• karaktersiz, kalitesiz insan.

bir de çıkıp utanmadan “benim siyasetle işim olmaz” demiş. o iftarda bulunman kadar siyasi bir hareket daha olamazdı?

bu ülkenin gerçek halkının üstüne çöken kara bulutlar elbet dağılacak ama o zaman siz de bu piyasadan silinip gideceksiniz.
  • merveciğim o iftar yemeği siyasetin ta kendisidir. her sene en yandaş kesim çağrılır ve basına gövde gösterisi yapılır, bunu da katılan herkes bilir. ben siyasetle ilgilenmiyorum merveyim ben demekle olmuyor. siyasetle alakam yok diyen insanın en son gitmesi gereken yerde napıyorsun o zaman? ne amaçla katıldın bilmiyorum ama maalesef aşırı samimiyetsizlik içeren bir açıklama yapmışsın bir yerde de atatürk'e bağlayıp tam saçmalamışsın (bkz: sıçtı cafer bez getir). benim hayatım canım istedi katıldım desen bile daha çok saygı duyardım.
  • dolmabahçedeki iftara katılım açıklamasında atatürkü anarak kendini aklamaya çalışan influencer.
    bu davete sırıta sırıta iştirak edebilmek için bu ülkede hiç internet kullanmıyor hiç markete pazara gitmiyor olmak gerek. aklım almıyor bu insanları hiç mi üzülmüyorsunuz bu ülkenin haline. hiç mi sorgulamıyorsunuz neden bu hale geldik diye.
  • cumhurbaşkanlığı iftar yemeğine ne sıfatla katıldığını merak ettiğim influencer kalabalık görünsün diye çağırmış olabilirler.

bu burada kalsın. böyle bir dönemde kimin nerede olduğunu bilmek insanlık hakkında önemli bir bilgi verir diye düşünüyorum.
  • baya baya bildigin 10 milyon takipcili zoella'dan kopyala yapistir yapan youtuber. zoella "cocukluk resimlerime bakiyorum" videosu yayinliyor, hop arkasinda merve de aynisini yayinliyor. zoella "more zoella" diye ikinci bi kanal aciyor, arkasindan merve "daha merve" diye baska bi kanal aciyor. kopyaliyosun bari birebir kopyalama, az bi degistir, kendin bise kat ustune ki kopyaladigin anlasilmasin.

turkiye'deki cogu youtuber'i destekleyen, izleyen ve bi kismini gercekten hem samimi hem de basarili bulan biri olarak merve'nin bu arakciligi yuzunden kendisinin ne kanalina aboneyim ne de artik videolarini izliyorum.

siz de izlemeyin. kizinin baby shower'ini falan gosterip "bakin ne kadar guzel ve zengin ve ozentiyim hihih"den oteye gitmiyor zaten gosterdikleri.
  • akpli, orta yaşlı youtuber (youtuberların ahmet hakanı)
  • araya atatürk'ü falan da karıştırarak olayı toparlamaya çalışmış. :)

merve'cim biz buna "hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın" diyoruz. sen inandığın şeyi söylemeye şu köşede devam edebilirsin hayatım, 3 hayırla uğurluyoruz. teşekkürler.

bi de şu sosyal medya ünlüleri yıllarca taş ocağında çalışmış gibi emek edebiyatı yapıyor ya, ona da büyük tav oluyorum. :) "bilmem ne makyajı nasıl yapılır" adında hiçbir derde derman olmayan videolar çekiyor, sonra "tırnaklarımla kazıya kazıya geldim" falan diyor. sürekli törpülediğin için o tırnakları sıkıntı olmaz, sen sıkma canını.
  • iftara gitmiş demek. eşiyle gayet seküler gözüküyordular. çok yazık. midem bulandı.

yukarıda birinin dediği gibi ama. her devrin insanı bunlar bence de. işleri yürüsün yeter. gerisi umurlarında değil. yarın chp gelse bu kez de onların davetine giderler.
  • 'ben davet edildigim her yere giderim bu nezakettir' savunması çok yersiz, çünkü zaten sıkıntı öyle bir yere cağırılabilmesi. adamlar iftara bir youtuber çağıralım deyip arastirma yapmadan ilk karşısına çıkanı cagirmamistir elbette. neden duygu özaslan ya da danla biliç vs cagirilmadi? kendisinin hükümete yakınlığı var ki akla o geldi. yani aslında bu davet malumun ilanıdır. masum bir davetti de kırmak ayıp olurdu gibi açıklamalarla insanları salak yerine koymasına, gitmesinden daha çok hiddetlendim.
  • bi de danla bilic'i beğenmiyorsunuz:) danla hiç değilse samimi. sağ gösterip sol vurmuyor. en baştan beri muhalif ve asla da bunu göstermekten çekinmiyor. hem de böyle bi zamanda.
hesabın var mı? giriş yap