şükela:  tümü | bugün
  • yemeksepetinin çiçeği burnunda vale ürün müdürüdür kendisi. şurada nasıl bir iş görüşmesi ile nasıl bir referans ile işe girdiğini merak etmeme sebep olmuştur.
    yemeksepeti kuryesi olmayan şirketlere vale hizmeti vermeye karar vermiş. çok iyi etmiş, güzel olmuş, hayırlı uğurlu olsun. belki bu sayede, kuryem yok diye bir türlü yemeksepeti'ne katılmayan ürünlerini çok sevdiğim pastaneden istediğim ekleri yiyebileceğim. haberi okuyunca vale ürün müdürü kim acaba daha önce ne yapmış ne etmiş diye merak ettim. daha önce çalıştığı şirkette 1 yıl 9 ay içinde senior olan, toplam iş deneyimi 5 yıla yakın olan ve hep kısa kısa iş deneyimleri olmuş birinin vale ürün müdürü olduğunu gördüm. biraz şaşırdım. muhtemelen yetenekli biridir ancak kafamda bazı soru işaretleri oluştu. çünkü o özgeçmiş ile insan kaynaklarının, hikmetinden sual olunmaz sorgusunu nasıl aşabilir ki insan? bir defa, 3 ay bir yerde 5 ay bir yerde 9 ay başka bir yerde çalışmışsanız, ağzınızla kuş tutsanız insan kaynakları yetkilisini işe uygun olduğunuz konusunda ikna edemezsiniz. bölük pörçük, istikarsız iş deneyimi insan kaynakları açısından iş deneyimi olarak görülmüyor çünkü. herekese açık kariyer.net'teki özgeçmişi şurada dursun ayrıca iş görüşmesi için sosyal medya hesaplarının insan kaynakları tarafından incelendiğine dair bir şehir efsanesi dolaşır. önündeki öz geçmişe bile bakmadan insanı görüşmeyi davet eden yetkili sosyal medya hesaplarını inceler mi bilemem ama benim dikkatimi çekti merve hanım #çomaring demiş. sanırım müşterilerinin çomar dediği insanlardan olabileceği veya hizmetlerinin bu insanlar tarafından da kullanıldığının ya da kullanılabileceğinin farkında değil. “bu çomarları burjuvaziye dayanmayan aristokrasi ile yönetsek. ilber ortaylı kültür, nevzat aydın teknoloji, muhtar kent ticaret bakanı fln olsa” demiş ki diyecek söz bulamıyor insan.
    bir de trabzonspor yöneticisi-nevzat aydın-kulüp üyesi-merve kesat ve kulüp üyeliğinin özgeçmişte belirtilmiş olması vs var ki bu konuya girmek bile istemiyorum.
    insan kaynakları, iş görüşmesi, deneyim, yaş, iyi düzeyde ingilizce bla bla
    hayırlı işler bol güneşler. biz neden iş bulamıyoruz diye düşünmeye devam edelim.