şükela:  tümü | bugün
 • ispanya'da düzenlenen 54. avrupa karate şampiyonası'nda kumite 61 kiloda sloven rakibini 4-0 yenerek kariyerinin ilk avrupa şampiyonluğunu kazanan başarılı sporcumuz.
 • biraz sonra fransız rakibini yenerse yarı finali ve olimpiyat madalyasını garantileyecek karatecimiz.

  edit: ilk 3 maçını kaybeden fransıza yenildi ve madalya umudunu son maça bıraktı. venezuelalı fransızı 8-0 yendi, merve venezuealıyı 6-2 yendi ama fransıza 2-0 yenildi. bu nasıl iştir anlamadım karate çok sinir bozucuymuş.

  edit 2: karatede sanırım eşitlik durumunda ilk olarak aradaki maça bakılıyormuş, merve puanda yakalanma ihtimali olan iki karateciyi de yendiği için gruptan çıkmış olabilir. eğer öyleyse fransız karşısındaki pasif dövüşünü anlarım, kendini yormak istememiş olabilir çünkü çinli'yi yenerse zaten lider, yenilirse de ikinci olacak. çok enteresan bakalım ne olacak.

  edit 3: çinli rakibiyle yaptığı maçta iki taraf da 0-0'a razı gibiyken sonlarda çarşı karıştı ve maç 2-2 bitti, ilk puan avantajıyla kazanan çinli oldu ve merve grupta ikinci olarak yarı finale çıktı. bence merve kendini iyi sakladı, yarı finalde her şey olabilir.
 • 2020 tokyo olimpiyat oyunlarında yarı finale çıkarak madalyayı garantiledi. çinli rakibi karşısında grup liderliği için mücadele edecek. geriye kalan muhtemel 2 rakibe de son dünya şampiyonasında yenilmişti. sırp rakibe yarı finalde mısırlı rakibe de bronz maçında yenilmiş ve 5nci olmuştu. madalyasının renginin sarı olması ümidiyle.

  edit: yarı finalde rakip sırp jovana prekovic oldu. son dünya şampiyonu ve yarı finalde merve'yi yenmişti. bu sıklette sürpriz olmadı dünya sıralamasında ilk 4 yarı finale kaldı.
 • dört grup maçından ikisini kazanarak yarı finale yükseldi ve tokyo 2020'de karatede 2., toplamda 10. madalyamızı garantiledi.
 • altin madalyayi alir mi? bu baslik bugün canlanir mi? * kalbimiz seninle. yari final mucadelesi yapacak. yari final musabakasi saat 14.05 de.

  edit: gecikmeli baslayacak. tahmini 5 dk icinde başlaması bekleniyor.

  edit2: 2-0 yenildi ve bronz madalya geldi.
 • tokyo olimpiyatlarında ilk iki maçını izlediğimde helal lan bu kız şampiyon olur dediğim ama bronzu garantiledikten sonraki 3 maçında ise hiçbir şey yapmadan öylece beklediği için finale kalamayıp bronz alan karatecidir. resmen minderde -ben niye buraya çıktım ki gibi bir ifade ile bekledi durdu- herhalde yeterli gördü bronzu....

  bir de finale güle oynaya kalan uzun çinliye bak, her maçta aynı taktiği yaptı çekik gözlü. ilk puanı alıp ondan sonra savunma yapıp maçları kazandı. keşke senin de belli bir taktiğin olsaydı be mervecim...

  (bkz: vizyon yetersizliği)

  (bkz: antrenör ve taktik yetersizliği)
 • kumite 61 kiloda bronz madalya kazanarak tokyo'da toplamda 10., karatede 3. madalyamızı getiren sporcumuz.
  kendisinden ufak bir ricam olacak. mücadele ederek kaybet lütfen. pasif pasif bekleyerek kaybetmekten çok daha iyidir. iki maç kazandıktan sonra kontak kapattın resmen.
 • olimpiyatlarda günün üçüncü madalyasını getiren milli karatecimiz. madalyanın rengi bronz. önce kendisine, sonra ülkemize hayırlı olsun.
 • olimpiyat tarihinde ülkemize 101. madalyayı getiren sporcu. tebrikler.

  tokyo 2020'de karatede yarı final mücadelesinde ilk dakikalarda o kadar hareketsiz kaldı ki maç aktı gitti. sonuç olarak kaybetti maçı. fizik avantajıda merve'den yanaydı. bir şekilde finale çıkamıyoruz. olimpiyat bitti daha kıramadik şu kötü şansı.
 • böyle sakin bir kızın karate gibi vurdulu kırdılı bir sporu yatığına inanmak zor. röportajda yüzünde mutsuzluk vardı. final müsabakasına kalamadığı için üzülmüş belli. boşver mervecim almışsın madalyanı tadını çıkar, 2024'de altın olur inşallah.