şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir ekşi sözlük ritüeli.

cevap verip vermeme konusunda ve ya verilecekse de -belki kabaca olacağı düşünülebilir- karşıdaki muhatabın erkek mi kadın mı olduğunu bilme ve ona göre mesaj içeriğinde değişim yapma gibi sebeplerden ötürü gayet yerinde olduğunu düşündüğüm eylem.
  • kesinlikle yapılması gereken bir eylem.

araba almadan önce test sürüşü yapmaya ya da peynir almadan peynircinin size peynirin kenarından küçük bir dilim vermesi gibidir.
  • genelde ilk mesaja cevap verdikten sonra yaptığım eylem. hoş zaten mesajın üslubundan kişi kendini az çok belli ediyor, entrylerine bakmak da sağlaması yerine geçiyor.
  • mantiklidir.
  • kişiye göre fikirlerimi eğip bükmek istemediğim için yapmadığım eylem. istemeden bir etki altında kalmamak için bence en doğrusu budur. hem belki kadındır diye özellikle kibar davranmak olayını samimiyetsiz buluyorum. sanki erkek olunca illa sikli soklu konuşuyormuşuz gibi bir durum oluyor. belki bir istanbul beyefendisi mesaj attı bilemeyiz. mesajlaşmada unisex bir tavır takınıyorum bu yüzden.
  • fix yapılan eylem.insan bilinçaltında bu mesajı ve kişiyi entrylerine bakarak ne kadar ciddiye alabilirim diye kontrol ediyor..
  • erkeklerin kadın mı, kadınların erkek mi acaba diye merak edip yaptıkları eylem. sanki her mesaj atanla sevişiliyor. hem kadın erkek ne fark eder sevişmek istedikten sonra.
  • default olarak mesaj atan yazarı erkek kabul ettiğim için yapmadığım eylem.
  • konusmaya değecek kalitede bir yazar mı, bana bir şey katar mı, ergen mi, trol mü diye bakmaktır.