şükela:  tümü | bugün
 • özellikle kadın kısmının genelinde görülen durum. bir erkek ne kadar erken cevap verirse, değeri o kadar düşüyor. sabırlı olun. o 2 saat sonra veriyorsa siz 4 saat sonra verin. hatta o erken verse bile siz geç verin. kimisine de hiç vermeyin. kimisini geçiştirin bir emojiyle. siz değerlisiniz. kendinizi ezdirmeyin kimseye. sonra mal mal işler yapıyorsunuz aşağılık psikolojisine kapılıp. o cevap vermiyorsa siz hiç yazmayın.
 • bu küçük hesaplarla başlayan ilişkilerin sonunu da başka entrikalar getiriyor. savaşta değilsiniz ve oyun oynamak çok yorucu..açık olmak güzel şey, zamanla anlaşılıyor.
 • mesaja cevap vermek istediğim için, konuşmak istediğim için karşı tarafa insan gibi davrandığım için değersizleşiyorsam bu benim değil karşımdakinin kaybıdır. bilinçli bekletmek yalnızca hayatı taktiklerle yaşayan insan işidir ki çok da başarılı olacağını zannetmiyorum.
 • böyle ufak tefek detaylara takılmayın. bir ilişkide ne kadar taktik yaparsanız o kadar ters teper. çünkü bir zaman sonra sizin o kişi olmadığınızı anlayacaktır karşıdaki. olduğunuz gibi olun olacağı varsa olur zaten.
 • insanın değerini belirleyen şeyin gönderilen mesaja cevap verme hızıyla ölçüldüğünü iddia eden önerme.

  hayatımda daha fazla yer kaplamayacağı yönünden bakarsak böyle ölçüm yapan birinin beni değersiz görmesi işime gelir açıkçası.
 • dünya güzeli de olsa koyarım götüne tekmeyi
  ilişkimi yaşayacağız strateji oyunumu oynayacağız.
 • böyle embesil taktiklere başvurduğunuz sürece ancak aynı frekansta embesiller ile uğraşır daha sonra da gelir burada ağlarsınız.
  birey olmayı, samimi olmayı, herseyden önce kendiniz olmayı öğrenin .
 • --- spoiler ---

  o cevap vermiyorsa siz hiç yazmayın.
  --- spoiler ---

  sözlük için konuşursak: zaten birbirini tanımayan/ tanıma aşamasında olan insanlar için normali bu değil mi? karşı taraf ya tanışmak istemiyor ya da sizinle daha fazla iletişim kurmak istemiyor demek cevap vermiyorsa. tekrar tekrar yazıp insanları bunaltmaya gerek yok. kimsenin kimseye cevap verme zorunluluğu yok.

  gelelim konuya. kimsenin değeri mesaja cevap verme süresi gibi saçma bir şeyle ölçülmez. bir insan için ya değerlisinizdir ya değil. istediğiniz kadar erken ya da geç cevap verin bu gerçek değişmez. önemli olan mesajın içeriğidir, mesajı ne zaman gönderdiğiniz değil.
 • bir ilişkide taktiğe gerek yok. zaten yapıyorsanız o ilişki uzun ömürlü olmuyor.

  genel anlamda bakılırsa, mesajlara hep gördüğüm gibi cevap veriririm. bence karşındakine saygı ile ilgili bir kavram.

  ayrıca artık devir değişti, teknoloji var, bu sebeple nasıl karşılıklı konuştuğunuz bir kimseye cevap vermezlik etmiyorsanız, mesajda da buna dikkat edebilirsiniz.

  zor birşey değildir.