şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merve kavakçı, 1999 yılında meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve abd vatandaşı olduğu için milletvekilliği düşürülmüştü. akit gazetesinde de yazı yazan merve kavakçı’nın, 2017 yılında malezya/ kuala lumpur büyükelçisi olarak atanması da tepkilere neden olmuştu.

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, merve kavakçı’nın kızı mariam (incil’de meryem anlamında kullanılan) kavakçı’yı cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atadığını hafta başında duymuştuk.

  merve kavakçı’nın kızı mariam kavakçı’nın cumhurbaşkanı erdoğan’a danışman olarak atanması tartışmalara neden olurken, merve kavakçı’nın diğer kızı fatma gülham abushanab’ın da cumhurbaşkanı erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıkmıştı.

  merve kavakçı'nın kardeşi ravza kavakçı kan ise, akp istanbul milletvekili olarak görev yapıyor. tbmm’nin sitesinde yer alan özgeçmiş bilgisine göre, ravza kavakçı, akp genel başkan yardımcılığı ve akp mkyk ile myk üyesi olarak görev yapıyor.

  merve kavakçı’nın yeğeni olan erva kan’ın, “linkedin” isimli kariyer paylaşım sitesindeki profili de dikkat çekiyor. çünkü erva kan profilinde, “türkiye cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi/proje direktörü” olarak çalıştığını belirtiyor. erva kan, aralık 2017 yılında bu yana türkiye cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi’nde proje direktörü olarak çalıştığını profilinde ifade ediyor.

  merve kavakçı’nın kız kardeşi ravza kavakçı kan’ın eşi osman kan ise, sağlık bakanlığı’na bağlı, türkiye hudut ve sahiller sağlık genel müdürü olarak görev yapıyor. bakanlığın resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, osman kan, 15 temmuz fetö darbe girişiminde 10 gün sonra, 25 temmuz 2016 tarihinde türkiye hudut ve sahiller sağlık genel müdür vekili olarak göreve başladı. 27 haziran 2018 tarihinde de türkiye hudut ve sahiller sağlık genel müdürlüğü'ne asaleten genel müdür olarak atandı.

  türkiye cumhuriyeti , kavakçı ailesinin fıtratından gelen doğal zeka ve tecrübenin kıymetini bilmelidir. bu genler çok acil koruma altına alınmalı bu aile mensuplarından en az 3 çocuk sözü alınmalıdır.. . kavakçı ailesinin gelecek nesilleri, şimdiden işiniz hazır! hadi yine iyisiniz köftehorlar .. keşke allah beni de sizin gibi doğuştan başarılı yaratsaydı
  (bkz: göklerden gelen bir karar vardır) (bkz: liyakat)

  özet:
  merve kavakçı, malezya/kuala lumpur büyükelçisi…
  merve kavakçı’nın kızları fatma gülham ve mariam, cumhurbaşkanı danışmanı…
  merve kavakçı’nın kardeşi ravza kavakçı kan, akp milletvekili ve genel başkan yardımcısı…
  merve kavakçı’nın yeğeni erva kan ise, cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi proje direktörü…
  merve kavakçı'nın eniştesi türkiye hudutlar ve sahiller sağlık genel müdürü
  merve kavakçı’nın diğer kız kardeşi elif kavakçı emine erdoğan'ın moda tasarımcısı…

  foto-kaynak
  foto-kaynak 2
  kaynak 1
  kaynak 2
  kaynak 3
  kaynak 4
  kaynak 5
  kaynak 6
  kaynak 7
  kaynak 8
 • ak partili leşler için önemlidir. icabında bu aile için kendi ailelerini feda ederler.
 • zamanında yapmış olduğu görevin ödülüdür.

  o gün yanında ki en büyük destekçisi (bkz: nazlı ılıcak) şu anda fetöden içerde.çok fazla uzatmıyorum ama ülkeyi şu haline getirmek 80'den sonra nakış nakış işledi büyük abi.
 • reis ile ters düştüğü için kocasından boşanmış bir kadının çocuklarına verilmiş promosyonların çok görülmemesi lazım.

  kim siyaset için kocasından boşanacak kadar fedakarlık yapabilir.
 • akillilik degildir. yumurtalarin hepsini ayni sepete koymuslar. o sepet de eninde sonunda bir gun ya dusecek, ya ters donecek. sonra da iste bye felicia...