• mesaja cevap vermek istediğim için, konuşmak istediğim için karşı tarafa insan gibi davrandığım için değersizleşiyorsam bu benim değil karşımdakinin kaybıdır. bilinçli bekletmek yalnızca hayatı taktiklerle yaşayan insan işidir ki çok da başarılı olacağını zannetmiyorum.
  • bu küçük hesaplarla başlayan ilişkilerin sonunu da başka entrikalar getiriyor. savaşta değilsiniz ve oyun oynamak çok yorucu..açık olmak güzel şey, zamanla anlaşılıyor.
  • dünya güzeli de olsa koyarım götüne tekmeyi
    ilişkimi yaşayacağız strateji oyunumu oynayacağız.
  • böyle embesil taktiklere başvurduğunuz sürece ancak aynı frekansta embesiller ile uğraşır daha sonra da gelir burada ağlarsınız.
    birey olmayı, samimi olmayı, herseyden önce kendiniz olmayı öğrenin .
  • valla benim mesajıma gördüğü halde cevap vermeyen biri varsa; benle konuşmak istemiyor diye düşünür. konuşmayı keserim. oyun oynamak için fazla büyüğüm.
  • bir ilişkide taktiğe gerek yok. zaten yapıyorsanız o ilişki uzun ömürlü olmuyor.

genel anlamda bakılırsa, mesajlara hep gördüğüm gibi cevap veriririm. bence karşındakine saygı ile ilgili bir kavram.

ayrıca artık devir değişti, teknoloji var, bu sebeple nasıl karşılıklı konuştuğunuz bir kimseye cevap vermezlik etmiyorsanız, mesajda da buna dikkat edebilirsiniz.

zor birşey değildir.
  • bu bahsi kim açtıysa, kim bizim topluma bu fikri yedirdiyse, kim bunu diretiyorsa kendisine kafam girsin!*
    türkiye'de insanlar zaten gösteri toplumuna hizmet için yaşıyor. zaten kimsenin özgün fikri, hayattan adam akıllı bir beklentisi, hevesleri, tutkuları yok. herkes birbirinin aynısı. bir de bu tür arsızlıkları pohpohlayarak iyice lakayt tipler yaratıyorsunuz. sonra dudağını büzüp güzel oldum sanan paçozlarla barzolar sokaklarda cıstak cıstak hoparlör patlatan arabalarla gezip kafa mikiyorlar.
    kıymet görmek istiyorsanız medeni, görgülü ve saygılı kişilere bir arada olmalısınız. taktik değil, aile terbiyesi gerekiyor.
    kıymet görmek bu değil, sizin küçük dünyanızdaki gibi olmuyor her şey. hani böyle köylü kurnazlıklarıyla değer göreceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. en fazla türkiye'deki hanzoluğa katkıda bulunursunuz.
    medeni insan mesajlarına efendi gibi yanıt verir, görüşmek istemediği kişiyle de görüşmez. almanya'da görüyorum, son dönem expatlar türk zihniyetini atamadıkları için avrupalı birine denk geldiklerinde vur-kaç taktiği çekiyorlar, ama vurduktan sonra göt gibi kalıyorlar niye peşimden koşmuyor diye. hep aynı terane. niye koşsun? kadın/adam sana meramını anlatmış, ya harro ya merro. bugün olmaz, belki yarın yok. ha, ama siz bizdeki barzolardan istiyorsunuzdur, o zaman kolay gelsin. saatleri kurun bakalım, demet akalıngillerin avam taktiklerine devam.
  • mesajıma geç cevap verildiği için bir çok kişiden soğudum ve vaz geçtim. çünkü konuşmanın tansiyonu ve hissi kayboluyor. diğer işlerime de konsantre olamıyorum. uğraşmaya gerek yok bu tarz kişilerle.

(bkz: zaman kaybı)
  • böyle ufak tefek detaylara takılmayın. bir ilişkide ne kadar taktik yaparsanız o kadar ters teper. çünkü bir zaman sonra sizin o kişi olmadığınızı anlayacaktır karşıdaki. olduğunuz gibi olun olacağı varsa olur zaten.
hesabın var mı? giriş yap