şükela:  tümü | bugün
  • su andan itibaren 5 yıl sureyle baska bir partinin kurucusu, uyesi, denetimcisi, yoneticisi olamayacak kisi. (bkz: turban), (bkz: fazilet partisi).
  • kendi partisinin kurulutayında seçilme şansı bile olmayan bir kadın adaya konuşma şansı bile vermeyerek demokratik (!) kişiliğiyle cümle aleme ibret olan ecevit'in cansiperhane çabalarıyla türban taktığı için meclise girmesi engellenmiş,ardından milletvekilliği düşürülmüş ardından da vatandaşlıktan çıkarılmış olan eski kadın milletvekili.
    hoşumuza gitmeyen ne varsa kovalım bu ülkeden arkadaşlar.ondan sonra bakın nasıl demokratik bir ülke oluyoruz.
  • (bkz: merwe)
  • ilginç bir vakadır kendisi. gecenlerde televizyonda kendisi ile ilgili bir haber vardı. hakkını aramak için insan hakları mahkemesine başvuracakmış vs, vs, vs...
    yalnız, bu hanımın o dönemde yaptığı basın açıklamalarında sağında ve solunda oturan isimler çok daha ilginç portrelerdir. buyrun...

mehmet ali şahin
    recep akdağ

bunlar kim mi?

biri şu anda devlet bakanı. basında aylar önce kendisinin ne kadar ilerici ve modern olduğunu anlatmak için yıllar önce çektiği kısa metrajlı filmler övüle övüle göklere çıkartılmıştı.

diğer ise şimdi sağlık bakanı. sağlık hizmetlerimizi avrupa ve dünya standartlarına ulaştıracak büyük kurtarıcı gözüyle bakılıyor kendisine.
  • tercih ettiği kıyafeti adında demokratik kelimesi bulunan dsp başta olmak üzere bir çok ikiyüzlü demokrat tarafından hazmedilememiş insan.

başı örtülü olarak meclise girmeye kalkışmasının bedelini, hayatını abd'de sürdürerek ödüyor.
  • yılmaz özgürlük savaşçısı, büyük türk düşünürü.

edit: düzeltiyorum, büyük türk kaşınırı.
    edit 2: iyicene düzeltiyorum, bir türk-amerikan ortak yapımı.

şimdi oldu heralde...
  • başında esen kavak yellerini örtbas etmeyi yeğlemiş kişilik.
  • milli selamet-refah-fazilet-saadet-akp akiminin* rejim hazimsizliginin ekstremum noktasi.
  • amerikan vatandaşı, şeriatçı, türkiye cumhuriyeti eski milletvekili sıfatlarını eş zamanlı taşıyan zat. halen savunanlar olduğuna göre, demek ki benden daha zekiler. çünkü ben tüm uğraşlarıma rağmen bu 3 sıfatı mantıklı bir boy sırasına koyamadım, düşününce kafam karıştı.