şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aynı yerde aynı mesai saatleri dahilinde çalışan bünyelerin birbirlerine hitap şekli.

ayrıca yetişkinliğin getirdiği bir başka kibar hakaret de olabilir

zira bu tanımın çağrıştırdığı bir başka anlam olan "mesai saatleri dışında görüşmeyelim" durumu da vardır.
  • annenizden, babanizdan, sevgilinizden, kisaca asil gormeniz gereken herkesten daha cok gordugunuz, ogrenciyken sinif arkadasi kiligina burunen, belli bir sure sonunda dunyalar melegi olsana gina gelecek kisi
  • beni mesaimden daha fazla yoran kişidir kendileri. ağzına keseyim şero...
  • aynı yerde, aynı mesai saatleri içerisinde beni yoran ve katlanmak zorunda olduğum tipler.

biri cep telefonunun sesi sonuna kadar açıkken masasında bırakıp gider. sen yokken çalıyor o telefon. ben zil sesini dinlemek zorunda mıyım?
    biri içtiği çayı her yudumda karıştırma ihtiyacı hissettiği için kaşığı içinden çıkarmaz ve höpürdeterek içer. bir parmağı sürekli burnunda.
    mesainin yarısını haber okuyarak geçirir biri.
    sigara molası bitmez birinin.
    birazcık duyar lan, uyardım üstelik.
  • eğer ilgili kişi bayansa ve belli dönemlerde saçma sapan tripler atıp sizi yoruyorsa hiç çekilmeyendir. böyle tiplere “çivi çiviyi söker” formatında tepkiler vermek gerekirse de ben ne yazık ki çirkinleşemiyorum.
  • şu an gıcık olduğum kişi olur kendisi. saçma salak egosuyla uğraşmak zorunda kalmaktan da ayrı gıcık alıyorum. kadın beni kıskandığı için ne yapacağını şaşırdı resmen. kendi kendimi gaza getiriyorum. kötü komşu insanı ev sahibi yapar misali yeni bir proje ile arkadaşı birazcık üzeceğim sanırım.