şükela:  tümü | bugün
 • aramaya inandım. benzer başlıklar buldum. ama tam karşılıkları bu değildi.
  öncelikle tanım: tercih meselesi olan durumdur. kimisi herkese kapatır, kimisi badileri dışındakilere. herkesin meşazına kimse karışamaz.

  iki gün önce yazdığım basit bir şey üzerine hakaret dolu mesaj aldım. mesaj alımını kapattım. daha sonra birine bir mesaj atmam gerekti ve mesaj alımını kapattığım için ekşi sözlük "mesajlaşmaya karşıymışsınız" gibisinden bir şeyler çıkardı karşıma. meali 'seni egoist! millet yazdığın bir entry üzerinden o konu hakkında senden bilgi alamayacaksa, sen de kimseye ulaşamayacaksın' olan bu uyarıyı birkaç defa görüp gerçeği kabullendikten sonra mesaj alımını açtım. amma ve lakin mesaj atacağım yazarı da entrysini de bulamadım. insanları böyle böyle sindiriyorsunuz. mutlu musunuz ey yönetim?
 • bir terbiyesiz yüzünden kapattım ayrıca ettiği hakaretlerden dolayı savcılığa bildirdim çeksin cezasını.
 • birkaç centilmen hariç, insanların salaklıklarına maruz kalmamak için en doğru yöntemdir.
 • ekşisözlük'te kaldırılması gereken uygulamadır. heyecanlı heyecanlı adama bir şey soracan, veyahut sinirini bozmuş açacaksın yüzüne söveceksin. olmuyor.
 • kardeş, sen vb. şeklinde hitap edip kibarlıktan uzak olanlar; durduk yere hakaret etmekten çekinmeyenler; uyarmama rağmen tekrar hakaret edenler, kendi bildiği dışında başka bir şeyin doğru olabileceğine ihtimal dahi vermeyenler (yine kabalık ve hakaret ile) yüzünden yaptığım eylem.
 • birkaç troll yüzünden diğer yazarların bana ulaşamamasını saçma bulduğum için yapmayacağım eylemdir.
 • bunun asıl bir de ortaya soru sorup, "yeşillendirin" deyip de mesaj alımı kapalı olan türü vardır ki bilim dünyası onlar üzerindeki çalışmalarına hala devam etmektedir.

  dikkat ettiyseniz hakaret etmedim. evet.
 • anlam veremediğim yazar tavrı.

  adam gelmiş "türktorrent davetiyesi olan yeşillendirsin" diye giri girmiş, mesaj atayım diyorum "mesaj alımına kapalı".

  bir başka başlıkta bir konu hakkında soru sorulmuş, deneyimi olan yeşillendirsin. e cevap vereceğim. aynı şey...

  arkadaşım bir konuda başka birinin yeşillendirmesine muhtaç olacak kadar araştırmadan becerisi veya niyetinden uzak, bilgisiz ya da ihtiyaç sahibi isen mesaj alımını niye kapatırsın ki? burada yazan çaylak kişi de dün doğmadı. sen sözlükte yazarlık kapmak için yardırırken o senin edinemediğin bilgiyi / donanımı almak için mesai harcamış ya da davetiyesini istediğin ortamın 10 yıllık aktif üyesi olmuş vs... vs...

  hayır en azından ihtiyaç durumunda kaldırıp, sonra tekrar kapat. ona da fitim.
 • o bana yazıyor ben ona yazmıyorum. bu haksızlık. bir de dertleşelim yazmış. (gözlerini yana deviren emoji)

  yazarların istedikler zaman açıp kapatabildikleri seçenek.
 • birçok değerli insanla tanıştığım, birçok kişiden yardım aldığım ve birçok kişiye yardım ettiğim için yapmayı hiç düşünmediğim eylem.