şükela:  tümü | bugün
 • "gaziantep müze ve il kültür ve turizm müdürlüğü'nde arkeolog olan merve kaçmış (33), pazartesi günü diyarbakır'da ziyaret ettiği ağabeyi ömer ozan kaçmış'ın evinde yaşamına son verdi. kardeşi merve'nin intihar etmeden önce mektup yazdığını anlatan ağabey ozan kaçmış, "baskı ve mobbing uygulaması kardeşimi duygusal yönden çöküntüye soktu" dedi."

  https://www.sozcu.com.tr/…-mobbing-iddiasi-5570080/
 • hiç gündem olmaması tuhaf olan olay ciddi iddialar var, müzede çalışan ve 6-7 ay önce başka bir kuruma gönderilen bir memura zimmetli yaklaşık 150-200 adet tarihi eser ortada yok. merve, bu eserlerin kendisine zimmetlenlemek istendiğini ve bunun için baskı yapıldığı için intihar ettiği iddia ediliyor, bence gündeme gelmesi gerekn bir konu
 • intihar eden ve kendisini intihara sürükleyen sebeplerin aydınlatılması gereken arkeolog.

  --- spoiler ---

  iki yıldır çalıştığı müzede, başka bir kuruma gönderilen memurun üzerindeki tarihi eserler kaçmış'a devredilmek istendi. kaçmış 200'e yakın eserin bulunmadığını belirterek durumu kurum müdiresine bildirdi. iddiaya göre, müzede kayıp olan eserleri usulsüz bir şekilde üzerine geçirmesi konusunda müze müdiresi tarafından baskıya uğradı.
  --- spoiler ---

  kaynak

  bu iddialar doğruysa, bu olay aydınlatılırsa, müzelerde dönen usulsüz işler de aydınlatılmış olur.
 • biliyoruz ki bu hanıma ne olduğunun üstünün kapatılmaması için isminin gündemde tutulması gerekiyor. memleketimizde adaleti tesis etmeye katkıda bulunan en etkili mecra sosyal medya çünkü.
 • giden gencecik bir can geri gelmeyecek belki ama o memur ve müdire arasında nasıl bir organizasyon vsr , o çıksın ortaya. definecilerin peşine düşen devlet hırsızı içeride arasın. kim bilir daha ne eserler kayıptır, şöyle sağlam bir sayım yapılsa da öğrensek.
 • edit:ben yapmadım masumum
  (bkz: antep müzesinde intihar eden arkeolog) kesinlikle gündemde kalması gereken olay. yoksa üzeri kapatılıp merve çektiği sıkıntılar ve öldüğüyle kalacak. söz konusu müze müdüresinin arkasının sağlam olduğu ve kızcağızın hiçbir şekilde çıkış yolu bulamadığı söyleniyor. müzelerde zimmet olayı çok sıkıntılı bir konu zaten. bu eserlerin birinin bile değil kayıp olaması zamanla uğradığı tahribatı bile zimmet sahibinden sorarlar. ve arkadaşlar o kayıp eseri yerine koymak imkansız. çünkü bir kopyası daha yok. para değil ya da bi yerden satın alıp yerine koyabileceğin eşya değil. merve mazlum ve kimsesiz bir genç kızmış annesi babası vefat etmiş. hep böyle mi olmak zorunda neden gariplerin başına geliyor hep böyle olaylar. lütfen merve ve merve gibilerinin haklarını soralım. adalet uyansın artık neyse cezası çeksinler mahkeme hapis görevden alma bedeli neyse ödesin merveye bunu yapanlar.
 • çok yazık,gencecik bir insan arkasında şüpheler bırakarak,intihar ediyor.olayın aydınlatılması için gündem de olmalı!
  huzur içinde uyusun.
 • (bkz: #100606119)
 • bu gibi olaylar arka sayfalarda kaybolup gidiyor. sorumlusu kim, yaşananlar neler, usulsüzlük yapanlar kim bunların hesabı sorulmalı. 150-200 adet tarihi eserin kayıp olduğu söyleniyor bu da yetmezmiş gibi kayıp ürünlerin bu kızın üstüne yıkılmaya çalışıldığı söyleniyor. bu ülkede mazlumun ezildiği kadar kimse ezilmiyordur,
  kimse başkasının yüzünden intihar etmeyi hakketmiyor.
 • turizm bakanlığı ve iç işleri bakanlığı'nın derhal soruşturma başlatması gereken konu. neler oldu o müzede etraflıca incelenmeli ve kamuoyuna açıklanmalı.