• bu ülkenin rasyonellikten uzak olduğunun bir diğer kanıtı kişi. abd'de psikoloji okumuş olması sorun değildir.
    ama bunu bir savunma aracı olarak kullanlara sorarım:

a) senin ülkende psikoloji mezunu kaç kişi 28'inde,yani onun yaşında, trt'de program yapmaya başlar? cevap hiç.
    b) babası fatim terim olmasa bu işi alabilir mi? cevap bakınız 1. sorunun cevabı.

duyulan tepki fatih terim'e ve de onun kızı olmasına değildir. ama fatih terim ismi sayesinde iş verilmesi, işte tepki bunadır. ne kadar yetekli efendim, diyerek yeteneği göreceli kılmayın. yaşındaki bir kişiye trt'de program yaptırmak zordur. trtde yıllarını vermiş nice insan varken bunun yapılmayı ayıptır.
  • twitter'ı vıcık vıcıkmış, yediği yemeği, içtiği çayı, kocasıyla çekindiği resimleri falan koyuyormuş. evlenince çok kilo almış.

bak sen yeaa!!1

abi bunları yazanlar twitter'dan ayet mi yolluyor acaba dünya insanlığına.

aforizma kasanı da beğenmiyosunuz ki birader.. naapılacak bu twitterda, yazın bi ultimate user manual for twitter hepimiz bilelim?

olm bazen bu internet sansürüne acayip sıcak bakıyorum ha.
  • duke university mezunudur. oraya girerken torpil olayi olmus olabilir ama amerika'da psikoloji okumus birinin anaokulunda rehberlik ögretmeni olmasini umanlar var sanirim.
  • boş biri olabilir. ama ulan siz de mi bu kadar boşsunuz, hiç işiniz gücünüz yok mu merve terimi takip ediyorsunuz.
  • buradaki akıl, terbiye ve sağduyudan yoksun üç beş holigan tip haricinde kimsenin savunabileceği bir karakter değil. ama burası türkiye, az da olsa çıkmış işte.

dünya üzerinde yüzbinlerce insan bu virüsü kapıyor. kimse de başkasını -üstelik böyle bayrampaşa kezbanı ifadeleriyle- suçlamıyor. ama bunlar sürekli kayırılmaya, haketmedikleri kazanımları edinmeye alışmışlar. torpilleri doğanın karşısında sökmedi, tepkileri bundan. kime tepki gösterdiği de belli değil. beşiktaş'ın tüm testleri negatif çıktı. maç oynansın diye ortalığı yıkan galatasaray başkanına bela okuyor herhalde!

tanım da verelim adettendir: lisans diplomasını alır almaz baba torpiliyle acıbadem'de "klinik psikolog" olarak çalışmaya başlayıp bunu yaparken onca masterlı uzman klinik psikoloğun hakkını yiyen, haliyle kısa sürede beceremeyeceğini anlayan ve twitter header'ına bıngıl kollarıyla straplez gelinlik giydiği düğün fotoğrafını koymak suretiyle standart ev hanımlığına evrilen, fatih terim'in kızı olmak haricinde hiçbir vasfı olmayan biri.
  • duke universitesi'ne başvururken referans mektubunu o zamanların italyan başbakanı berlusconi yazmıştı. bir de babası duke'un kütüphanesine yaklaşık bir milyon dolar kadar bağışta bulunmuş diye konuşmalar duyulmuştu.
    vücuduna babam sağolsun diye dövme yaptırsa belki de yeridir diyeceğim kız.
  • allah belanı versin nihat özdemir temalı bir tweet bekliyoruz. zira babasının hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor.
  • yasi yasima uygun pek güzel kiz.. hayir olur da bir gün facebooktan tanismayla bir seyle muhabbete girerim bir sekilde büyülerim sevgilim yaparim, hani olur olur, o zaman merak ediyorum milli takima secilme, avrupa kupasi kadrosuna girme sansim nedir.. "galatasaray dan arda turan, hakan balta ve son olarak izmirden hic bir takimda olmayan azuth milli takimin 25 kisilik avrupa kupasi kadrosuna dahil edildi" seklinde haber cikarsa bilin ki ben cok mutluyum mervemle, ben bulutlarda ucuyorum.
  • baba torpiliyle acıbadem hastanesinden sonra trt 'ye de el atmış olan insan.bir sonraki seçimlerde bu hızla milletvekili adayı olursa şaşırmayacağım :))
  • iletişim mezunu ve halihazırda psikoloji okuyan biri olarak dün trt'deki programına denk geldiğimde, yanında bir hanım vardı ve "uzman psikolog merve bize anlatsın" gibi bir cümle kurunca "bu kız psikolog muymuş, ne güzel, bakalım onun bu konuya bakışı ne?" diye televizyonun sesini açtım. konu, psikolojik açıdan pek güzel ele alınabilecek bir konu iken, kendisi iki kelimeyi zorlukla bir araya getirerek içi bomboş bir şeyler geveledi. o kadar ki, yanındaki hanımın iki dakika önce merve'ye takıldığı için "uzman psikolog" dediğini sandım. sonra bu sabah aklıma geldi "bu kız bir şey okumuş mu acaba?" diye. şaka sandığım gerçekmiş. bir de bu kız acıbadem'de çalışmaya başlayacakmış. hangi bilgi ve hangi vizyon ile merak ediyorum.

baban medyatik bir tiptir, çok para kazanılan bir sektörden pay alan herkes gibi bir yerlerin başındakileri tanıdığı için tanıdık hesabına seni de direkt işe alırlar da, sen de ucundan kenarından bir şeyler bilip becerebiliyorsan bir işe soyunursun arkadaşım.

ne diksiyon ne vizyon ne görüş ne kendini ifade edebilme.
    neresinden tutsam olmadı.
hesabın var mı? giriş yap