525 entry daha
  • çünkü hergün, işten gelmişim komşular kapıda çekirdek çay yapmış ben de bir avuç alıp çömelmiş gibiyim
  • işle özel hayatı ayırmasını bilen çalışandır. gelişmiş ülkelerde bol görünür.
  • o benim
  • çalışanınıza son model bir bmw i8 vererek, bu soruna kesin çözüm bulabilirsiniz sayın yöneticiler. hadi sıkıyorsa şimdi benzinim yoktu, şarjım bitti, şanzımanım bozuktu vs. söylesin.

tanım: avrupa standartlarına göre çalışan işçidir
  • bunun iki türlüsü var bence. tatil olduğum her gün telefonumu kapatıyorum. ancak şahsi hattımdan şirkettekiler ulaşabiliyor. özellikle esnafla ya da kobiyle çalışıyorsanız zaten size ulaşmak istedikleri saatler genelde mesai saatleri dışında oluyor. akşamın bir saati ben ancak şikayet karşılarım, elimden başka bir şey gelmez. sorunları çözülsün istemeseler iyi de...
  • gurur duyarak söylüyorum; benim bu.

mesai bitmişse hele birde arabama oturmuşsam, o telefonu asla açmam.

eve git, yemek yap, çayını kahveni yap, otur, zaten oluyor saat 19. o saatten sonra hala ısrarcı bir şekilde ulaşmaya çalışan varsa onun ben taa amk.

çalışanlar! tavrınızı koyun! mesai saati dışında çalıştırılmak, hukuksuzdur!
  • bizim bir hoca da böyleydi. tebrik ettim kendisi. işteyken iş, evdeyken ev.

işi işte bırakabilmek kolay olmasa gerek. sen bıraksan o gelir.
  • ilkeleri doğrultusunda çizgisini çekmiş çalışandır.
  • etrafında telefonuna bakmayan adam olarak nam salıp çözülebilen sorunsaldır. arayan armutlar hala olur ama açmıyorsun, olup bitiyor.

not ; iş konuşmasını geçtim iş yerinden arayan birinin telefonu bile iş saatleri dışında açılmazdır benim için.
  • kafasına estikçe, aklına gelen oktan boktan mevzular için tatil, hafta sonu, gece yarısı, sabahın körü arayan ya da mesaj atan patron ve üst düzey yönetici takımı ve densiz çalışanlar sebebiyle yapılan off olma durumu.

maaşını ödediği herkesi satın aldığını zanneden bir patron ve şirket hattı var diye 7/24 arama rahatlığını bulan patron yalakası kendini yonetici sanan zevatlar için şirket kapısından çıkar çıkmaz yapılan eylemdir.

ayrıca özel hattinizdan da iş arkadaşları itinayla engellenir ki oradan da ulasamasinlar.

not: ben de bir yönetici olmama rağmen 27 yıl boyunca terfi öncesi ve sonrasında da asla taviz vermedim ve hiç bir whatsapp iş grubunda yer almadım.
1088 entry daha
hesabın var mı? giriş yap