şükela:  tümü | bugün
  • aramaya inandım. benzer başlıklar buldum. ama tam karşılıkları bu değildi.
    öncelikle tanım: tercih meselesi olan durumdur. kimisi herkese kapatır, kimisi badileri dışındakilere. herkesin meşazına kimse karışamaz.

iki gün önce yazdığım basit bir şey üzerine hakaret dolu mesaj aldım. mesaj alımını kapattım. daha sonra birine bir mesaj atmam gerekti ve mesaj alımını kapattığım için ekşi sözlük "mesajlaşmaya karşıymışsınız" gibisinden bir şeyler çıkardı karşıma. meali 'seni egoist! millet yazdığın bir entry üzerinden o konu hakkında senden bilgi alamayacaksa, sen de kimseye ulaşamayacaksın' olan bu uyarıyı birkaç defa görüp gerçeği kabullendikten sonra mesaj alımını açtım. amma ve lakin mesaj atacağım yazarı da entrysini de bulamadım. insanları böyle böyle sindiriyorsunuz. mutlu musunuz ey yönetim?
  • birkaç centilmen hariç, insanların salaklıklarına maruz kalmamak için en doğru yöntemdir.
  • ekşisözlük'te kaldırılması gereken uygulamadır. heyecanlı heyecanlı adama bir şey soracan, veyahut sinirini bozmuş açacaksın yüzüne söveceksin. olmuyor.
  • kardeş, sen vb. şeklinde hitap edip kibarlıktan uzak olanlar; durduk yere hakaret etmekten çekinmeyenler; uyarmama rağmen tekrar hakaret edenler, kendi bildiği dışında başka bir şeyin doğru olabileceğine ihtimal dahi vermeyenler (yine kabalık ve hakaret ile) yüzünden yaptığım eylem.
  • saçma bir eylem. özellikle hobilerle ilgili teknik konularda bir şey sormak istiyorsun, madem yazmış bir fikir alayım diyorsun, bir bakıyorsun, yazar mesaj kabul etmiyor. e, burada paylaşım yapmanın ne mantığı var o zaman. ha, tabii haklı sebepleri olabilir ama, rahatsız eden bir yazarı engelleyince mesaj atması da engelleniyor mu bilemediğimden bir şey diyemedim şimdi.
  • birkaç troll yüzünden diğer yazarların bana ulaşamamasını saçma bulduğum için yapmayacağım eylemdir.
  • bunun asıl bir de ortaya soru sorup, "yeşillendirin" deyip de mesaj alımı kapalı olan türü vardır ki bilim dünyası onlar üzerindeki çalışmalarına hala devam etmektedir.

dikkat ettiyseniz hakaret etmedim. evet.
  • o bana yazıyor ben ona yazmıyorum. bu haksızlık. bir de dertleşelim yazmış. (gözlerini yana deviren emoji)

yazarların istedikler zaman açıp kapatabildikleri seçenek.
  • şahsımın da gün itibariyle zorunluluktan tercih ettiği, hoş olmayan ama gerekli olduğunu düşündüğüm durum.

şunu belirtmeliyim ki, biz toplum olarak tartışmayı bilmiyoruz. kavga etmeyi tartışmak sanıyor, sesimiz yükseldiğinde tartışmayı kazandığımızı zannediyoruz.

selam verme - alma, diyaloğa giriş konusunda patavatsız ve anlayış yoksunuyuz.

dışarıda bunun olmasını normal karşılıyorum ancak belirli bir oranda ülkenin eğitimli kısmını yansıttığı var sayılan sözlük yazarlarının, iletişim adabından yoksun olması insanın canını sıkıyor.

mesajlaşmayı kapatmak bu duruma bir çözüm mü?

eğer sözlükten ulaşmasını istediğiniz herkes numaranızı biliyorsa, evet.

gerçi arada gelen çok güzel yorumları özlemeyeceğim değil.

fare thee well "mesajın var yeşili" !
  • birçok değerli insanla tanıştığım, birçok kişiden yardım aldığım ve birçok kişiye yardım ettiğim için yapmayı hiç düşünmediğim eylem.