şükela:  tümü | bugün
 • "istanbul üniversitesi antropoloji bölümü mezunuyum. piyano çalıyordum; bir grubum vardı ancak dağıldı. şarkı yazmaya devam ettim.
  2012 yazında sziget festivali’ni izlemek üzere gittiğim budapeşte’de erkek arkadaşım jan ile tanıştım. kendisi hollandalı bir grubun bas gitaristiydi. ilişkimiz ilerledikçe hollanda-istanbul arası mekik dokumaya başladım. iki yıl sonra yerleşmeye karar verdim. ailem halen istanbul’da.
  hollanda’da kendi projemi hayata geçirmek üzere çalışmalara başlamıştım ancak facebook’ta bir ilan gördüm. altın gün’ün kurucusu jasper verhulst, türkiye’ye gelip dinlediği barış manço, selda bağcan, erkin koray gibi isimlerin müziğinden çok etkilenmişti. onların cover’larını yapacak bir grup kurmak istiyordu. ilana başvuran diğer türk solist erdinç yıldız ecevit’le birlikte altın gün kadrosuna dâhil olduk."

  tolga akyıldız, hürriyet röportajı, 2018.
 • bbc turkce'nin grubu altin gun'u feature ettigi videoda konusmus kendisi. sahsen sesini ve altin gun'un tarzini cok sevsem de, gitarist arkadasa iki kelime konusturmadigi icin kendisine kil oldum. adam roportajin tamaminda 3 cumle falan kurdu sanirim, onu da agzina tikti kendisi.
 • winterthurda ki konserinden sonra arkadaslarimla sahnenin arkasindan gecerken kendisini gördük. merve hanim diye nazikce seslendim duymadi merve diye bagirinca duydu. döndü bize bakti "çok güzel bir konser oldu cok iyi vakit geçirdik, tesekkür ederiz" gibisinden biseyler söyledim.
  sag elini gögüs kafesini üstüne koyup hafif öne egilerek bize vucut diliyle
  "eyvallah koçerolar" hareketi yapti.
  femdom bir karakter oldugunu net olarak belli. allah sevgilisine, kocasina-ogluna sabir, dayanma gücü versin. amin
 • herkes tatlış, ciciş falan demiş de bu kadın türkiyeyi tanıtmakla görevli bir mit ajanı, derin devlet görevlisi falan değilse ben de bir şey bilmiyorum...
 • geceleri deri çizme ve kırbaçla uyuyor olması muhtemel hanfini.
 • kendisine karşı karmaşık hisler besliyorum. neticede altın günle özdeşleşti yerine başkasını düşünemiyoruz. sesi de tam kararında.

  ama sanki biraz buzdolabı gibi biriymiş izlenimi veriyor. bbc röportajında çok müdahale etti, heyecanına vermek lazım belki ama sanki takım oyununa müsait değilmiş izlenimi yaratıyor

  arada bir gülüyor ama gülmek çok yakışmıyor. sanki somurtmak kaş çatmak daha çok yakışıyor gibi.

  yine de kendisi böyle kalmaya devam etsin.
 • holly stone konserinden bildiriyorum çok güçlü bir enerjisi var. dünya umurunda değil. bir kot bir crop bodyle, salınık saçları, makyajsız suratıyla sesine çekiyor bütün ilgiyi. grupta ki her üye çok başarılı fakat bu kız bir başka. gezin durun dünyayı. o güzeller güzeli anadolu müziğimizi duyurun dünyaya.
 • (bkz: altın gün)'ün iki türk üyesinden bir tanesi. coverladıkları psychedelic türk müziği parçalarını çok başarılı bir şekilde icra ediyorlar. (bkz: goca dünya)'yı birçok dönem sanatçısından daha iyi yorumlamış.
 • konserlerinde mikrofona her an kafa atabilir edasiyla sarki soyleyen altin gun vokali.
 • altin gun isimli grubun kizil solisti. istanbul dogumluymus, sonradan hollanda'ya yerlesmis.