şükela:  tümü | bugün
 • ibadet etmek için gidenlerin kapıda ak partili selçuk belediyesi tarafından haraca bağlanması olayı.

  girişte araba için 10, şoförü için 5* ve yolcu başına 5 lira alır belediye ve bu paranın tek kuruşu dahi kiliseye verilmez. kapıda hıristiyan olduğunuzu ve ibadethanenize girerken para ödemek istemediğinizi söyleseniz de ödeme yapmaktan kurtulamazsınız. (edit fiyatlara da güncelleme yapmışlar aşağıda spoiler içinde belirtilmiştir.)

  kilise sadece bağışlarla ayakta durduğu için kapıda kesilen haracın kendileri tarafından değil de belediye tarafından alındığını ve bağış yapmak isteyenlerin mum alınan bölüme bağışta bulunabileceğini farklı dillerde belirtme ihtiyacı hissetmiş ve belediyenin bu ayıbını gelen tüm misafirlere duyurmaktadır.

  belediye aldığı bu haraçla da yetinmeyip kilise girişine eşkıyalardan oluşan cafe işletmecilerini ve yerli yabancı olmaksızın yakanıza yapışıp sizi hayattan bezdiren kazıkçı hediyelik eşyacıları doldurmuştur.

  meryem ana evi web sitesi

  --- spoiler ---

  bu kutsal mekân 30.000 m2lik bir alana sahip olup hz. meryem ana evi derneğine aittir. dernek bu alanın bakım ve tüm ihtiyaçlarını, karşılamak tadır. meryem ana evi içerisin de bulunan bağış kutuları bu kutsal alanın ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kullanmaktadır. girişte alınan bilet paraları selçuk belediyesine aittir.

  belediye giriş ücretleri yabancılar için 25.00 tl, türkler için ise 10.00 tl dir.
  --- spoiler ---

  peşin not:
  gidenler bilir bu ücret otopark ücreti falan değildir. mülk zaten hz. meryem ana evi derneği'ne aittir. bahsi geçen ibadethane dağın tepesindedir ve girişinde jandarma karakolu bulunmaktadır. allahın dağında otoparka ihtiyaç yoktur zaten girişine düz bir alan yapılmış yıllarca da bu şekilde sorunsuz kullanılmaktadır. gidiş amacı ibadet olan insanlar ve yine hristiyan turistler haricinde kimsenin gitmediği yerden zorla para toplamak haraçtır.
 • hristiyan vatandaşlardan alınan cizye vergisi. ayıptır arkadaş bu.
 • evet bir ayıp var, türklere de 25tl olmalıdır.
 • gittim gördüm katılıyorum.
  ülke çapındaki türlü soygundan bir tanesi.
  her şekilde adil bir durum. kimseye ayrım yapmadan soyan bir yapı..
 • muslumandan cikarken para aliyorlar, hristiyandan girerken. sirketi iyi kurmuslar masallah.
 • yiyorsa camiileri de böyle haraca bağlasınlar. örneğin sultanahmet camii. oraya müslüman da girebiliyor, gayrı müslim de. hadi bakalım giriş ücreti al camiiden. yer mi? yemez. ama hrıstiyanlara yapabiliyorsun.

  yapılan ayıp kere ayıptır. kuver ve servis ücretinden sonra sinirlendiğim bir başka haraç bu da. ama dini yönü olmasıyla daha da ahlak yoksunluğu içeren bir durum gibi görünüyor eğer gerçekten buradan ziyaret için para isteniyorsa.
 • garip ve guzel bi tesaduf youtubeda meryem suresini(wadi el yamani)dinledikten sonra boyle bi uzucu hatta sinir bozucu bi haberi okumak oldu.dindar bi insan olmamakla birlikte bazen kuran acar dinlerim.bana gore en guzel surelerin birine ismini veren hz.meryem'in adini bi sekilde yasatan bu "ibadethaneye" yapilan cok buyuk bi saygisizlik.basta mevcut belediye yonetimi ve o civardaki sozum ona musluman halkin ne tur bozuk ,hastalikli bi zihniyete sahip oldugunu arkadas guzel bi sekilde aciklamis.mafyavari bi sekilde harac kesiyorsun en azindan "ibadethaneye" katki sagla.
  en cok can sıkan ise yabancilardan 25 yerli halktan 10lira gasp edilmesi.
 • dernek neden belediyeyi dava etmiyor?