şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • bizzat iş arkadaşımın internetten akülü araba sipariş edip, güzelce kurulum videosu çekerek youtube den para kazanmak için internete attığı (bir bok ta kazandığı yok ben biliyorum) , sipariş ettikten sonra 14 gün çocuğuna kullandırıp 14. gün satıcıya iade etmesine şahit oldum.
    sonuçta bizim çakal bir gün işe geldi satıcıya bir küfürler bir küfürler iadeye reddetmiş falan diye iade kanuni hakkı imiş kabul etmek zorundalar v.s yaptığı karaktersizliğin 15 gün havasını atıp bak nasıl iade edeceğim nareleri atarken reddedilmesi daha çok koymuştu, nitekim tüketici haklarına gitti 1 yıla yakın karar çıkmadığı için aynı muhabbetleri dinmeye devam ettik hergün satıcıya küfür edildi (birde satıcının ettiği küfürler duymak lazım) sonuç açıklandı araç akülü olduğundan çabuk bozulabilecek falan filan maddesinden bizim çakalın talebi reddedildi ne yalan söyleyeylim bütün şirket nerede ise satıcıdan çok sevindik sonuca
    haaa varmı çakal satıcı çookk neticede satıcıda alıcıda mayasında insan herşey olabilir ama bu tür durumlarda kanundan çok vicdanımızın sesini dinleyip öyle hareket etmek lazım neticede bir beddua ederler yamulturlar valla.
  • e-ticaretten önce, tencere, tava, dandik elektrikli alet satan tokatçılar baz alınarak hazırlanan ama günümüz şartlarında tüketiciyi korumaktan çok, satıcıyı gereksiz zarara sokan, acil güncellemesi gereken kanun.
    6000 küsürlük ekran kartını al kullan, sırf kanun bu hakkı tanıyor diye iade et.