şükela:  tümü | bugün
  • aramaya inandım. benzer başlıklar buldum. ama tam karşılıkları bu değildi.
    öncelikle tanım: tercih meselesi olan durumdur. kimisi herkese kapatır, kimisi badileri dışındakilere. herkesin meşazına kimse karışamaz.

    iki gün önce yazdığım basit bir şey üzerine hakaret dolu mesaj aldım. mesaj alımını kapattım. daha sonra birine bir mesaj atmam gerekti ve mesaj alımını kapattığım için ekşi sözlük "mesajlaşmaya karşıymışsınız" gibisinden bir şeyler çıkardı karşıma. meali 'seni egoist! millet yazdığın bir entry üzerinden o konu hakkında senden bilgi alamayacaksa, sen de kimseye ulaşamayacaksın' olan bu uyarıyı birkaç defa görüp gerçeği kabullendikten sonra mesaj alımını açtım. amma ve lakin mesaj atacağım yazarı da entrysini de bulamadım. insanları böyle böyle sindiriyorsunuz. mutlu musunuz ey yönetim?
  • yapacağın tek şey yazarın yazdığı başlığı ve yazarın adını aklında tutmaktı. yönetimin ne suçu var amk.
  • birkaç centilmen hariç, insanların salaklıklarına maruz kalmamak için en doğru yöntemdir.
  • ekşisözlük'te kaldırılması gereken uygulamadır. heyecanlı heyecanlı adama bir şey soracan, veyahut sinirini bozmuş açacaksın yüzüne söveceksin. olmuyor.
  • kardeş, sen vb. şeklinde hitap edip kibarlıktan uzak olanlar; durduk yere hakaret etmekten çekinmeyenler; uyarmama rağmen tekrar hakaret edenler, kendi bildiği dışında başka bir şeyin doğru olabileceğine ihtimal dahi vermeyenler (yine kabalık ve hakaret ile) yüzünden yaptığım eylem.
  • saçma bir eylem. özellikle hobilerle ilgili teknik konularda bir şey sormak istiyorsun, madem yazmış bir fikir alayım diyorsun, bir bakıyorsun, yazar mesaj kabul etmiyor. e, burada paylaşım yapmanın ne mantığı var o zaman. ha, tabii haklı sebepleri olabilir ama, rahatsız eden bir yazarı engelleyince mesaj atması da engelleniyor mu bilemediğimden bir şey diyemedim şimdi.