşıyor hiç anlamazsınız.
    bu kahpelik ve vicdansızlığa lanet edersiniz.
    o ve onun gibi binlerce minnacık bedenin başına gelenlere anlam veremez, hayatı sorgularsınız, uyuyamazsınız.
    o başlık hiç açılmasa, oraya hiç yazmasanız, sanki o hiç ölmemiş sanırsınız. canını hic yakmamış olurlar...
  • babası ödev yapmadı diye döverek ölümüne sebep olmuş. karakoldaki ifadesinde "çok pişmanım" demiş! nedense bizim ülkemizde adam öldürenler hep "pişman" oluyorlar! bu pişmanlığı zerre kadar samimi bulmuyorum. herhalde "pişmanım" deyince serbest kalacaklarını veya ceza indirimi alacaklarını sanıyorlar ki aslında indirim de alıyorlar. bizim adaletin saçmalığı burada. ayrıca soruşturma farklı açıdan da derinleştirilmeli. şöyle ki bu adamın 10 kadar sabıkası var ve eşinden boşandıktan sonra çocuğunu eski eşinden tehditle kendisi alıyor. mahkeme olsun savcılık olsun veya velayet işlerine bakan kim olursa olsun biri çıkıp bu adamın sabıka kaydını sorgulamaz mı çocuğu ona vermeden önce? babalık sıfatını zerre kadar hak etmeyen bir yaratığa çocuk vermek nedir yahu? hadi annesi tehdit edilmiş, ya diğer yetkililer ne iş yapar?