şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy serasker caddesi'nde bulunan bir telefoncu.
    olur ya telefon almaya falan kadıköy'e gidersiniz.size tavsiyem buradan alışveriş yapmamanızdır.
    arkadaşımla beraber aynanda bu işletmeden iki tane telefon aldık.ikisinde de sorunlar çıktı.gerek pasaport sorunları gerek sistemsel sorunlar.sonrasında ise işletmenin ilgisizliği ve sorumsuzluğu beni buraya getirdi.değil telefon almak, telefon için kılıf falan bile almayın bunlardan.
    tanım: kesinlikle alışveriş yapılmayacak telefoncu.
  • bir arkadaşımın deneyip memnun kalmadığı telefoncu, deneyimlerini buraya da aktarmak istedik:

--- spoiler ---

sıfır cep telefonu bile alsanız şüpheye düşmeniz ve asla alışveriş yapmamanız gereken işletmedir. size ürünü satarlar, abicim orijinal değişeni yok, arızası yok, bir şey olursa gel derler. ama zaten hep gider gelirsiniz çünkü hiçbir cihaz düzgün çalışmıyordur. kısa süreli ayaklandırıp cihazları satıp yukarıdaki arkadaşlar gibi dolandırılıyorsunuz. umarım herkes gerekli şikayetlerini yapar.

tanım: serasker caddesinin tek dolandırıcı cep telefonu dükkanı olmayan dükkan.

--- spoiler ---
  • bir arkadaşımın kardeşine hediye olarak aldığı telefon dolayısıyla ciddi sıkıntılar yaşadığı firma. kesinlikle alışveriş yapılmaması gerekiyor. arkadaşımın kardeşine aldığı "tamirsiz, değişeni olmayan" cep telefonunun her yeri tamir içinde ve aldığı günün ertesinde bozuluyor.

götürüyor, yaparız diyorlar. sözde yapıyorlar ancak tam altı aydır git gel yapıyor. sonunda da "abi olmuyor, cihazı iade ediyoruz, size göndericez" diyor. peki şimdi adam mı bozdu cihazı? böyle bir esnaflık olabilir mi? he ama peşini bırakmadı şimdi maliye, tüketici hakem heyeti ve mahkemeye başvuracak. "üç kuruş için yapmam" demeyin, bunlar asıl parayı böyle böyle kazanıyor, tüketici mağduriyeti şikayet etmeyince devam ediyor.
  • "bir arkadaşım" ekolünü bir tık daha artırmak için geldim.
    çünkü benim anlatacağım olay arkadaşımın arkadaşı ile ilgili...*

ben kendilerini hiç tercih etmedim, ama yaşanan şöyle bir olay duydum ve doğrudan aktarıyorum;

--- spoiler ---

kasım 2016'da iphone 5 - 16 gb beyaz telefon aldık. adam "tamirsiz, değişeni yok, sorunsuz" diye cihazı verdi. şarjı olmadığı için tabi çok kontrol edemedik alırken. alıp çıktık dükkandan. sonra tamir süreci başladı, tam 7 ay oldu ama cihaz hala orada. maliye'ye doğrudan açık isimle şikayet ettim, ardından da sonuca göre tüketici haklarına gideceğim. orada çözülmüyorsa da dava açılıyor, oradan çözülüyor.

--- spoiler ---

dikkat etmeli...