• bir ekşi sözlük ritüeli.

cevap verip vermeme konusunda ve ya verilecekse de -belki kabaca olacağı düşünülebilir- karşıdaki muhatabın erkek mi kadın mı olduğunu bilme ve ona göre mesaj içeriğinde değişim yapma gibi sebeplerden ötürü gayet yerinde olduğunu düşündüğüm eylem.
  • beyni var mı yok mu yazdıklarından anlaşılır
    (bkz: awysgajk) çıkması olağan
  • fix yapılan eylem.insan bilinçaltında bu mesajı ve kişiyi entrylerine bakarak ne kadar ciddiye alabilirim diye kontrol ediyor..
  • erkeklerin kadın mı, kadınların erkek mi acaba diye merak edip yaptıkları eylem. sanki her mesaj atanla sevişiliyor. hem kadın erkek ne fark eder sevişmek istedikten sonra.
  • konusmaya değecek kalitede bir yazar mı, bana bir şey katar mı, ergen mi, trol mü diye bakmaktır.
  • insan bi fikir sahibi olmak istemiyor değil.bilgiden zarar gelmez,ahkam kesmektense,önyargılı olmaktanda.
  • 3 sene önce yapmadığım için bana yürüyen bir kadın yazarın mesajına(yürüdüğünü de anlamayarak), "dostum" şeklinde cevap verdiğim olmuştu.
  • once derken neyden once?

attigi mesaji okumadan once mi, attigi mesaja cevap vermeden once mi, bence bunu netlestirelim.
  • eger mesajlasma 4-5 mesaji gectiyse ben de bakarim neci bu amaci ne hayat görüsü ne diye. ama tek mesajlik konusmalarda cok önemli degil.
hesabın var mı? giriş yap