şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şizofren. merve aydin diye birinden bahsediyor durmadan. buyuk hayranlik duyuyor merve aydın'a.
 • tişörtünü gördükçe tepemin tasını attıran eski atlet. güya 1.58.64 koşup rio'daki olimpiyatlara gidecekmiş. 2008'de 18 yaşındayken yaptığı 2 dakikalık derecesini 7 yıldır geliştiremezken rüyasında görür 1.58'i. oysa londra'da sakatlandığı yarışı gözyaşları içinde tamamlamaya çalışırken bütün stadyumun ayakta alkışladığı dakikalar gözümün önünde. keşke o olimpik ruhu survivor gibi reyting amaçlı bir şirket yarışmasında değil de atletizm pistlerinde sürdürseydi. bugünkü kadar ünlü olmazdı ama daha asil ve onurlu olurdu.

  zorunlu edit: türkiye rekorunu 2012'de kırdı denmiş. zaten entryde lafı uzatmamak için küsuratla uğraşmamıştım. o halde uzatayım: 2008 derecesi 2.00.34, 2012 derecesi 2.00.23. 4 yılda 0.11 saniye geliştirmiş. londra'dan bu yana doğru dürüst yarış koşmadı. 2 yıldır survivor zımbırtısı ile uğraşıyor halihazırda. diğer atletler yaz sezonu, kış sezonu açık hava, salon şampiyonlarında koşup olimpiyatlara hazırlanırken kendisi bir sporcu için en sağlıksız koşulları tercih ediyor. şu halde de kalkıp en iyi derecesini yaklaşık 2 saniye geliştirme hayali kuruyor.

  yanlış anlaşılmasın merve'yi sevmediğimden filan değil. dünya gençler ikincisi olarak türk atletizmi adına umut ışığı olduğu günlerden bu hallere gelmesini çok üzücü buluyorum.

  yine de yaşı genç. hatalarından dönüp eski günlerine dönme şansı var. survivor şampiyonu merve yerine avrupa, dünya ya da olimpiyat şampiyonu merve unvanı kendisini de sevenlerini de daha çok sevindirir herhalde.
 • survivor'daki en karaktersiz yarışmacıdır benim için. hiç tartışmam. midem bulanıyor bunu görünce.
 • özetle:

  haydehaydehaydehaydehaydeeeeeee
  haydeeeeeeeeeeeee
  haydedoğuhaydeeeeeeeee
  haydedayhaydehaydehaydeeeeeee

  ca-nım.... benn.. merve aydınnn... benim... ı-la-hi... adaa-letin... zaman aşımı yoktur. sen.... daha.... neler olacak...... görmedin..... merve aydınn.. benn... (stop)
 • olimpiyatı hedefleyip survivor'da yarışan kişi. bi cacık olmaz.
 • ne zaman survivor'ı açsam ya ulusa sesleniyor ya da mağdur edebiyatı yapıyor. yakında akape'den aday olacak galiba.
 • sakatlandığı yerde bıraksaydı muhtemelen buralar hep "bari yürüyerek bitirseydi" tandanslı entrylerle dolardı. ne pis adamlarsınız lan.
 • olimpiyatlara hazırlanmak yerine survivorda sakatlanırcasına yarışması devletin spora verdiği değerle doğru orantılıdır. (bkz: yazık)
 • aktif bir sporcu olarak, kendisine bakması, normalden fazla kalori alıp bunu sporla yakması gerekirken, survivorda aç kalarak, 3 aylık şöhret için, vücudunu ve kariyerini sıfırlamayı tercih etmiş kadındır.
 • nagihan karadere erken çıkış yapar, her biri psikolog olan halkımızın yüce eleştirmenleri bu kızı eleştirmezler, bildiğin taşak geçerler. ülkeyi rezil etmesinden tut, taşıdığı beyine kadar her şeyine laf atarlar. ama aynı dalyaraklar, usain bolt hatalı çıkış yapınca, "olur böyle şeyler" mantığındadırlar, bolt rekor kırınca överler de överler.

  merve aydın çok büyük şanssızlıkla, hayallerini tam gerçekleştirme aşamasında sakatlanır, ağlaya ağlaya, ruhsuz ingiliz taraftarların alkışları arasında seke seke çizgiyi geçer ama yine ülkemin gerizekalılar tarafından, aptal aptal eleştrilere maruz kalır. neymiş efendim "olimpiyatlarda sakatlanılmaz"mış, "iyi hazırlanamamış"mış. ulan çok değil daha üç gün önce dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sprinterlerinden asafa powell çizgiyi göremedi. aptal mısınız, aptal taklidi mi yapıyorsunuz anlamıyorum.

  sonuç olarak spor bu. olimpiyatlar da sporun zirvesidir. burada madalya almak çok önemlidir tabii ki, ancak işin maneviyatı da bir o kadar önemlidir. derek redmond'dır, john stephen akhwari'dır olipiyatların ruhu. herkes usain bolt gibi, michael phelps gibi, naim süleymanoğlu gibi olamaz, ama işte bu ruhu taşıyanların da onlar kadar alkışlanması, sporun illa başarıdan oluşmadığını tekrar tekrar gösterir. ancak satırlarla maça gidenler, sahaya rakı şişesi fırlatanlar pek anlamaz bunu.

  milliyetçilikle uzaktan yakından, kıyıdan, köşeden alakalı değilim, ama bu hanım kızımız türk olduğu için son derece gurur duydum kendisiyle.