şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir stil vlogger'i.

bana duygu özaslan ve görkem karman'dan daha samimi geldi.

youtube
    facebook
  • youtube'da keşfettiğim, oldukça profesyonel ve bilgilendirici paylaşımlar yapan, tatlı mı tatlı bir bayan. kişisel sitesinde yaptığı tüm paylaşımlar detaylı olarak yer alıyor. kaliteli işleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hak ediyor kesinlikle, takipteyim.

merveozkaynak.com
  • cem özkaynak ile evlidir. son zamanlarda youtube üzerinden video paylaşıyor.beğenerek izliyoruz kendisini.
  • çekimleri galiba slr makine ile yapan zat.
  • ne makyaja ne de modaya tam anlamiyla hakim. kendi halinde bakimli bir ev hanimi vlog olayina merak salmis gibi bir imaji var. yani makyaj boyle yapilir diye ogretici bir yani yok, ben boyle yapiyorum diye gosteriyor sadece.
    diger videolara reklam vererek kendini tanitti, ben de oyle tanidim ve severek takip ediyorum. yalniz anlayamadigim sey, pahali ayakkabilar cantalar kullanirken o guzel yuzune garnier, maybelline gibi kalitesizligi tartisilmaz urunleri surmesi.
    mervecim en degerli giysimiz cildimizdir, en azindan cilt bakimi rutininde ve ten makyajinda daha kaliteli urunler kullanmani tavsiye ederim. ama yuzun ve diksiyonun cok guzel, ben seni izlerim her turlu. basarilar...
  • tesadüfen rastladığım youtuber,makyaj videoları izlerken yanda öneri olarak çıkmıştı, başlığı ilginç geçtiği için tıkladım biraz kurcaladım.

kendisini görünce "ben bu kadını bir yerden tanıyorum yav" diyip durdum durdum sonunda buldum, burada görmüşüm

ilginç başlıklı dediğim video buydu, "takma gibi doğal kirpikler". videoyu izlerken kadının ne kadar güzel ve diksiyonu düzgün olduğunu düşündüm. hakikaten çok güzel kadın.

ama bence bu işi bariz hobi olarak yapıyor ki sanırım çok da popili değil kullandığı ürünleri hep "almış". diğer videoları izlediğimde farkettim ki verdiği bilgiler tamamen;
    *nasıl keşfetti
    *nasıl kullanıyor
    *ürün nasıl bir etki uyandırıyor(memnun mu felan)
    çok kısıtlı bir terim sözlüğü var, içerik ya da nasıl ciltlerde/tenlerde vs kullanılması gerektiği konusunda fikri olduğunu düşünmüyorum. dediğim gibi hobi olarak yapıyor bence. sebi bebi sever biri olarak (bkz: #45258854) çok sığ buldum kendisini.

ama çok güzel kadın
  • bu işi hobi için yaptığından olsa gerek tüm youtube'u reklamlarıyla donatmıştı bir ara. hobidir tabi canım. hatta hobisinden ötürü iphone'u kötüleyip başka telefonu övüyordu makyaj vlogunda. bu da hobi.
  • hayatı boyunca makyaj yapmayı çok sevmemiş olan bir insanı (bu ben oluyorum) dakikalarca videolarına bağlayan vlogger.
    üslubundaki samimiyeti acemilikle karıştırma yanılgısına düşmeden kendisi hakkında biraz araştırma yapma fırsatım da oldu elbette (hani yani çok zor bir şey de değil araştırma yapmak, [http://merveozkaynak.com/hakkimda/ http://merveozkaynak.com/hakkimda/] adresinde anlatıyor da ben de bahsedeyim). çeşitli markalar için moda danışmanlığı yaptıktan sonra iletişim okuyup dijital pazarlamacılık geçmişini sevdiği bir konuyla birleştirmiş. iş böyle olunca ürettiği içeriklerin de konuyla benim gibi alakasız kişiler tarafından beğeniyle izlenilmesini sağlayabiliyor. yaptığı işi ciddiye aldığı çok net. benzer konudaki başkaları tarafından hazırlanmış içerikleri de izledim merve'nin videolarından sonra. açıkçası merve'nin hazırladığı içeriklerle diğerleri arasındaki farkı kısaca özetlemek gerekirse: diğerleri bu yıl gösterime girip ışık hızıyla yayından kaldırılan reaksiyon adlı diziyse merve'nin videoları 24.
  • genel kanının aksine bana çok yapmacık gelen kişi. üsttede belirtilmiş yeteneği yok ne yazık ki. bir de kamera karşısında hiç rahat değil nedense, böyle beni çok rahatsız ediyor bu durum. sanki sürekli gülmek zorundaymış gibi hissediyor kendini. halbuki böyle bir zorunluluk yok. kendini belli bir kalıba sokmaya çalışan kişiler de çok yapmacık gelir bana doğal olarak.

bir de ingilizce telaffuz işini falan bi halletsin lütfen. youtube'da o kadar yetenekli ve bu işten anlayan insanlar varken nasıl oluyor da klasik bir kozmetik meraklısı hatun böyle bir anda patlıyor derseniz işte bunlar hep pazarlama stratejisi

edit: duygusalığına yenik düşmüş, süslü sözlük'te bir yazarı sırf ''hoşuna gitmediği'' şeyler yazdığı için mahkemeye vereceğini söylemiştir. üzüldüm. üzüldüğüm tarafın neresi olduğunu ise söylemeyeceğim.