şükela:  tümü | bugün
  • insanları internet üzerinden tokatlama isteği yaratan cümle. son zamanlarda sözlükte özellikle teknoloji ile başlıklarda binlercesi var.

örneğin bir kişini telefon/ tablet / pc/ işletim sistemi / veya herhangi bir şey hakkında soruları var, bunu "xyz sini çok merak ettiğim şey, bilen suserler mesaj kutumu yeşillendirsin" diye entry girerek soruyor. sözlüğün format dahilinde içine sıçarak ta akıllılık ettiğini sanıyor.

amın evladı, şu girdiğin sikik entry'de tanım veya örneğe dair ne var? google'da aratsan kolun mu yorulur? senin sorduğun soruyu senden önce 1000 kişinin sorduğunun farkında değil misin? elinin altında internet diye bir şey var, bilgiye erişimin 15 yıl önceye göre kat kat artmış, hala kolaycılık peşindesin.
  • ekşi duyurudan habersiz olan yazarların kullandığı kalıp.
  • bunu yapmakta ne sorun oldugunu anlamiyorum acikcasi. bilen biri mesaj kutumu yesillendirsin plz.
  • şunu bi entry içinde kullanıp da sözlüğün kötüye gittiğini, foruma döndüğünü söyleyen insanlar var lan.
  • entry'lerin sonuna iliştirilen "tanım: völövölövölövölö" (ki bu -tanım;- yarraklığına ayrı bir zaman değinecem. siktimin denyosu kütle halinde entry yazıp 150 tane tanım koyup hala sonuna -tanım;- ibaresi ekliyor) ve "edit: imla" sikkoluğu kadar iğrenç. bunu kullanan adamları rail gun'la vurup, yeşil yeşil patlatmak istiyorum. zevkini siktiklerim. oh be.
  • çok kötü butonunu kullanma sebebi söz. ekşi duyuru'yu sözlük yazarı olmayanlar bile kullanırken, yazar olanların haberdar olmaması ya da kullanmaması saçmalık örneği.

ek: yeşillendirilmek isteyen ne çokmuş. olur yeşillendirin. burası soru panosu çünkü. kullanma amaçımız da soru sormak. tam da amacına uygun. aferin devam.
  • sikkolar sikkosu, itici cümle.
  • yazılanı negatif yönde oylama etiketi.

(bkz: ekşi duyuru) diye güzide bir aparat var. merak edilen her türlü soru, akıl danışma, iç dökme, merak ettim bulamadım, çok yalnızım arkadaşım olun kabilinden her iş için biçilmiş kaftan.

benden önce zaten hemen herkes bu başlığı gizli/görünüz bkz. olarak göstermiş zaten ama... bir kere de yazması benden, tıklaması mesaj kutusu yeşillendirilmeyi beklerken ağaç olanlardan: (bkz: ekşi duyuru)