şükela:  tümü | bugün
  • gencecik bir gönüllü. inanmak istemediğim vefat haberini aldıktan sonra buraya baktım. hiçbir şey yazılı olmamasından umutlandım. umarım; hayatını yitirmemiştir...

eşi, aşağıda link'i bulunan oluşumun lokomotif isimlerinden; aykut kadir kurt. kendilerini; kendi çektikleri videolardan da hatırlayabilirsiniz. yakın geçmişinin özetini aşağı yukarı şu şekilde aktarmıştı: dilara kurt, kök hücre bağışı için gönüllü şekilde çalışırken yakalanıyor lenf kanserine. hamileyken yakalandığı hastalık ilerlerken bir oğlu oluyor. yine de mücadelesine devam ediyor. kamuoyu oluşturmakta ellerinden geleni yapıyor bu insanlar.

böyle insanlar daha çok olsa keşke bu dünyada, dediklerimizden... eminim kendi adı altında yazılmasını en çok isteyeceği şey de aşağıdaki bkz. ve link. sesinin yankılanması umuduyla...

(bkz: belkidesensin.org)

http://www.belkidesensin.org/

edit: dogruymus. :( göklerde bir yıldız olmuş. mekanı cennet; ruhu şad olsun. eşi başta olmak üzere tüm sevenlerine allah sabır versin...

edit2: meme kanseri değil; lenf kanseri imiş dilara...

bir de ilave; ölümünden 2 gün sonra: hiç tanımadığın insanların aklından hiç çıkmıyorsun; bilesin...
  • bu video ile tanımıştım aykut ve dilara çiftini. hiç bir şey yokken gayet sağlıklı haldeyken #belkidesensin projesini başlatmışlardı. insanlara umut arıyorlardı, sonra bir gün dilara yakalandı o hastalığa hemde bebeğine hamileyken. o kadar etkilendim ki ve belkide bir sonraki benimdir diye gidip donör oldum. sadece 5 dakika süren ve 3 tüp kan alınan bir işlemdi. bu kadar basitti işte birine umut olabilmek... ama dilaranın bedeni ne yazıkki yenik düştü bugün. ne kadar üzüldüğümü kelimelerle ifade edemiyorum. demirin annesi bir melek oldu artık.

unutmayın belkide sıradaki sizsinizdir.... hoşçakal güzel yürekli kadın.... #belkidesensin
    #mervedilarakurt
    #28kasım2016
  • 28 kasim 2016itibariyle kanserle bas edemeyip kendini teslim etmis pis hastaliga. umarim baslattigi kampanya, tum donor bekleyen hastalar icin care olmaya devam eder. kendi yenik dustu ama arkasinda hayat dolu bir suru insan birakti. #belkidesensin 'dir.
  • fotoğraflarına bakarken fonda çalıyordu. ağlamamak imkansız sana.. güle güle dilara..

teoman - uçurtmalar

en sevdiği renk mor olan kadın
    en sevdiği kelime asi;
    en sevdiği oyun incitmek beni
    hıncı çocukluktan kalma bir yara izi gibi

ipleri dolaşmış uçurtmalar misali
    ne beraber uçabildik boşverip şu dünyayı
    ne gidebildik kendi yolumuza
    rüzgarda savruk başına buyruk
    senle ben

zamanı yaralarla ölçen kadın
    geçmişiyle kavgalı
    gündüz isyankar
    geceleri tanrıya sığınan kız çocuğu
    kırdığı kalpleri dizmiş ipe
    gene en büyük zararı kendine

en sevdiği ses çocuk sesi
    güneşli billur neşeli
    oysa yıllar var ki kendi
    anne olmayı istememiş
    çekip gidebilmek için bir gün
    geride ekmek kırıntıları bırakarak
    kuşlar yesin diye ayak izlerini
    kalmasın ne bir sızı ne kalp yarası

sevişirken taşkın bir nehir
    öpüşürken kor bir alev
    uykusunda melek gibi masum
    bakmaya kıyamadığım
    kaç gece göğsünde uyuduğum
    ama beraber uyanamadığım kadın

ne beraber uçabildik boşverip şu dünyayı
    senle ben

her hasretten sonra
    başka başka sevdaların kollarında
    yemin etmişken bir daha konuşmamaya
    gene bulup birbirimizi
    sabahı olmayan gecelerde
    aldatma pahasına sevdiklerimizi
    ağlayarak seviştiğim kadın
    senle ben ipleri dolaşmış uçurtmalar misali

ne beraber uçabildik boş verip şu dünyayı
    senle ben

ve ben fonda şu çalarken lanet olası hastalığa bin lanet ettim. güzel kadın, güzel ruh ışıklar içinde uyu..
  • eşi ve arkadaşlarıyla kurduğu ''belki de sensin '' organizasyonuyla pek çok insana umut olmak için uğraştı dilara. bu sırada kötü haberi kendi için aldı, üstelik hamileydi. zorlu tedavi süreci, eşinden, çocuğundan ayrı geçirdiği günler zor olsa da, umut dolu videolar çekip paylaştı #donörolhayatkurtar dedi. dün dilara göç etti başka başka yerlere, ardında aşık bir eş ve bir demir oğlan bıraktı..

şimdi düşünüyorum da belki de bendim onun kurtarıcısı, zamanında yetişemedim dilara'ya. belki de şimdi bir hasta ona umut olmam için bekliyor. belki de sıradaki benim.

en kısa zamanda #donörolhayatkurtar

sadece 3 tüp kan vererek siz de adınızı donör listesine yazdırın, hayat kurtarın.

belki de sensin

#mervedilarakurt

• kimler 70-80 yaşına kadar yaşarken, böylesi bir meleğin geride 9 aylık bir evlat bırakıp gitmesi ne kadar üzücü ve iç yakıcı. allah sevdiklerini yanına daha erken alırmış sözünden başka avuntu yok gibi. umarım cennettesindir.
  • duyduğum an kolumun kanadımın kırıldığını hissettim.. kendisi umudun, güzel ailesi ise aşkın ölmediğinin, biyerlerde hep var olduğunun timsaliydi gözümde.. allah arkasında bıraktığı eşine, oğluna ve tüm sevenlerine sabır versin..