47 entry daha
  • laf sokma yöntemlerinden biri de gideceğiniz yeri söylemenizden sonra* kaş çatıp göz süzerek "bozuğun var mı?" diye sormalarıdır ki bu durum aynı zamanda zat-ı alilerinin yol boyunca fısır fısır kendi kendine söylenip durarak, şahsınızı hiç hesapta yokken sinir stres sahibi edeceğinin de bir göstergesidir.
  • her zaman son modeldir. guncellemeye bu kadar yatkın başka bir model gormedim ben.
  • valizimi bagajdan çıkardıktan ve taaak diye bagajın kapısını kapattıktan sonra para* üstünü yağmurlu günde arabanın ıslak tavanına koyan sinirli adamdır.
    halbuki bir dursa, bir etrafına baksa, bir gözlerini açsa koskaca iki valizle ne yaparım,
    o mesafeyi nasıl giderim..
    ama anlıyorum kardeş, geçim derdi.
  • birde bu taksicilerin hem "kısa mesafeyi beğenmeyen" hem de, "gece vakti istanbul sokaklarında bir bayanın ne işi var, ben sizin babanızın yerinde olsaydım bilmem ne bilmem ne" diye fırça çeken cinsi vardır.

karşılaşıldığında uzak durulmalıdır.
  • piskin cinsten olanlarin caktirmadan gece tarifesini actigi taksici modeli
    (bkz: taksimetrenin tarife degisikliyile biplemesi)
    (bkz: taksimetrenin tarife degisikliyile bipleyememesi)
  • dusup bilegimi catlattigimda kendilerine cok sinir oldugum icin eve yurumeye calismama neden olan model. gerci tam da eve cok yaklastigim anda bir adim daha atamayacagimi fark ederek olabilecek en kisa mesafede bi taksiye binmistim ama adam soylenmesin diye onceden cok para vermistim. ayrica genel olarak da taksilerden nefret ettigimi bu vesileyle duyurmak istiyorum.
  • (şoför araç hareketlenmeden sorar,ordan anlasılır zaten mendeburlugu)
    +nereye? (patlamaya hazır bakışlarla)
    -(utana sıkıla) bankaya gidecem abi..şu çarsıdaki garantiye,mesai bitmek üzere ya hani..
    +hoppala..kardesim 2 adım yol yahu
    -ben...ve fakat...otogara çek abi o halde,aslında il dısında da hiç işim yok ama napalım!?
    +yok beğenmedim,orası da kurtarmaz..1 saatir sıra bekliyoruz kardesim..buyur in istersen...
    -haydaa..napsak ki..havaalanına çek abi o halde...almanya'daki halamları uzun zamandır görmüyodum zaten nasip bugüneymiş
  • herşeyi para üzerine kuran sistemin doğurduğu insanlıktan uzak yazarkasalardır...sadece taksicileri de hedefe oturtmak bütünün her yerinden ayrı şekilde çürümüşlüğünü görmemizi engellememelidir,her tür meslekte şubeleri bulunur bu anlayışın...

(bkz: meslek ahlakı)
277 entry daha
hesabın var mı? giriş yap