şükela:  tümü | bugün
  • çalışan insanların daha insanca yaşaması için yapılması zorunlu olandır. maalesef imkansızdır.
  • tam bir memur zihniyetidir ve bu memur %99 türk'tür.

kendisinin çalışmadan kazandığı parayı da özel sektördeki, götünden kan gelene kadar kendini zorlayarak 3 ayda zor kazanır. üstelik asgari olarak günde 9 saat çalışır. mesela ben 9,5 saat yardırıyorum.

ek olarak; ben böyle adaletin anasını avradını sikeyim.
  • stockholm sendromuna yakalanmışların karşı çıktığıdır.
  • ara mesai olarak çalışılabilir
  • kulağa çok hoş gelen uygulama. imkansız değildir, kimseler de zarar etmez. sadece o canım patronlarınız bir yazlık eksik alır, porşesini daha seyrek servise götürür, üç beş değil de bir metres sahibi olur o kadar.
  • gelişmiş ülkelerin hiç ara vermeden günde 12 saat çalışarak geliştiklerini sananların karşı çıktığı fikir. hayır kardeşim. işin sırrı verimlilikte.

edit: bak kardeşim gelişmiş ülkelerde durum nasılmış.

hollanda ----> günde 5.8 saat
    danimarka ----> günde 6.6 saat
    norveç ----> günde 6.6 saat
    irlanda ----> günde 6.8 saat
    almanya ----> günde 7 saat
    isviçre ----> günde 7 saat
    belçika ----> günde 7 saat
    isveç ---> günde 7.2 saat
    avustralya ----> günde 7.2 saat
    italya ----> günde 7.2 saat

kaynak: http://www.cnbce.com/…aleri/en-az-calisan-ulkeler/1

edit2: bunlar da en çok çalışan ülkeler:

türkiye ----> günde 9.78 saat
    güney kore ----> günde 8.92 saat
    meksika ----> günde 8.66 saat
    yunanistan ----> günde 8.66 saat
    çek cumhuriyeti ----> günde 8.22 saat
    israil ----> günde 8.18 saat
    macaristan ---> günde 7.9 saat
    şili ----> günde 7.82 saat
    kanada ---> günde 7.74 saat
    avusturya ---> günde 7.56 saat

kaynak: http://www.cnbce.com/…-calisan-ulkeleri-siraladi/19
  • ekonomik bıdı bıdılar yada çalışma koşullarının zorluğu konusunda pek deneyimli birisi değilim* ancak hepsi bir yana trafiğin anasını sikecek öneridir. ilkokul lise ve pek çok üniversitenin dersileri 15.00-15.30 da son buluyor olduğundan, istanbulun aynı anda eğitim trafiği, çalışan trafiği + gezen insan kalabalıklığını aynı anda akşam saatlerinde kaldırması ne yazık ki imkansız olacaktır.

kısacası iş-ev ve ev-okul mesafesi kısa olan bir azınlık hariç, herkes yine saat 6 da çıkmış gibi evine varacaktır.
  • imkansız olduğunu bilsek dahi yapılarak çalışanların performanslarının artırılması sağlayacak mesai saatleridir.
  • 09:00-17:00 arası bilfiil çalışan işine aşık sözlük yazarlarını pek korkutan fikir.
    hiç facebooka, sözlüğe girmiyorlar o arada tabi evet inandım inandım taam.
    hiç düşünmüyorsunuz di mi, "böylece çocuğumun müsameresine, basket maçına gidebilicem, sabah uyuyakalınca üç buçuk üç buçuk diye işe gelmek zorunda kalmıycam, sabahları yağlı poaça ile değil omletle, peynirle, domatesle kahvaltı yapabilicem, gazete okuyabilicem, facebooka, sözlüğe patrona yakalanma korkusu olmadan girebilicem, gün batımını izleyebilicem, iş çıkışı dans kulübüne katılabilicem, spor yapabilicem" diye. mutlu bir insan, sağlıklı bir sosyal hayat demek bu. insanın kişisel ihtiyaçları için zaman ayırabilmesi demek.
  • hayatın anlamını "para kazanmak" sananların karşı çıktığıdır.