şükela:  tümü | bugün
 • paris devlet konservatuarı ve sorbonne üniversitesi'nin tiyatro bölümünden mezun, tiyatro oyuncu ve yönetmen. "nerdesin aşkım?" isimli kısa filmi ile birçok festivalde ödüller kazanmıştır. şurada kendisi ile yapılan bir röportaj mevcut.

  ayrıca homojen dergi'de "gay broadway" yazı dizisi yayınlanıyor. amerika'daki müzikalleri yazıyor.

  la cage aux folles
  cabaret
 • kendisi eski sevgilim olur. ben o zamanlar sorbonne’da sosyoloji okuyordum. bir gün tiyatro bölümünden arkadaşım stephane’ı ziyarete gitmiştim. fakültenin merdivenlerini çıkarken bu da kucağında kitaplarla iniyordu. bana çarptı ve kitaplar yere düştü. ben fransızca “çok pardon, göremedim sizi” dedim ve eğildim. kitapları toplarken göz göze geldik. o an merve’den elektrik aldım. kendi kendime “aşık oluyorum galiba” dedim. bu da “aa sen türk müsün? gel bi çay ısmarlayayım sana yanına limon da söyleriz” dedi ve olaylar gelişti. çok sonra öğrendim ki uzun zamandır takip ediyormuş beni. kendine aşık etmek için böyle bir şey planlamış. ta o zamandan belliydi iyi bir oyuncu olacağı.
 • "nerdesin aşkım" filminin gerçek senaristine -canım, cicim, arkadaşım, yoldaşım- diye diye filmin üzerine yatmış, yazarın hiçbir hakkını teslim etmeyip adını bile afişe koymamıştır. afişin tasarımı da senariste ait bu arada.

  beni bilen bilir asla desteksiz ispatsız laf etmem, gözümle gördüğümü de yazmaktan çekinmem.

  bu entry de burada dursun.