şükela:  tümü | bugün
  • hristiyan vatandaşlardan alınan cizye vergisi. ayıptır arkadaş bu.
  • evet bir ayıp var, türklere de 25tl olmalıdır.
  • gittim gördüm katılıyorum.
    ülke çapındaki türlü soygundan bir tanesi.
    her şekilde adil bir durum. kimseye ayrım yapmadan soyan bir yapı..
  • muslumandan cikarken para aliyorlar, hristiyandan girerken. sirketi iyi kurmuslar masallah.
  • yiyorsa camiileri de böyle haraca bağlasınlar. örneğin sultanahmet camii. oraya müslüman da girebiliyor, gayrı müslim de. hadi bakalım giriş ücreti al camiiden. yer mi? yemez. ama hrıstiyanlara yapabiliyorsun.

yapılan ayıp kere ayıptır. kuver ve servis ücretinden sonra sinirlendiğim bir başka haraç bu da. ama dini yönü olmasıyla daha da ahlak yoksunluğu içeren bir durum gibi görünüyor eğer gerçekten buradan ziyaret için para isteniyorsa.
  • garip ve guzel bi tesaduf youtubeda meryem suresini(wadi el yamani)dinledikten sonra boyle bi uzucu hatta sinir bozucu bi haberi okumak oldu.dindar bi insan olmamakla birlikte bazen kuran acar dinlerim.bana gore en guzel surelerin birine ismini veren hz.meryem'in adini bi sekilde yasatan bu "ibadethaneye" yapilan cok buyuk bi saygisizlik.basta mevcut belediye yonetimi ve o civardaki sozum ona musluman halkin ne tur bozuk ,hastalikli bi zihniyete sahip oldugunu arkadas guzel bi sekilde aciklamis.mafyavari bi sekilde harac kesiyorsun en azindan "ibadethaneye" katki sagla.
    en cok can sıkan ise yabancilardan 25 yerli halktan 10lira gasp edilmesi.
  • dernek neden belediyeyi dava etmiyor?
  • alınan ücret sadece otopark ücreti de değil. aracın içindeki kişi sayısı kadar haraç alıyorlar.