şükela:  tümü | bugün
 • rezalet gibi rezalet

  ağrı ahmed-i hani havalimanından istanbul atatürk havalimanına gidecek tarifeli bir yolcu uçağının rötar nedeniyle kalkmamasına tepki gösteren yolcular ile havalimanı yöneticileri arasında gerginlik yaşandı. gerginlik sırasında havalimanında görevli güvenlikçilerin yetersiz kalması üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. uzun süre devam eden arbedede bazı yolcular fenalaştı.
  yolculardan serhat baş, uçağın normalde 17.05'de kalkacağını belirterek, "6 saat rötardan sonra bizi uçağa bindirdiler. bu seferde uçağın kanatları buz tutmuş diye uçağın içinde bizi bir saat boyunca beklettiler. daha sonra kanatları temizledir, bu da yetmedi. uzun bekletmeden sonra bu seferde 'uçuş iptal edildi' diyerek gece saat 24.00'te bizi mağdur ettiler. acil işimiz olmasına rağmen bizi bekletip sonrada iptal ettiler. bundan dolayı buradaki yolcular tepki gösterdi. çıkan gerginlik üzerine buraya çok sayıda polis gönderildi" dedi.

  edit.
  kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/…cus-gerginligi-40294115
 • cok dogru bir harekettir. sonucta havadaki basinc ve diger seyler yerdeki ile ayni degil. en basta guvenlik icin zaten kaldirmamali.
 • kaynak: kıçım.

  mesaisi biten pilot ne amk? adam evine dönmeye can atıyor. keyfine kalır mı orda?
 • cehalet kokan rezalettir. beyni olan her birey gibi şunları soruyorum.

  1) pilotlar ve diğer ekip üyeleri ağrı'da siktiriboktan bir havada kalmayı mı tercih ederlerdi yoksa istanbul'a evlerine belki çoluk çocuklarının yanına, belki hasta anne babalarının yanına dönmeyi mi isterlerdi?

  2) pilotlar ve diğer uçuş ekibinin yasal çalışma süresi sınırları mı vardır yoksa bu insanlar siklerinin keyfine 3-4 gün hiç dinlenmeden uyumadan uçabilecek kadar serbest bırakılmışlar mıdır?

  3) havayolu şirketi, uçağın yerde boş boş yatmasını mı ister yoksa uçağın istanbul'a dönüp bir sonraki uçuşuna devam etmesini mi?

  4) havayolu şirketi bütün yolcuları ve ekibi otelde konaklatmak için durduk yere para ödemeyi tercih eder mi?

  beyin yerine brokoli koymuşlar gibi hemen dallamalık yapıp olaya atlamamak lazım. yolcu olay çıkarmış bir de. he ya pilotun mesaisi var o bitince o kar altında otelde kalmak istiyor. çünkü ağrı avrupa'nın gözbebeği bir turist cenneti zaten.
 • uçak kazası raporu belgesel serisini izlerseniz kanat buzlanmasının nelere sebep olduğunu ve uygunsuz hava şartlarında uçuşların neden iptal edildiğini anlarsınız. uluslararası havacılık kuralları yerli otogar işletme kurallarına benzemez öncelik her zaman uçuş güvenliğidir.
 • pilotların uymak zorunda olduğu duty tıme mevzusundan kaynaklanmıştır büyük ihtimalle. ıstese de uçamaz uçarsa shgm götünü keser. cahillik zor iş.
  (bkz: uçağa binen türk insanının girdiği tripler)