*

şükela:  tümü | bugün
 • ankarada eskisehir yolunda bulunan bir mesa grubu yapilasmasi. mimari acidan takdir edilesi olmasi itibari ile fiyatlarin yukselmesi ve bunun dogru orantili olarak burjuvazinin, simarikligin vb seyin de yukselmesi durumu soz konusu. (bkz: no offense)
 • her istanbul seyahatimde, mutad olarak otobüs kalkar kalkmaz uyurum.
  sonra bu kaka bölgeye gelince uyanır; bi daha toparlayamam duyum eşiklerimi.
  e inen var-binen var, ondan uyanıyorum ama; sen de kurma şehrin yüzyetmiş kilometre ötesine yerleşim birimi ama?!
 • tum cocukluk ergenlik donemimi gecirdigim sitedir bu site, bu site icin genel dusunce sudur:
  '-manyakmiyim neden bu kadar sehir disinda oturiym' ama orda oturuyorsaniz zaten okul is disinda sehire inmeniz gerekmez zaten hersey mevcuttur orada ve cevre yerlerde, zaten sehirde artik sehir disina tasinmis... , ki zaten oranin temiz havasi ve huzuru icin bunlarin hepsine deger. birde belki bi ara metro yapilabilecek muhitler arasinda yer aliyor..oh, bundan iyisi, samda kayisi .. herkes yatirimini yapsin oraya simdiden..
 • şehir dışında yer almasına karşın eskişehir yoluna çok yakın olması, yakın zamanda yapılması umulan metronun bir istasyonunun burada planlanması, hemen dibinde 3m migros ve north shield, koru sinemaları gibi piyasa mekanlar bulunması, eli yüzü düzgün bir site olması nedeniyle oldukça revaçta olan yerleşim birimlerindendir. o kadar ki ankara'nın meşhur emlak ofislerinden kızılay emlak, her gün gazetelere "mesa koru'da daire aranıyor" diye ilan vermektedir.
 • burasi muhtemelen ankaranin en luks muhiti olup, en zengin tipleri barindirmaktadir. gopun tahti icin bilkentle kapismaktadir.
 • konutkent , ümitköy çayyolu dörtlüsü içinde yer alan, zaman zaman yaşanılası, zaman zaman; zaman içinde sakinlerinin sosyo ekonomik statülarindeki değişimden ötürü iğrenilesi bir yerdir.
 • en iyi piyasa mekanı üst kort yanındaki çardakları olan kosaş* tarafından yönetilen evleri ve arabalarıyla ünlü bir semt
 • yenimahalle ilçesi koru mahallesi sınırları içinde kalan sitedir
 • sade bir mimarisi olan,oturulan alana göre yoğunluk az olduğundan dolayı ferah bir yapıya sahip olan yerleşim yeri.kent yapısının değişimini ve sözde gelişimini gözle görebileceğiniz bir yer.
  sokaklarda pek insan bulunmaz genelde insanlar konforlu evlerinde ya da konforlu arabalarında yer alırlar, bünyesinde bulunan mesa plaza da da onlara yüksek fiyatlarla daha iyi hizmet verdiği sanılan restaurantları vardır, toplu taşımacılık pek gelişmemiştir, çünkü insanlar toplu taşınmaya ihtiyaç duymaz, orta gelirli bir aile ve orta gelirli bir öğrenci asla yaşayamaz...