şükela:  tümü | bugün
  • iletişim becerisi olmayan, sessiz kalarak en iyi cevabı verdiğini düşünüp kendini kandıran, saygısız ve bencil kişidir.

müsait olmazsın anlaşılır ama kasten susmak fazlasıyla kütükçe bir davranış.
  • en iyisini yapan deveye diken insana görüp de cevap vermeyen diyorum.
    değerinizi anlarlar.
  • muhabbet tıkandıysa normal olan durum. gülücüğe, aynen'e, haklısın'a ne cevap versin?
  • küfür veya hakaret içeren mesaj almış insan da olabilir.
    bazı durumlardaysa karşıdakine açıklama yapsan anlamıyor, açıklamasan duramıyorsun, sonuç kısır döngü oluyor. bu durumlarda da cevap vermemek söz konusu.
  • karşı taraftaki insan çok değer verdiği biri olsa dahi anlayışla karşılanması gereken bir durumdur. o an modu düşüktür, canı sıkkındır. normal durumdur. kendini iyi hissedince zaten o size yazacaktır.
  • zamanında böyle demiş dengesiz bir yazar:
    " 5 dakika içinde atılan 2 mesaj bile soğumama yetiyor. normal olmadığının farkındayım"

ben genelde tipsiz olup da götü marsda olan kadın kişilere bunu yaparım. muhabbet falan iyi giderken birden mesajları kesince mala bağlıyorlar direk. hey , alooo vs tarzında yoklamalar ardından block vs kendini tatmin etme hareketleri.
  • mesajda yazılanlar umrunda değildir ve zaman harcamak istemiyordur.
  • iletişim becerisi olmayan değil, karşısındakini siklemeyen insandır. ona bok atmayın, kendinizde de bir hata var mı diye bir bakın.
  • ilk mesaja veya cevap istenen bir soru içeren mesaja cevap vermiyorsa büyük terbiyesizlik yapan insandır. ama uzun bir konuşma içinde sohbet tıkanmış olabilir, konu ilgisini çekmiyor olabilir veya o sırada aklı başka bir şeye takıldığı için konuşmayı uzatmak istemiyor olabilir, o nedenle cevap vermeyebilir. değerli biriyse, zaten kendini iyi hissedince dönecektir.
  • yavaş yavaş evrilmeyi planladığım insan tipi. herkese cevap vermek zorunda olmadığımı kabullenmeliyim. cevap vermeyince kötü hissediyorum ama alışırım herhalde. şimdilik "destek için şu başlığa yazar mısın" mesajlarına cevap vermemekle başladım.