şükela:  tümü | bugün
  • pelikandosyası.wordpress.com adresindeki davutoğlu karşıtı yazıyı twitter'da ilk paylaşan kişi. haliyle olağan şüpheli. kendisi yazmamıştır diye düşünüyorum. sadece bir kurye gibi duruyor.
  • kendisi cins dergi'de yazıyordu bir ara. hani ismail kılıçarslan ve selahattin yusuf'un çıkardığı dergi.
    yazanların kim olduğu buradan deşifre edilebilir.
  • ilk takip ettiğimde liberal sanıyordum heralde rüzgar sert esti silmiş o bio yu bide hafifden kapanmış rızkı peşinde koşuyor sanırsam atanamayan ceren kenar,nagen lıktan atanamayan esra elönüye geçiş gibi olmuş... vasfı cv si nedir bilmem ama dişe dokunur bir yazısını hatırlamıyorum modern görünümlü bi akpartili diye bir dönem takip etmiştim
  • twitter'da her periscope yayınında dudaklarını yalamaktan başka bir görüntü veremeyen bunu yaparken yan gözlerle kendini izleyen, amacının ne dolduğu da çok da anlaşılamayan hatun.
  • demin bunun çözüm sürecine zamanında destek olduğunu, kampanyalar düzenlediğini gördüm. bunun nesi var bizde çözüm sürecine destek olduk diyebilirsiniz. şimdi benim merak ettiğim şey acaba üstten emir aldığı kişilere şu soruyu sorabildi mi: şehirlere bombalar yığılırken neler yaptınız hangi önlemleri aldınız ?
  • hoş bir kadın. gayet modern birisi ayrıca şeriatçı değil.
  • pelikancılar olarak adlandırdığımız ekip tarafından maaşa bağlanan zır cahil akp trollü. haşmet babaoğlu, serkan inci gibi aynı familyanın trolleri ile yanyana. akp'nin seküler görünümlü olup reisçilik yapan troll tayfasından. ihtiyaçları var elbette böyle makyajlara.

yetersizlikleri sebebiyle başka bir yerde ciddiye alınması mümkün olmayan bu tipler akp'nin çevresinde gezip adam yerine konulunca mutlu oluyorlar. e yollarını da buluyorlar tabi mamaları eksik kalmıyor. akp için bunlar kullanılıp atılacak maskeler. "karşı mahalleden" adam devşirip muhalefet kalesine gol attıklarını düşünüyorlar. seküler yaşam tarzına sahip tipleri bünyelerine katıp kendi çıktıkları mahallelerine saldırtmanın sağladığı güçlü görünme hali de bir artı puan elbette. bunun gibi hanımefendiler akp'ye baktığınız zaman sadece malum akp seçmenini görmeyin diye eklenmiş modern dekorlardan ibaretler. kendi karakterleri ve seviyeleri dekor olarak kullanılmaya müsait.

akp, çapsız dış politika hamasetlerini, komplo teorilerine dayalı tarih okumalarını, lümpenliği besleyecek retoriklerini sadece kalitesi belli malum kitlesiyle pompalayınca etkisiz kalıyor elbette. serkan inci,merve taşçı gibi tipler ne güne duruyor? seküler bir akılsızlığı da bu siyasete eklemlemek lazım. öteki türlüsü çok karikatür gözüküyor.

akp seçmenleri de aşağılık kompleksleri gereği böyle "modern" figürlerden bir şey duyunca mutlu oluyor tabi. "lan biz komple ışid gibiydik bak böyleleri de bizim safımızda" diyorlar kendi kendilerine. hani 2020 olimpiyatları için çektikleri tanıtım filmlerinde %50'yi evde unutmuşlardı hatırlarsanız. o hesap. kendileri bile yetersizliklerini farkedip böyle siyasi "renklere" ihtiyaç duyuyorlar. normal şartlar altında asla tasvip etmeyecekleri standartlara sahip olanlar onların iktidarına,gücüne biat edip hizmet ettiği için makul oluyor, makul olmakla kalmayıp yeni bir standart belirliyor. akp'nin yaşam tarzına karışmadığı, bu tür kişilerin de akp'yi savunabildiği, diğerlerinin vesayetçi beyaz türkler olduğu; akp'nin aslında demokratik, makul bir oluşum olduğu gibi zırvalara da hizmet ediyor bu durum bir yandan.

akp'nin bir zamanlar bir nebze kapasitesi olan liberalleri falan vardı. bunlara kadar düştüler.

kendi yaptığı "modern görünmek isteyen aptal türk kadını" testinde modern görünmek isteyen aptal türk kadını çıkmıştır. gerçekten başarılı bir test olmuş.

test: http://i.hizliresim.com/lypbkg.jpg

sonuç :

http://i.hizliresim.com/7qo69w.jpg
    http://i.hizliresim.com/r3gown.jpg
    http://i.hizliresim.com/r3g1b7.jpg

dış politika yorumları ise muhteşem bir birikimin ve kalitenin ürünüdür. bir göz atın derim. :))

hele bir de periscope yayınları vardır ki akıllara ziyan. amerikan seçimleri zamanı yaptığı yayını silmiş. keşke silmeseymiş ordan da 1-2 estantene koysaydık.
  • safkan bir akpli hem de su katılmamış ama bir yanda da atatürk fotosu koyup gaziyi size yedirmem tarzı tweetler atıyor.

tamam biz yemiyoruz, bize yedirmede reisin ayda bir ağzına geleni söylüyor. o yerken neden sıkıntı yok? bize yedirmediğin gaziye '' ayyaş'' denirken ne düşünüyordun merak ettim.

bakın giderim var, modernim, atatürk'ü de severim diyen atanamamış nagehan alçı özentisi.
  • twitter'da sevmediği özellikleri barındıran hemcinslerini eleştiren bir flood hazırlamış. leş. aşırı zorlama; yazayım da ne yazayım, birilerine çatmam lazım ne yapayım, biraz da komiklik espri katayım diye diye kıçını yırtmış da yemezler. otuz kere okumuştur kesin yazdığını nasıl oldu acaba diye. ben yazmışım gibi utandım yeminle.
  • pelikan melikan her türlü...

tanım: güzel gözlü.