şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: okuyom ben ya)
  • bana işyeri için "oynadığım online oyunun forumunu okumam için bana para veren yer" tanımını yapan birisini hatırlatan çalışanlardır.

(bkz: tanım içinde tanım yapmak)
  • bizim moderasyon cok iyi yapiyor bunu, geri kalan zamanlarinda da bition senin duyuru benim geziyorlar. ispiyon havuzu desen tasiyor, yeni yazar alimini son gorenler de artik aramizda degil maalesef.
  • her türlü eğlenceli sitenin yasaklandığı kurumsal şirketlerde, şansa forumların ve sözlüğün kapatılmamasını kutlamak amacıyla bulunan kişilerdir kendileri. sevelim, anlayış gösterelim onlara
  • çoğumuz bunlardanız. sonuçta iş yoğunluğu her gün ve her dönem aynı olmaz. boş zamanlarını bu şekilde değerlendirmeyi tercih etmiştir. hakkıdır.

amma ve lakin entry girmenin bokunu da çıkaranlar yok değil hani, hatta bunların bir kısmı da "kazandığım helal" diyebilir. babalarından öğrendikleri helal kazanç bu şekilde olabilir zira.
  • entry girmek neyse de, mesai saatinde bir gunde ozelden 11 adet (kisa/uzun) kufurlu mesaj yazip, "calismiyorsun herhalde" deyince "is yerim kurumsal" diye ovunenler var (girdigi entry'ler cabasi).

kimse robot degil, elbette makul bir sure ozel islere ayrilir. onemli olan, bu yazili olmayan kurali abartmamak (yani, mesai saatinin en az 1-2 saatini kufurlu mesaj yazmaya ayirmamak).

"is saatleri cok uzun, kapitalizm berbat" gibi itirazlariniz varsa, o akdi imzalamayin. simit satin, onurlu yasayin.

edit: bir kac kisa entry girmek is yerindeki performansinizi etkilemeyebilir. uzun uzun kufurlu mesajlar yazmak, konsantrasyonu nefrete/ofkeye odaklamak ayri bir olay.

not: bir de bu tip, ev kadinlarina toptan "fahise" der. ev kadinlarinin calisip calismamasi daha ziyade kocalariyla arasinda bir konudur. istismar ettikleri biri varsa, kocalaridir.
    mesai saatlerinin onemli bir bolumunu gereksiz ozel islerine harcayanlar ise, hem patronlarini, hem is arkadaslarini (onlara daha cok is yuku biniyor), hem de o iste calisabilecek baska insanlari istismar ediyorlar (sistemin kosullarinin kabul edil-mis gibi yapilip, sistem kabul edilirliginin istismarina hic girmiyorum).

umarim bu ise bir an once son verir (uzun uzun kufurlu mesajlarina kisa cevap veriyorum, yazmaya devam ediyor; hic cevap vermiyorum, hala yaziyor).
  • işimi yetiştirdiğim sürece sorun yoktur.
    ve işimi yetiştirdiğim sürece; kalan zamanımı nasıl değerlendirdiğim kısmı, kimseye müdahale etmeyip yine işi yavaşlatmadığım ve kuralları bozmadığım sürece, beni ilgilendirir.

şimdi gidin ve az ötede oynayın.
    bazen nereden saldıracağınızı sapıtıyor ve komik oluyorsunuz.
  • patron da sözlük yazarı ise ellerine verebilir. *